Bitkisel Nemlendirici Krem Markaları | En İyi Nemlendirici Markası Hangisi?

11.11.2021
374
Bitkisel Nemlendirici Krem Markaları | En İyi Nemlendirici Markası Hangisi?

Bitkisel nemlendirici krem markaları, ürün içeriğindeki bitki özüne ve kişinin cilt yapısına göre farklı şekillerde bulunmaktadır. Fakat burada güvenilir markaları tercih etmelisiniz. Gelişigüzel bir marka cildinize zarar verebilir. Bu yüzden öncelikle cildinizi tanıyıp, buna uygun tavsiye edilen markalar ön planda tutulmalı.

Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?

Doğal nemlendirici krem yapmak istediğiniz takdirde tamamen doğal ürünlerden oluşmalı. Doğal nemlendirici krem nasıl yapılır ya da içeriğinde neler olmalı gibi birçok etmen kafanızda soru işareti olabilir. Hindistan cevizi yağı, doğal zeytinyağı, doğal ceviz yağı ve doğal gül yağı doğal nemlendirici yapacağınız taktirde içeriğinde bulunması gereken bitkisel ürünlerdir. Herhangi bir ürünle yağları karıştırmak istediğinizde tamamen kıvam elde edinceye kadar karışım yapmalısınız. Tercihan cildinize en uygun doğal yağları karıştırıp, buzdolabında dondurduğunuz takdirde günlük nemlendirici kreminizi yapabilirsiniz. Doğal kremler bitkisel özlerden olduğu için size daha çok fayda sağlar. Cildi yumuşatır. Parlak, canlı ve sağlıklı görünmesine neden olur. Aynı zamanda gün içerisindeki cildin alması gereken nemliliği de sağlar.

En İyi Cilt Nemlendirici Krem

En iyi cilt nemlendirici krem arayışında olduğunuz takdirde karşınıza bir çok seçenek çıkacaktır. Bu markalardan ya da içeriğindeki bitkisel özlerden kaynaklı da olabilir. En iyi cilt kremini tercih etmeden önce cildinizi tanımalısınız. Kuru cilt, yağlı cilt, karma cilt ya da farklı cilt tiplerine göre tercihinizi belirledikten sonra düzenli bir şekilde nemlendiriciyi uygulayabilirsiniz. Fakat aşırı sivilceli, aşırı siyah noktalı ve işlem görmüş bir cildiniz var ise herhangi bir ürünü gelişigüzel kullanmadan önce kesinlikle doktora danışmalısınız. Doktorunuzun önerisiyle bir ürünü kullanmak her zaman için daha sağlıklı olur. En iyi cilt nemlendirici kremler çoğunluğun tavsiyesine göre bitkisel özlerden oluşmuş kremlerdir. Doğal ve tamamen cildinizi iyileştirmeye yönelik kremler, şeklinde de ifade edilir.

Mustela Nemlendirici Krem Kullananlar

Mustela nemlendirici krem, bebekler için kullanılan bir nemlendiricidir. Doğumdan itibaren bebeğin vücudunun nemlendirilmesi adına kullanılabilir. Kırmızı lekeler, cilt kıvrımları, böcek ısırıkları, bebek vücudundaki çizikler, bebek bezinden dolayı oluşan kızarıklıklar gibi birçok etmende yardımcı olur. Etkili bir şekilde cilt onarımı adına tavsiye edilmektedir. Ürün bebek nemlendiricisi olarak kullanıldığı gibi yetişkinlerde kullanabilir. Mustela nemlendirici krem kullananlar bebeklerindeki etkisine bakıldığı zaman ürünü önermekte. Özellikle bebek bezinden kaynaklı olarak tahriş, kızarıklık gibi etmenlerde faydalı olduğu görülüyor. Kendi bebeğinizde kızarık sorunu varsa önerileri dikkate alarak kullanabilirsiniz.

Bitkisel Nemlendirici Krem Markaları

Cerave Nemlendirici Krem Kullananlar

Cerave nemlendirici krem çok kuru ciltler için geliştirilmiş formülü ile bulunmaktadır. Kuru ve çok kuru ciltler, nemlendirici krem aradıkları takdirde cerave nemlendirici krem kullananlar tarafından da ön planda bulunuyor. Ürünü kullanmadan önce cildinizin tamamen temizlenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Cilt temizlendikten sonra dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Etkili bir üründür. Cilt ile temas ettiği anda yumuşaklığı hissedebilirsiniz. Birçok kişinin önerdiği ve tavsiye ettiği ürünler içerisinde yer alıyor. Fakat cildinizi temizlemeden ya da yüzünüze makyaj varken kullanmak herhangi bir fayda oluşturmaz. Aksine sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olabilir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Nivea Soft Nemlendirici Krem Kullananlar

Nivea soft nemlendirici krem tazeleyici ve yumuşatan özelliği ile bilinmektedir. Gün içerisinde günlük kullanıma uygun bir cilt kremi arayışında olduğunuz takdirde kesinlikle kullananlar tarafından da öneriliyor. Nivea soft nemlendirici krem kullananlar, makyaj öncesinde baz olarak uygulayabileceğinize dair de bir öneride bulunmuş. Temiz cilde masaj yaparak uygulamakta fayda var. Tazeleyici, yumuşatıcı ve parlaklaştırıcı etkisi ile bilinmekte. Gece uyumadan önce kullanmak istediğiniz takdirde göz çevresine masaj yaparak uygulamalısınız. Böylelikle göz çevresindeki kan akışını hızlandırarak faydaları görülebilir. Hassas bir cildiniz varsa uyguladıktan sonra direkt olarak güneşe çıkmadan önce bir süre beklemelisiniz. Cildinizde emildiğini hissettikten sonra güneşe çıkabilirsiniz. Aksi takdirde güneşin zararlı ışınları, ciltte kararma oluşturabilir. Bu hassas ciltler için geçerlidir. İstisnai bir durumdur. Genel olarak kullanıcıların yorumları içerisinde yer alıyor.

Nivea Krem Nemlendirici

Nivea krem nemlendirici, günlük kullanıma uygundur. İçeriğinde vitamin e ve jojoba yağı bulunuyor. Bu yüzden hafif formülü ile anında cildinizde emilir ve cildinizi yenilemeye başlar. Canlandırıcı hissini yaşayabilirsiniz. Cildinizin yumuşak ve esnek olmasını istediğiniz takdirde ön planda bulunan bir ürün. Cilt ile uyumu uzman dermatolojikler tarafından onaylanmıştır. Günlük kullanıma uygun bir üründür. Fakat gece uyumadan önce de, sabah uyandıktan sonra da kullanabilirsiniz. Dudak kuruluğunuzda, göz çevresi kuruluğunda ya da çok kuru ciltlerde etkili formülü ile yer alır.

Erkekler İçin Nemlendirici Krem

Erkekler için nemlendirici krem, erkek cildine uygun bir şekilde bulunmaktadır. Örneğin tıraş sonrasında cildinizi nemlendirmek istediğinizde, tıraş sonrasındaki sertliği ve tıraştan kaynaklı olan tahrişi gidermek adına bir ürün daha doğru olur. Buradan cildinizi yumuşatmaya yardımcı olan ürünleri kullanmalısınız. Erkekler için nemlendirici kremler yağlı cilt, karma cilt, tıraş sonrası kremler, nemlendirici kremler, günlük nemlendirici kremler olmak üzere farklılaşır. Burada erkekler cildini tanıyıp sonrasında nemlendirici krem kullanmalı. Yağlı ciltler, kuru ciltlere uygun olan kremi tercih etmemeli. Burada cildiniz hassas ise istenmeyen problemler oluşabilir. Bu yüzden tercihen bir cilt doktoruna muayene olup, cildinize uygun bir kremi kullanmak daha sağlıklı olur.

Clinique Nemlendirici Krem

Clinique Nemlendirici Krem, uzun süreli nem sağladığı için çoğunluğun tercihinde olan bir üründür. Ciltte anında emilir ve nemliliği oluşturur. Gün içerisinde cildin ihtiyaç duyduğu nemlilik vardır. Bu nemlilik çeşitli ürünlerle beraber nem seviyesi ayarlanarak sağlanmalı. Aksi takdirde cildin nem oranı seviyesi düşüşe geçer ve cilt kurumaya başlar. Kurmaya başlaması ile beraberde ciltte kızarıklık, kırışıklık, dökülmeler gibi birçok istenmeyen problemler oluşur. Bu yüzden cildinize en uygun nemlendirici krem olarak ürünü tercih edebilirsiniz. 72 saat nem koruma teknolojili bulunmaktadır. 72 saat boyunca cildinizin nemli kalmasını sağlar. Yenilenen formülüyle cilde nemi çeker. Nemi 72 saat boyunca hapsedip, önceki gün ve gün sonundaki görünüm neredeyse iki kat daha fazla nemli olarak bulunur. Aşırı kuru ciltler için önerilen bir ürün. Aşırı kuru ciltler, gün içerisinde düzenli olarak uygulamalı. Böylelikle cildin nemliliği, rahatlığı ve nefes aldığı hissedilir.

Loreal Paris 3 Etkili Nemlendirici Krem Kullananlar

Loreal Paris üç etkili nemlendirici krem, içeriğindeki e vitamini ile beraber cilde nemlendirdiği gibi koruyucu ve yatıştırıcı özelliği de bulunmaktadır. Cildi yatıştırıp, dengeleyerek muhteşem bir şekilde ışıltı kazanmasına yardımcı olur. Loreal Paris üç etkili nemlendirici krem kullananlar, ilk kez kullanmak isteyenlere tavsiye ediyor. Düzenli bir şekilde kullanıldığında etkileri gözle görülen bir şekilde sonuçlanmıştır. Özellikle dudak kuruluğu, göz çevresi kuruluğu gibi bölgelerde nemlilik sağlar. Gün içerisinde cildin istediğin nemlilik, ürünle birlikte gerçekleşir. Aşırı kullanımda istenmeyen problemler oluşabilir. Bu yüzden ince bir tabaka halinde uygulamanız daha doğru olur. Cildinizde işlem varsa ya da cilt problemi ile karşı karşıysanız ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Böylelikle istenmeyen sağlık problemleri gerçekleşmez.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.