Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Sivilcelerden Kurtulma | 1 Günde Sivilce Nasıl Geçer Evde?

26.04.2021
348
Doğal Yöntemlerle Sivilcelerden Kurtulma | 1 Günde Sivilce Nasıl Geçer Evde?

Sivilce sorunu hemen hemen herkesin karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. Yüz, bel ya da boyun gibi kısımlarda çıkan sivilceler arkasından bıraktığı lekelerin yanı sıra çıktığı sırada bazen ağrı da oluşturmaktadır. Bu noktada, bu sivilcelerden kurtulmak için çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Bunlar hem pahalı hem de zaman alan yöntemler olması ise pek çok kişi tarafından ulaşılmaz hale gelmektedir. Peki, bu durumda neler yapılabilir? Sivilce sorunu yaşayan kişiler, doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulma kürlerini deneyerek bu sorundan evde doğal ve kolay yöntemlerle kurtulabilir.

Doğal Yöntemlerle Sivilcelerden Kurtulmak İçin Kullanılan Doğal Yöntemler Nelerdir?

Sivilciler, birçok kişi için sorun haline geldiğinden, bu sorundan kurtulmak isteyenler doğal yöntemlere başvurmaktadır. Hem kolay ulaşılabilen ürünler olması hem de bitkisel ve doğal olması ile doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulma kürleri oldukça popülerdir. Bu nedenle, pek çok kişi bu yöntemleri ve nasıl kullanacağını araştırarak sivilce sorunundan ve lekelerinden kurtulmak istemektedir. Özellikle pek çok kişi tarafından sevilerek uygulanan ve etkili olan bitkisel yöntemler ile birlikte sizde sivilce problemlerinden kurtulabilir, hayal ettiğiniz cilde sahip olabilirsiniz.

Limon Suyu ve Tarçın İle Birlikte Doğal Yöntemlerle Sivilcelerden Kurtulma

Sivilce yüz ya da diğer bölgelerde ortaya çıkması ile istenmeyen bir görüntüye sebep olabilmektedir. Bu noktada, limon suyu ve tarçın ile hazırlanan bir doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulma kürü, sivilcelerin kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Kullanılan malzemeler, 2 yemek kaşığı limon su ile 1 yemek kaşığı tarçın şeklindendir. Bu malzemeler karıştırılarak elde edilen karışım sivilce üzerine sürülü ve 20 dakika bekletilir ve haftada 2 defa kullanılması önerilir.

Limon Suyu ve Zerdeçal İle Sivilceden Kurtulma Yöntemleri

Limon suyunun asidik etkisi ve zerdeçalın iltihaplanmaya karşı etkili çözümü ile bitkisel yöntemlerle sivilcelerden kurtulma kürü hazırlanarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz. 1 çorba kaşığı zerdeçala 1 limonu sıkarak sivilceli bölgeye karışımı koymanız gerekmektedir. Bu karışım 15 dakika kadar o bölgede bekledikten sonra cildinizi yıkamanız gerekir. Bu karışım etkili olsa da her gün kullanmak doğru değildir. Bu nedenle haftada en fazla 3 defa kullanmanız önerilir.

1 Günde Sivilcelerden Nasıl Kurtulurum?
Sivilce her insanın kurtulmaya çalıştığı problemdir bir gecede sivilceden kurtulmak mümkündür. Bunun için yoğurt ve limon kürü kullanılmasının yanı sıra aynı zamanda aspirin kullanmak da en iyi çözümdür. Aloe vera sivilceli bölgeye masaj yapılarak sürülebilir ya da yatmadan önce diş macunu sürülerek sabah ılık su ile durulanır. Bal, sarımsak ve karbonat cilde zarar vermeden uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır.
Sivilcelerden Doğal Olarak Nasıl Kurtuluruz?
Sivilceler için evde doğal olarak uygulanan yöntemlerden çözüm bulmak söz konusudur. Sivilcelerin doğal olarak sorun olmaktan çıkması için fazla tercih edilen yoğurt kullanmaktır. Yoğurt aynı zamanda sivilceleri neden olduğunu tahrişi azaltarak kızarıklığı ortadan kalkmasına yardımcı olur. Portakal, limon, karbonat, narenciye suyu, aspirin, ayva çekirdeği sivilcelerden kurtulmak için etkin olarak tercih edilen doğal yollardır.
Alnındaki Sivilceler Nasıl Geçer Evde Çözüm?
Alında oluşan sivilcelerin kendiliğinden geçmesi imkansıza yakındır, küçük ve rahatsız edici sivilcelerden evde uygulanacak doğal yöntemler ile kurtulmak mümkündür. Alın bölgesindeki küçük sivilceler için mucize çözüm aspirindir. Hem iltihap giderici hem de sivilce önleyici olan aspirin bir kase içerisinde su ile karıştırılarak macun kıvamına getirilir ve sürülür. 30 dakika bekletildikten sonra ıslak peçete ya da pamukla silinir.
Ergenlık Sivilceler Nasıl Yok Edilir Doğal Yolla?
Evde kolaylıkla sivilcelerden kurtulmak mümkündür bunun için her evde bulunan ürünlerden destek alınır. Bakterilerin temizlenmesi için en etkili ürün sirkedir, sirke sivilceleri bakteriden arındırır ve daha kısa sürede büyümesine engelleyerek yok olmasını sağlar. Bir yemek kaşığı Türkiye 12 yemek kaşığı içme suyu eklenerek sivilcelere sürülür ve kuruması beklenir. Yüz yıkandıktan sonra nemlendirici sürülür, uygulama sivilceler geçene kadar her gün rahatlıkla yapılır.

İlginizi Çekebilir;

Ciltteki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri İçin Krem | Sivilce İzi İçin Krem Önerileri

Doğal Yöntemlerle Epilasyon

Yüz İçin Doğal Yağlar

Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.