Doğal Nemlendirici Yağlar | Cildi Nemlendirmek İçin Hangi Yağ?

19.06.2021
533
Doğal Nemlendirici Yağlar | Cildi Nemlendirmek İçin Hangi Yağ?

Doğal nemlendirici yağlar ile cildinizi çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Günümüzde dış koşullara karşı çok daha fazla direnç kaybeden cildimiz, artık birtakım desteklere ihtiyaç duymaktadır. Bu destek ise tamamen doğal olmalıdır ki uzun vadede cilde çok daha sağlıklı etki etsin. Bu nedenle doğal nemlendirici yağlar satın alarak cildinizi daha pürüzsüz ve daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Özellikle sık sık teknolojik aletler ile iç içe olmaktan ve zararlı gazlarla aynı ortamda yaşamaktan dolayı pek çok kişinin cildi olumsuz etkilenmektedir. Ancak bu etkileri azaltmak mümkündür. Bunun çözümü ise doğal yağlardır. Doğal yağlar cilde tamamen zararsız olup pek çok faydası da bulunmaktadır.

Doğal Yağlar Cildi Nemlendirir Mi?

Doğal yağlar cildi nemlendirmek için en uygun ürünlerdir. Doğal yağlar tamamen doğadan alınır ve insanlara hiçbir zararı yoktur. Tamamen doğadan alınan ve en kaliteli yöntemler ile elde edilen yağlara sahip olmak istiyorsanız https://www.dogalsaglik.com/shop/ sitesini ziyaret etmeniz önerilmektedir.

Bu sayede cildinize hiçbir zararlı madde sürmeden çok kaliteli ürünler ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Son yıllarda artan doğal ürünlere bir ilgi söz konusudur. Bu ilgi oldukça iyidir çünkü doğal ürünler aslında en kaliteliler olmaktadır. Erişim için ise yukarıda verilen linke tıklayarak birçok yağa direkt ulaşabilirsiniz.

Nemlendirici Yağlar Vücudun Hangi Bölgelerinde Kullanılmalıdır?

Nemlendirici yağlar vücudun her yerinde kullanılabilir. Bu konuda hiçbir kısıtlama bulunmamaktadır. Öyle ki vücudun her yeri için aynı yağ kullanılabileceği gibi bu değişimlere de açıktır. Saç derisine dahi nemlendirmek için doğal yağlar kullanabilmek mümkündür. Bu nedenle akla sadece yüz gelmemelidir. Bronzlaşmak için de yağlar kullanılabilir ve burada nemlenme de sağlanabilir. Doğal nemlendirici yağlar cilde fazlasıyla faydalıdır ve bir probleme yol açmazlar. Düzenli kullanıldığı takdirde de yumuşak bir cilde sahip olursunuz. Özellikle kuruluk problemi olanlara önerilmektedir.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Vücudun Bölgelerine Göre Kullanılacak Yağlar Değişir Mi?

Vücudun farklı bölgelerinde farklı yağlar kullanmak mümkündür. Bu bir tercih sebebidir elbette. Ancak yüz için ya da saç için duruma göre önerilen farklı yağlar bulunmaktadır. Doğal nemlendirici yağlar pek çok açıdan avantajdır. Örneğin Hint yağı yüze sürülme konusunda önerilmez çünkü tüy yapar ancak vücuda sürülmesi belli bir dereceye kadar önerilir. Çünkü oldukça nemlendirir. Bunun dışında Hindistan cevizi yağının yüze sürülmesi önerilir çünkü cildi parlatır ve nem dengesini ayarlar ancak saç derisine önerilmez çünkü saç derisini tıkar.

Yani vücudunuzda kullandığınız yağları ayarlayabilmeniz mümkündür ve özellikle birden fazla yağı birbirine karıştırmak oldukça tavsiye edilmektedir.

Doğal Nemlendirici Yağlar Tüy Yapar Mı?

Doğal nemlendirici yağların tüy yapanları da vardır. Bu konuda biraz bilgili olmak gerekmektedir. Bunların başında Hint yağı gelmektedir. Aynı zamanda argan yağı ve badem yağı da tüy oranını etkileyebilir. Bu nedenle bu yağlar yüze sürülmez. Ancak saç için bu yağlardan daha iyisi yoktur. Bu nedenle sık sık önerilen formül argan yağı, badem yağı ve Hint yağını birbirine karıştırıp saça uygulamak ve birkaç saat bekletmektir. Saçı odlukça nemlendirir ve saçtaki kuruluğu alır. Doğal nemlendirici yağlar arasında bunlar ön sıralarda yer almaktadır.

Diğer yağlar ise bunlara nazaran pek tüy yapmaz ve ciltte kullanıma çok daha uygundur. Elbette hereksin cildinde farklı reaksiyon göstermesi de mümkündür. Size zarar vermediği sürece her doğal yağ tercih edilebilir.

Doğal Nemlendirici Yağlar Mevsime Göre Değişmeli Mi?

Doğal nemlendirici yağlar kullanan kişileri bunların hangi mevsimlerde kullanılacağını merak etmektedir. Örneğin bazı yağlar yaz mevsiminde kullanılmaz. Bunun sebebi ise ciltte leke yapmasıdır. Bunların başında narenciye etkili yağlar gelmektedir. Özellikle portakal ve limon yağı gibi yağlar ciltte asidik etkisi nedeni ile güneşle karşılaştığında leke yapar. Bu nedenle bunları sadece kış ayında kullanmanız ve güneşe çıkmamanız önerilir. Özellikle gece yatarken sürülmesi tavsiye edilir. Ancak zeytinyağı gibi daha asidik etkisi düşük yağlar her emsim kullanılmaya açıktır.

Doğal nemlendirici yağlar en çok kış mevsiminde etkilidir. Bunun sebebi ise kuruluk problemidir. Ciltte ve saçtaki kuruluğun önüne geçer ve vücudu tıpkı yazın olduğu gibi nemli hale getirerek cildin çok daha parlak olmasını sağlamaktadır.

Kuru Yüze Hangi Yağ İyi Gelir?

Bitkisel yağ kullanmak için öncelikle cildinizin ihtiyaçlarına göre seçimler yapmanız gerekir. Kuru cilde sahip kişilerin cilde daha fazla kurutacak limon yağı gibi ürünleri kullanmaması gerekir. Cildin doğal olarak nemlenmesi için Hindistan cevizi yağı, çilek yağı ve badem yağı kullanabilirsiniz. Bu yağları karıştırarak pamuk yardımı ile cildinize haftada bir kez uygulamanız doğal bir şekilde nemlenmesini sağlayacaktır.

Cilt İçin En İyi Yağ Hangisi?

Cilt için kullanılabilecek birçok bitkisel yağ vardır. Cilt tipine ve cildin ihtiyaç duyduğu bakıma göre yağ seçimi yapmanız gerekir. Lavanta yağı, cildin sıkılaşmasına, lekelerin giderilmesine, doğal olarak nemlenmesine ve sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olur. Cilde en iyi gelen yağlar; çilek yağı, portakal yağı, lavanta yağı, Hindistan cevizi yağı ve limon yağıdır.

Kırışıklık İçin Hangi Yağlar Kullanılır?

Ciltteki kırışıklıkların giderilmesi için; limon yağı, portakal yağı, kantoron yağı, susam yağı gibi bitkisel yağlar kullanılmalıdır. Bu yağların cilde doğrudan temas etmesi zarar verebileceği için karışım yapabilir ve cildinize pamuk yardımı ile masaj yapabilirsiniz. Göz çevresi kırışıkları için lavanta yağı kullanılabilir.

Vücut Yağları Tüylenme Yapar Mı?

Vücut bakımı için kimyasal yağlar kullanılması, tüylenme yapabileceği gibi cildin tahriş olmasına sebep olabilir. Bu nedenle doğal bakım ürünleri kullanabilir, bitkisel yağlar kullanarak cilt sorunlarıyla başa çıkabilirsiniz. Vücut bakımı için portakal yağı, zeytinyağı, nane yağı gibi bitkisel yağlar kullanılır.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Epilasyon Yöntemleri

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici | Kuru Ciltleri Nemlendirme

Doğal Yöntemlerle Epilasyon

Vücut Nemlendirici Doğal Yağlar

Covid-19 Mide Bulantısı Yapar Mı?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.