Doğal Sağlık

Hyaluronik Asit Hangi Marka İyi | Hyaluronik Asit Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

01.09.2021
520
Hyaluronik Asit Hangi Marka İyi | Hyaluronik Asit Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hyaluronik Asit Hangi Marka İyi; (C14H21NO11)n formülüne sahip olan bu asit cilt sağlığının son senelerdeki anahtarları arasında yer alıyor! Hyaluronik asit cildin yaşlanmasını engelleyen, ciltte nem tutulumunu artıran mucizevi içerikler arasında yer almaktadır. Cilt bakım rutininize dahil ettiğiniz zaman elde edeceğiniz sonuç sizi oldukça memnun edecek! Hyaluronik asit hangi marka iyi; ürün seçimi konusunda dermatolojik olarak testlerden geçirilmiş olan seçenekleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde ürünleri ve güvenilir markaları kullanmak uzun vadede cildinizde hasar oluşmasını da engelleyecektir. Yeterince nitelikli olmayan markaların kullanılması cildinizin hasar görmesine neden olabilmektedir.

Epidermis Üzerinde Mucizevi Etki

HA olarak da kısaltılabilen hyaluronik asit pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Epidermis bu alanların başında gelir. Cilt sağlığı konusunda son dönemlerde atılan adımlar incelendiği zaman özellikle sunulan etkinin ne derece memnun edici olduğu görülmektedir. Yanlış bakım adımları ile ya da yaşlanma ile cildin yapısında bozulmalar meydana gelebilmektedir. Tam da bu aşamada kişilerin hyaluronik asit kullanması elde edilecek olan başarıyı ve cilt gençliğini artıracak temel unsurlardandır. Bazal keratin yapısının çok daha sorunsuz hale gelmesi sağlanırken cildin dokusunun nefes almasını mümkün kılmaktadır. Cilt sağlığında kullanıldığı zaman elde edilecek bir diğer etki de güneşin zararlı ışınlarına karşı bir koruma sağlamasıdır. Özellikle güneş kremleri arasından seçim yaparken içerisinde HA bulunmasına da ayrıca dikkat edilmelidir.

Hyaluronik Asit ile Nemi Cildinize Hapsedin!

Hyaluronik asit hangi marka iyi; marka seçim adımının tamamlanmasının sonrasında bu asit türünü kullanmanızın akabinde ilk olarak fark edeceğiniz nokta kesinlikle cildinizin nem tutma kapasitesinin oldukça artmış olmasıdır.

  • Nem tutma kapasitesi konusunda sunulan bu özel konum sayesinde yaşlanma belirtilerinin de olabildiğince geç ortaya çıkması sağlanmaktadır.
  • Cilt kuruluğunun uzun süre devam etmesi durumunda ciltte büyük hasarlar meydana getirebileceği görülmektedir.

Nem tutulumunu 100 kata kadar artıran bu asit içeriğinin düzenli kullanılması durumunda kuruluktan kaynaklanan pullu görünümün de ortadan kalkacağı görülmektedir.

Hyaluronik Asit Hangi Marka İyi; Hangi Cilt Tipine Uygundur?

Hyaluronik asit hangi marka iyi sorusu kadar hangi cilt tipleri için uygun sorusu da önem arz eder; her cilt tipi kullanabilir. Özellikle kuru ciltlerin bu üründen çok daha büyük verim alacağı görülmektedir. Cilt tipi konusunda kuru, karma ya da yağlı cilde sahip olan kişilerin her biri büyük bir gönül rahatlığı ile hyaluronik asit kullanabilmektedir. Açık yarası olan, iltihaplı sivilcesi olan kişilerin ise öncelikle bu yaraların ve açık sivilcenin tedavi edilmesini sağlaması ve daha sonrasında hyaluronik asit tedavisine başlaması gerekmektedir. Bir diğer nokta da bu asit tipine özel bir alerjisi olan kişileri kapsamaktadır. Ürünleri uygulamadan önce el bileğinizin iç kısmına solüsyonu sürmelisiniz. Bu şekilde herhangi bir kızarıklık ya da kaşıntı fark ettiğiniz anda bu üründen uzak durmalısınız. Ortaya çıkan bu belirtiler içeriğin sizin için uygun olmadığı ve cildinizde hassasiyet oluşturduğunu yansıtmaktadır.

Photoaging’e Karşı En Büyük Koz: Hyaluronik Asit

Hyaluronik asit hangi marka iyi; hyaluronik asit kullanım alanları giderek genişlemektedir. Bu aşamada kişilerin güneş ışınlarına uzun süre maruz kalması sebebi ile meydana gelen yaşlanma belirtilerini de ortadan kaldırdığı görülmektedir. UVA ve UVB ışınları nedeni ile ortaya çıkan photoaging konusunda gözle görülür bir sonuç elde etmek için düzenli olarak hyaluronik asit kullanılması gerekmektedir. Hem kırışıklıkların giderilmesi hem de güneş ışınlarından kaynaklanan lekelerin ortadan kaldırılması için harika bir fırsat sunmaktadır.

Serbest Radikallerden Korunun!

Hyaluronik asit hangi marka iyi; sunulan bu eşsiz içerik sayesinde cildinizin serbest radikallerden de sorunsuz bir biçimde korunması mümkün kılınmaktadır. Serbest radikaller ile mücadele eden HA sayesinde en kısa süre içerisinde cildinizin dokusunu koruma olanağını yakalayacaksınız. Muhteşem bir yumuşak doku, eşsiz bir esneklik kazanırken aynı zamanda serbest radikallerden de arınmış bir cilt yapısının ortaya çıkması sağlanacaktır. Serbest radikaller vücutta meydana gelen kimyasal olayların bir yan ürünü olarak da tanımlanabilir. Bir nevi atıktır. Bu noktada düzenli bir cilt bakım rutini uygulanmaması durumunda uzun vadede serbest radikallerin cilt üzerinde büyük olumsuz etkileri kendini gösterebilmektedir. Cildin yapısının kendini toplaması için muhteşem bir alternatif HA bazlı ürünler ile geliştirilmektedir. Cildinizi, vücudunuzu, vücudunuzda yer alan değişimleri yakından tanımak, reaksiyonlara ve cilt sağlığına aşina olmak bakım rutininizde çok daha verimli bir duruş sergilemenizi sağlayacaktır.

Hyaluronik Asit Uygulanınca Cildi Yakar Mı?

Hyaluronik asit hangi marka iyi; hyaluronik asit bu konuya yabancı olan ve ciltte asit kullanımı hakkında net bir bilgi sahibi olmayan kişileri oldukça şaşırtan bir içeriktir. Bilhassa asit ismini duyduğu zaman acaba uygulandığı zaman cildi yakar mı sorusu da gündeme gelmektedir. Ciltte bir yanma meydana gelmesi söz konusu değildir. Hatta bunun tam tersine çok daha yatıştırıcı bir etkinin elde edilmesi için muhteşem bir fırsat sunmaktadır. Uygulanan hyaluronik asidin net bir etki sunması için içeriğinde sodyum hyaluronbat bulunmasına da önem vermelisiniz. Bu şekilde elde edilecek olan nemlendirme ve yaşlanma karşıtı etkinin çok daha net olduğunu fark edeceksiniz. Uygulamanın kesinlikle düzenli olması gerekir. Hyaluronik asit içeriğini sadece bir kere uyguladığınız zaman gözle görülür bir düzelme elde edebilmek adına sabırlı olmanız ve süreci tekrarlamanız gerekmektedir.

İnce Kırışıklıklardan Kurtulmaya Katkı Sağlar Mı?

Hyaluronik asit hangi marka iyi; doğru içeriği ve markayı bulmanızın sonrasında düzenli olarak uygularsanız ince kırışıklıklardan kalıcı olarak kurtulmanız mümkün kılınacaktır.  İnce kırışıklıklardan kurtulurken aynı zamanda yeni kırışıklıkların ortaya çıkması da engellenmektedir. Tabi ki cilt bakımının çok boyutlu devam etmesi gerekir. Örneğin cilt bakım aşamasında hyaluronik asit kullanırken cildinizi kesinlikle güneş ışınlarından korumanız gerekmektedir. Bu şekilde ilerleyen senelerde oluşacak olan deformasyonların da önüne geçme fırsatını yakalayacaksınız. Cilt sağlığında en büyük hasar bırakan unsurların başında kesinlikle UVA ve UVB ışınları gelmektedir. Bu koruma adımını muntazam şekilde tamamlamazsanız hem normalden önce kırışıklıkların oluşması söz konusu olabilir hem de cildiniz esnekliğini kaybeder. Cilt üzerinde yüksek dozda güneş ışınının bir diğer etkisi de lekelenmedir. Güneş lekeleri ciltteki ton eşitliğinin ortadan kalkmasına neden olur.

Plastik Cerrahide Nasıl Kullanılır?

Hyaluronik asit hangi marka iyi; sadece günlük bakım aşamasında değil plastik cerrahi alanında da sıklıkla kullanılan ve tercih edilen içeriklerin başında gelmektedir. Plastik cerrahide özellikle operasyonların sonrasında ciltte meydana gelen çökmenin ortadan kaldırılması için kullanılmaktadır. Operasyonun sonrasında hyaluronik asit enjekte edilmesinin yanı sıra sadece cildin daha dinç bir görünüme sahip olması için de hyaluronik asit kullanılabilmektedir. Bu şekilde cildin kendini toplaması sağlanmaktadır. Plastik cerrahi yöntemleri ile direkt bir müdahale istemiyorsanız dermokozmetik bakım ürünleri ile içerikten istifade etmeye devam edebilirsiniz. Hyaluronik asit plastik cerrahide uygulandığı zaman kendi boyutunun 1000 katına kadar su çekebilmektedir. Tam da bu nedenle ciltte daha dolgun bir yapının oluşturulması mümkün kılınır.

Hyaluronik Asit Hangi Marka İyi; Cilt Bakım Rutininde Neler Bulunmalıdır?

Hyaluronik asit hangi marka iyi sorusunun yanıtını almanızın sonrasında dilediğiniz şekilde cilt bakım rutininizi oluşturabilirsiniz. Cilt bakım rutini oluşturma safhasında oldukça dikkatli olmanız gerekir. Bunun için dilerseniz bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Cilt tipinize uygun olan ürünleri seçmek büyük önem arz etmektedir. Cilt bakımının ilk adımı olarak temizlik aşamasının yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu temizlik aşaması ile beraber cilt gözeneklerinin kendine gelmesi sağlanacaktır. Ciltteki sorunların giderilmesi için temizleyicilerde özel bir kimyasal formül geliştirilmiştir. Bu şekilde yerleşen kirler ile dahi başa çıkma fırsatını yakalayacaksınız. Temizleme adımının sonrasında ciltte saklı kalan son kir kalıntılarını ortadan kaldırmak için tonik ile temizleme adımına geçmeniz gerekmektedir. Tonik ile temizlemenizin sonrasında da nemlendirme sürecine geçmelisiniz. Bu nemlendirme sürecini dilerseniz direkt olarak nemlendirici, dilerseniz de öncelikle serum sonrasında nemlendirici gibi seçeneklerden istifade edebilirsiniz. Bu rutinin düzenli olarak uygulanması gerekmektedir. Sadece bir kere uygulandığı zaman mucizevi bir sonuç doğuran bakım süreci söz konusu değildir.

Cilt bakım rutini kapsamında kişilerin attığı adımların yanı sıra cilt sağlığını sağlıklı beslenme düzeni ile de desteklemesi gerekmektedir. Sağlıklı beslenme konusunda eşsiz bir öneme sahip olan Akdeniz tipi beslenmeye geçiş yaptığınız zaman siz de cildinizde meydana gelen gençliği ve fresh görünümü fark edeceksiniz. Sebze ağırlıklı beslenmek, hayvansal ürünleri tamamen kesmeseniz dahi sınırlandırmak ve bol su tüketmek bu beslenmenin anahtar kelimeleri arasında yer almaktadır. Özellikle su tüketimi ile cilt sağlığının birbiri ile oldukça ilişkili unsurlar olduğunun da bildirilmesi gerekir. Cilt sağlığı sıkıntılı olan kişilerin alışkanlıklarına bakıldığı zaman su tüketme konusunda oldukça sınırlı bir alışkanlıklarının olduğu görülmektedir. Ayrıca cilt sağlığının korunması için sigara kullanmaktan kaçınmalı hatta sigara dumanı bulunan yerlerde dahi bulunmamalısınız.

Hyaluronik Asit Hangi Marka İyi; Sivilceli Ciltlerde Kullanılabilir Mi?

Her cildin hassasiyetleri ve sorunları farklılık göstermektedir. Sivilceli ciltlerde kişilerin hyaluronik asit kullanmasında herhangi bir sorun yoktur. Özellikle bakım rutinini sivilceye özel adımlar ile bir araya getirmeniz durumunda bakımın daha da net sonuç vermesi sağlanacaktır. Sivilceler acılı ve iltihaplı ise öncelikli adım olarak çay ağacı yağı uygulamalı ve bu sivilcelerin kurumasını sağlamalısınız. Sivilcelerin kurumasının hemen sonrasında bakım sürecine başlayabilirsiniz. Hyaluronik asit sizin sivilce lekeleri ile baş etmeniz için de harika bir olanak sunacaktır.

Sivilce için hazırlanan bakım adımlarının başarıya ulaşabilmesi için kesinlikle sivilcenin temel sebebinin doğru tespit edilmiş olması gerekmektedir. Sebep doğru analiz edilmezse kişilerin sorunsuz şekilde sivilce ile mücadele etmesi daha zor bir hal alacaktır. Cilt tiplerinin farklı bakım adımlarına ihtiyacı olacaktır. Örneğin kronik bir böbrek rahatsızlığından kaynaklanan sivilcelenme ile başa çıkmak işçin sadece hyaluronik asit kullanmak başarılı sonuç vermeyecektir. Öncelikle sivilcenin gerçek nedeni analiz edilmeli sonrasında tedavi buna uygun biçimde başlamalıdır.

Hyaluronik Asit Hangi Marka İyi; Temiz İçerikli Ürünleri Seçin

Ürün etken maddeleri konusunda çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Cilt sağlığınızı koruyayım derken uzun vadede cilt sağlığınızı riske atma gibi bir sorun ile karşılaşmamak adına çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Özellikle ürünlerde yer alan parfüm ve renklendiriciler kısa vadede dahi ciltte bir yıpranmaya sebebiyet vermektedir. Bu unsurları da dikkate alarak daha temiz içerikli ve hedef odaklı olan ürünleri tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Dermokozmetik olarak da tanımlanan alternatifleri tercih etmek sizin için bakım sürecini daha sağlıklı bir hale getirecektir. Ayrıca ürünlerin muhafaza koşullarına da çok dikkat etmeniz gerekir. İçerisinde asit olan içeriklerin serin ve kuru yerlerde muhafaza edilmesi gerekir. Ürüne direkt olarak güneş ışınlarının gelmesi durumunda yapısında bozulmalar meydana gelebilmektedir. Tam da bu nedenle ürünlerin ambalajlarının mat renkte olması da içerisine ışık almasını engellemek adına atılan bir adımdır.

Hyaluronik asit formülü nedir?

Hyaluronik asidin kimyasal formülü C14H21NO11 olarak tanımlanmaktadır.

Hyaluronik asit güneş ışınlarına karşı korur mu?

Hyaluronik asit güneş ışınlarına karşı korur ve meydana gelen kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Hangi sıklıkta kullanılmalıdır?

HA haftada 3 kere kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir;

Hyaluronik Asit ve C Vitamini Birlikte Kullanılır mı?

C Vitamini Ve Hyaluronik Asit Serum Nasıl Kullanılır?

C Vitaminli Hyaluronik Asit Serum

Covid-19 Aşı Fiyatları

Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Giderici Krem

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.