Cildi Temizlemek İçin Doğal Yöntemler | Cildi Temizlemek İçin Ne Yapmalıyız?

02.05.2021
661
Cildi Temizlemek İçin Doğal Yöntemler | Cildi Temizlemek İçin Ne Yapmalıyız?

Cildi Temizlemek İçin Doğal Yöntemler uygulamak son zamanlarda revaçtadır. Özellikle doğal yöntemlere karşı gerçekleşen ilgi aslında pek çok insanı da daha sağlıklı hale getirmiştir. Çok fazla para harcamadan da makyaj sonrası cildinizi temizlemek ve arındırmak mümkündür. Böylelikle sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu olumlu etkilerinden sadece biridir. Cilt temizlemek için doğal yöntemler uygulayarak sivilce, akne gibi durumları en aza indirebilirsiniz.

Cilt Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Cilt temizliğinde dikkat edilmesi gerekilen pek çok püf nokta vardır. Bunlardan ilki ellerinizin cilt temizliği esnasında temiz olmasıdır. Temiz elleriniz ile cildinizi daha temiz hale getirebilirsiniz aksi halde elinizdeki mikroplar cildinize yayılacak ve derinize işleyecektir. Yüzünüzü temizlerken bir pamuk kullanıyorsanız aynı pamuğu kullanmamaya dikkat edin.

Bunlara ek olarak ılık su kullanımı pek çok açıdan önemlidir. Fazla soğuk veya fazla sıcak su ancak zarar verecektir. Cildinizi temizledikten sonra sileceğiniz havlu muhakkak temiz olmalıdır ve yüzünüze zarar vermeden silmeniz gerekmektedir. Cildi Temizlemek İçin Doğal Yöntemler uygularken bunu en iyi şekilde yapmak gerekmektedir.

Cilt Temizliğinde Doğal Yöntemler Yeterli Midir?

Cilt temizlemek için bazı durumlarda sadece doğal yöntemler yeterli olmaktadır. Ancak düğün makyajı gibi ağır makyajlar varsa bunu çıkarmak yeterince kolay olmayabilir. Bu gibi durumlarda cilt temizlemek için doğal yöntemler yeterli gelmez ancak günlük makyajınız sonrası ya da makyaj yapmasanız da doğal yöntemler cildinize en iyi gelecek yöntemlerdir.

Cilt Temizliği İçin Gereken Doğal Yöntemler Nelerdir?

  • Pamuk yardımıyla soğuk sütü cildinize sürün. Oldukça faydası olacaktır.
  • Limon suyunu biraz su ile karıştırarak yine cildinize pamuk yardımı ile sürebilirsiniz.
  • Balı cildinize sürerek parlaklığını ve kıvamını arttırabilirsiniz. Özellikle dudaklara sürülen bal çok daha fazla işe yaramaktadır.
  • Yulaf ununu sirke ile karıştırarak ve biraz su ekleyerek de iyi bir maske elde edebilirsiniz. Bu maskeye biraz su eklememizin nedeni ise sirkenin sertliğini almak ve cildinize zarar vermesini önlemektir. Aynısı limon için de geçerlidir.
  • Portakal suyu da cildinizi parlatacaktır.

Ayrıca cildinize muz yedikten sonra kabuğunu da sürebilirsiniz, bakterileri yok etme özelliği vardır.

Cildi temizlemek için ne yapmalıyız?
Cildi temizlemek için uygun özellikler taşıyan bir sabun ve su ile derinlemesine yüzünüzü yıkamanız gerekir. Bunun yanında tonik, yüz temizleyici jeller ya da farklı ürünler ile yüzünüzün daha temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Yüzünüzü gece uyumadan önce ve sabah uyandığınızda dikkatli yıkamaya özen göstermelisiniz.
Doğal yüz temizliği nasıl yapılır?
Doğal yöntemler ile etkili bir şekilde yüzünüzü temizlemek istiyorsanız 1 tatlı kaşığı karbonatın içerisine 1 tatlı kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Bu iki ürünü karıştırarak bir macun kıvamı elde edin. Önce yüzünüzü su ve sabun yardımı ile temizleyip ardından tamamen kuru oluncaya dek kurulayın. Yaptığınız karışımı uygulayarak yüzünüze peeling yapın ve 10 dakika bekleyin. Yüzünüzü ılık su ile durulayın.
Yüz Temizleme Yağı Nasıl Yapılır?
Yüz temizleme yapmak için taşıyıcı ve esans yağa sahip olmanız gerekir. İstediğiniz taşıyıcı ve esans yağı tercih edebilirsiniz. Yüz temizleme yağınızı oluşturmak için uygun bir şişenin içerisine 5 yemek kaşığı taşıyıcı yağı eklemelisiniz. Üzerine 15 damla esans yağı damlatarak iyice homojen hale getirmelisiniz.
Evde yüz bakımı sırasıyla nasıl yapılır?
Evde yüz bakımı yapmak için ilk adımınız yüzünüzü buharın üzerinde bekletmek olmalıdır. Kaynayan suyun üzerinde çok yakında durmadan yüzünüzü 5 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü temizleyici ürünler ile yıkayın. Son olarak tonik uygulayın ve cildinizi nemlendirin.

İlginizi Çekebilir;

Kara Sivilce | Siyah Nokta Temizleme

Saç Bakımı Püf Noktaları

Yüz İçin Doğal Yağlar

Doğal Yöntemle Diş Tartarı Temizliği

Saç Bakımı Temiz Saça Mı Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.