Cilt Mantarı Nasıl Geçer | Cilt Mantarı Ne İyi Gelir?

07.03.2021
1.045
Cilt Mantarı Nasıl Geçer | Cilt Mantarı Ne İyi Gelir?

Özellikle yazın birçok insanın muzdarip olduğu mantar problemi vücudunuzun her yerinde gerçekleşebilir. Özellikle ciltte gerçekleştiğinde görünür halde olan bu mantarlar günlük hayatı olumsuz etkilemektedir. Cilt mantarı genelde yazın havuz, plaj gibi toplu alanlarda bulaşabildiği gibi otobüslerde tutunduğunuz yerlerde bile bulaşabilir. Ancak mantar hastalığından evde kurtulabilmeniz mümkündür. En azından tüm yöntemleri denedikten sonra bir değişim olmazsa doktora gitmek doğru olacaktır. Cilt Mantarı Nasıl Geçer sorusunun ilk çözümünü evde doğal yöntemler ile gerçekleştirebilirsiniz.

Cilt Mantarı Nasıl Geçer; Mantar nedir?

Cilt mantarı olup olmadığınızı anlamak oldukça kolaydır. Çünkü belirtiler gayet nettir. Birçok noktacık veya irili ufaklı lekeler görebilirsiniz. Bununla birlikte kaşıntı veya yanmanın gerçekleşmesi ve olabilecek kötü bir koku cilt mantarını bizlere anlatmaktadır.

Bu süreçte cildinizi olabildiğince nemsiz yani kuru ve temiz tutmalısınız. Olabildiğince ortak alanlardan uzak kalmak sizlerin iyileşme sürecince daha rahat ve risksiz olmanızı sağlayacaktır. Dar giyinmemeli ve terlediğiniz anda duş almalısınız. Ardından da iyice kurulanmalı ve nemli bir bölge bırakmamalısınız.

Mantar Problemi İçin Evde Neler Yapılabilir?

Birçok yöntem olduğunu söylemek mümkündür. Bunların başında çay ağacı yağı gelmektedir. Su ile seyreltilerek kullanılacak olan çay ağacı yağı büyük bir oranda mantar probleminin önüne geçmektedir.

Hindistan cevizi yağı da bu alanda oldukça başarılıdır. Belli bir oranda yağ asidi içeren Hindistan cevizi yağı aslına mantarın zarına zarar vererek onu kökten öldürmektedir. Ancak günde ortalama 3 defa uygulanmalıdır. Sık sık ve düzenli bir biçimde uygulanması en doğrusudur.

Cilt Mantarı Nasıl Geçer sorusunun cevaplarından biri de elma sirkesidir. Elma sirkesi de oldukça net bir çözümdür. Elma sirkesini de su ile seyreltmeniz gerekmektedir. Bir pamuğa birkaç damla dökmeli ve biraz da su ile ıslatmalısınız. Mantarlı bölgeye sürerek günde 2 defa kullanmalı ve probleminiz azalsa dahi devam etmelisiniz. Bunlarla birlikte zerdeçal, kekik yağı ve sarımsak da cilt mantarını geçirmekte işe yaramaktadır.

Mantar Problemi Ciddi Bir Problem Midir?

Oldukça ciddi bir problemdir ancak ev içerisinde önlem alabilmek mümkündür. Birçok çözümü de olan mantar probleminde erken teşhis ve hemen müdahale yayılmasını önleyecektir.

Vücut mantarına sirke iyi gelir mi?
Vücut mantarı için elma sirkesi oldukça etkilidir. Elma sirkesi ya da beyaz sirke mantarın enfeksiyonunun kontrol edilebilir hale gelmesi adına tercih edilir. İçeriğinde bulunanlar arasında mantarı öldüren bileşenlerde yer edinir. Bunlar vücut mantarı adına önemlidir.
Cilt mantarı nasıl anlaşılır?
Ciltte kaşıntı, kızarıklık ya da kepek olduğu takdirde cilt mantarı belirtileri başlar. Cilt mantarı zamanla renk değişimi de gösterir. Yoğun kaşınma oluştuktan sonra deri dökülmeleri başladığı zaman cilt mantarı için kesinlikle tedavi yapılmalı .
Cilt mantarı tedavisi nasıl olur?
Cilt mantarı tedavisi için tıbbi yöntemler bulunduğu gibi ev ortamında çeşitli bitkisel yöntemlerle de bu durum kontrol altına alınır. Cilt mantarının derecesine göre tıbbi müdahale doktor kontrolünde olmalı. Ancak henüz yeni belirtileri başladığı takdirde evde de çeşitli bitkisel ürünlerle kontrol altına alabilirsiniz .
Cilt mantarı nasıl geçer bitkisel çözüm?
Cilt mantarının geçmesi için sarımsak, çay ağacı yağı, kekik yağı ve elma sirkesi uygulanabilir. Enfeksiyon riskini azalttığı gibi mantarları öldürücü yanları da bulunur. Bu sebepten dolayı düzenli olarak kullanım gerçekleşmeli.

İlginizi Çekebilir;

Ayak Mantarı Tedavisi

Mantar Tedavisi

Tırnak Mantarı Tedavisi

Ayak Mantarı Nasıl Geçer? | Ayak Mantarı Nasıl Oluşur?

Doğal Yöntemlerle Tırnak Mantarı Tedavisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.