Doğal Sağlık

Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Krem Önerileri | Sivilceli Ciltler Nemlendirici Kullanmalı Mı?

09.11.2021
272
Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Krem Önerileri | Sivilceli Ciltler Nemlendirici Kullanmalı Mı?

Sivilceli ciltler, ciltlerine herhangi bir nemlendirici kremi sürdükleri takdirde sivilcelerinin artacağını düşünebilirler. Fakat nemlendirici kremler sivilceli ciltlere uygun olarak bulunduğu takdirde sivilceyi artırmadığı gibi aksine azalmasına yardımcı olur. Sivilceli ciltler için nemlendirici krem önerileri, ürünü kullanan kişilerin tavsiyelerine göre tercih edilmeli. Burada öncelikle cildinizi tanıyıp, sonrasına doktor önerisiyle ürün kullanmak daha sağlıklı olur.

Loreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem Kullananlar

Loreal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran nemlendirici krem, kırışıklık karşıtı gündüz bakım kremi olarak bulunuyor. Ürünü kullanmadan önce cildinizin temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Temiz olmadan ürün kullanıldığı takdirde sivilce, siyah nokta ve beraberindeki birçok problemi getirebilir. Loreal Paris hyaluron uzmanı cilt dolgunlaştıran nemlendirici krem kullananlar, ılk kez kullanmak isteyen kişilere çoğunlukla tavsiye ediyor.

Hafif dokusu ile beraber kolayca emilen bir ürün. Cildinizde sizi rahatsız eden yapışık hissi bulunmaz. Sarkma ve kırışıklıklar ile anında mücadele eden bir üründür. Gece ya da gündüz olmak üzere kullanabilirsiniz. Fakat gündüz bakım kremi olarak bulunduğundan, gece için ayrı bir gece bakım kremi kullanabilirsiniz. Cildiniz hassas bir cilt ise gündüz ürünü kullandıktan sonra direkt olarak güneşe çıkmak, doğru olmaz. Güneş ışınları çoğu zaman hassas ciltlerde zarar verebilir. Bu yüzden ürün cildinizde emildikten sonra kullanmak, cildinizin sağlığı açısından daha faydalı olur.

Farmasi Nemlendirici Krem Yorumları

Farmasi nemlendirici krem yorumları, ürünle ilk kez tanışan ya da kullanmak isteyen kişiler adına tavsiye niteliği taşır. Farmasi nemlendirici krem gündüz ve gece olmak üzere kullanılan bir üründür. Cildinizi nemlendirmek istediğiniz takdirde ve bu nemliliğin uzun süre kalmasını istediğinizde kesinlikle kullanabilirsiniz. Oldukça faydalı bir ürün. Cildi nemlendirdiği gibi besler. Daha sağlıklı, daha canlı ve daha parlak bir cilt için kullanabilirsiniz.

Ürünü kullanmadan önce cildinizi temizleyip, tamamen temizlendiğinden emin olmanız önemli bir detay. Yorumlar içerisinde bakıldığı zaman cildinizde aşırı sivilce, aşırı siyah nokta problemi var ise öncelikle doktora danışmanız öneriliyor. Doktorunuzun önerisi ile cildinize dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Böylelikle etkili sonuçlarını, birçok kişinin gördüğü gibi sizde görebilirsiniz.

En İyi Yüz Nemlendirici Krem Hangisi

En iyi yüz nemlendirici krem hangisi ya da cildime uygun kremi nasıl bulabilirim gibi birçok soru, cilt nemlendiricisi arayan kişilerin kafasında soru işaretidir. Cildinize en uygun, en doğru yüz nemlendirici krem için öncelikle cildinizi tanımalısınız.

Yağlı cilt, kuru cilt, karma cilt ya da hassas ciltler olmak üzere farklı cilt tipleri bulunur. Bunlar cilt tonuna göre ayrıştırmaktadır.

 • Cildinizde aşırı sivilce, aşırı siyah nokta ve işlemli bir süreç var ise bunun öncesinde doktorunuza danışmalısınız. Doktorunuzun önerisiyle nemlendirici krem kullanmak, her zaman için daha doğru olur.
 • Cildinizi tanıdıktan sonra tercih ettiğiniz en iyi yüz nemlendirici kremi düzenli bir şekilde kullanmalısınız.
 • Gündüz ya da gece olmak üzere kremler, farklılaşır. Gece kremini cildinizi uygulamadan önce tamamen cildinizin temizlendiğinden emin olmalısınız.

Makyaj ya da gün içerisindeki çevresel faktörlerden kaynaklı olarak kirli cildinize nemlendirici uygulanırsa, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep gösterir. Bu da istemeyen cilt problemlerini beraberinde getirir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için en doğru kremi tercih edip, düzenli bir şekilde cildinize uygulamanız önerilir.

Sivilceli Ciltler İçin Nemlendirici Krem Önerileri

Hametan Krem Nemlendirici Olarak Kullanılır Mı?

Hematan krem, nemlendirici özelliği güçlü olan bir üründür. El, yüz ya da boyun bölgesine sürüldüğü takdirde vücudun nem dengesini sağlar. Ancak genel olarak ciltte oluşan çatlakların giderilmesinde etkili olduğu için birçok kişinin kafasında Hametan krem nemlendirici olarak kullanılır mı şeklinde soru işareti bulunabilir. Hametan krem, nemlendirici krem olarak kullanılır. Cildinizde tahriş ya da kızarıklık oluşturma durumu da mevcut. Çünkü ürünün asıl kullanımının sebebi;

 • Böcek ısırıkları,
 • Çatlaklar,
 • Yatak yaraları
 • Ya da ameliyat yaralarında geçerlidir.

Cildinizdeki dengesini sağlamak da etkili, fakat cildinizi tanıyıp daha doğru bir nemlendirici krem kullanmak önerilir. Örneğin yağlı ciltler, karma ciltler, kuru ciltler için doktor önerisi ile cilde uyumlu bir ürün daha doğru olur.

Bepanthol Nemlendirici Krem

Bepanthol nemlendirici krem, cildi nemli tutan özelliği ile bilinmekte. Özellikle kuru, çatlak problemi olan ve pul pul dökülen ciltler için düzenli kullanılması tavsiye edilmekte. Hassas olan cilt bariyerini dışarıdan gelen faktörlere karşı korumaktadır. Düzenli kullanımda etkileri görülür. Gece ya da gündüz olmak üzere masaj yaparak uygulamalısınız. Gelişigüzel kullanmak, herhangi bir etki sağlamaz. Ürünü kullanmadan önce cildinizi temizlemelisiniz. Üründen önce tonik ya da herhangi bir ürünü kullanmak doğru olmaz. Yalnızca cildinizi tamamen temizleyip, ardından Bepanthol nemlendirici krem uygulamalısınız.

Bioderma Nemlendirici Krem Kullananlar

Bioderma nemlendirici krem kullananlar, ilk kez kullanmak isteyen çoğu kişiye tavsiye etmekte. Fakat ürünü kullanan kişilerin belirli önerileri var. Bunlar cildinde aşırı sivilce, aşırı siyah nokta ve işlem görmüş bir cilt var ise kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye ediliyor. Aksi takdirde istenmeyen cilt problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bioderma nemlendirici krem, cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar. Cildi besler ve nefes almasına yardımcı olur. Cildinizdeki tıkanık gözeneklerin rahatladığını hissedebilirsiniz. Daha canlı, parlak ve daha nefes alan bir cilt için kesinlikle önerilen bir ürün. Hassas ciltler ürünü kullandıktan sonra direkt olarak dışarı çıkmadan önce bir süre emilmesi beklenilmeli. Aksi takdirde güneş ışınları ile ciltte kızarıklık meydana gelebilir. Bu aşırı hassas ciltler için geçerli bir durum.

Nemlendirici Krem Nasıl Kullanılır?

Yağlı cilt, kuru cilt, karma cilt, hassas cilt fark etmeden her bir cilt tipi nemlendirilmeli. Cilt nemlendirilmediği zaman kırışıklık, sarkma, siyah nokta, sivilce gibi birçok cilt problemi beraberinde getirir. Bu yüzden çoğu zaman özellikle yağlı ciltler, ciltlerini nemlendirdikleri takdirde sivilce oluşumuna sebep göstereceğini düşünebilir. Fakat böyle bir durum mümkün değildir.

 • Cildin alması gereken nemlilik oranı vardır. Cildin nem oranı seviyesi, yüksek bir şekilde tutulmalı. Aksi takdirde cilt sorunları oluşmaya başlar.
 • Nemlendirici krem nasıl kullanılır ya da nemlendirici krem ciltte neye göre tercih edilmelidir gibi birçok soru bulunmaktadır. Nemlendirici kremi uygulamadan önce cildinizi, köpükler ya da sabunlarla beraber tamamen temizlemelisiniz.
 • Cildinizin temiz olduğundan emin olduktan sonra tonik, serum ya da herhangi bir ürünü kullanmadan önce nemlendirici kremi uygulanmalı.
 • Nemlendirici kremin, cildinizde tamamen emildiğini hissettikten sonra da tercih ettiniz serumu masaj yaparak dairesel hareketlerle cildinize uygulayabilirsiniz. İçeriden dışarıya doğru uygulamak daha doğru olur.

Sebamed Nemlendirici Krem 10 Ml

Sebamed nemlendirici krem 10 ml, normalden yağlıya dönük olan ciltler için kullanılan üründür. Hassas ciltler için tavsiye edilir. 24 saat boyunca cildinizin nemli kalmasını istediğiniz takdirde destekleyici bir üründür. Cildin nem dengesini korumaya yardımcı olmaktadır. İçerdiği PH 5.5 değeri ile beraber cildi, dışarıdan gelen çevresel faktörlere karşı korur. Aynı zamanda asit örtüsünü korumada da etkili. Çoğunluğun tavsiyesinde olan bir ürün. Günlük bakım kremi olarak yer alır. Fakat günlük bakım kremi dışında geceleri de kullanabilirsiniz. Nemlendirme, besleme, cildin hassasiyetini koruma gibi birçok özelliği yer alır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.