Doğal Sağlık

Saç Bakımı Püf Noktaları | Saç Bakımı Püf Noktaları

05.03.2021
475
Saç Bakımı Püf Noktaları | Saç Bakımı Püf Noktaları

Saç bakımı birçok kadın için oldukça hassas bir konudur. Gerek boyadan, gerek hava koşulları gibi birçok koşuldan bazen de hiçbir sebebe gerek olmaksızın birçok sıkıntı görülebilmektedir. Saç Bakımı Püf Noktaları bu konuda oldukça önemlidir. Eğer saç bakımınızı düzenli bir biçimde yaparsanız saçınızın parlak ve capcanlı görünmesi mümkündür.

Saç Bakımı İçin Neler Gereklidir?

Saç bakımı için saçınızın tipini bilmeniz gerekmektedir. Birçok saç tipi vardır ve her biri için uygulanacak yöntem farklıdır. Bunu bilerek saçınız için en doğru yöntemi kullanmalısınız. Aksi halde işe yaradığını düşündüğünüz ancak saçınıza uygun olmayan yöntemler sizleri sadece mutsuz edecektir çünkü saçınızda hiçbir işe yaramayacaktır.

Yanlış bakım saçı olduğundan daha kötü hale getirebilir ve en iyi ihtimalle hiçbir işe yaramayabilir. Bu yüzden saçınıza uygun yöntemleri tercih etmelisiniz. Saç Bakımı Püf Noktaları konusunda bilinmesi gereken ilk şey saç tipinizi ve ona göre yapılacak bakımdır.

Saç Bakımı Saç Tiplerine Göre Nasıl Ayrılır?

Birçok saç tipi olmakla birlikte bakım konusunda en önemli iki tip vardır. İnce telli saç ve kalın telli saç ile işlem görmüş ve işlem görmemiş saçtır. Bu iki tipe göre doğru bakımı uygulamak gerekmektedir.

Örneklerle açıklamak gerekirse birçok Saç Bakımı Püf Noktaları paylaşılabilir. Örneğin ince telli saçlar daha narin ve kırılgan olup dış koşullardan daha fazla etkilendikleri için bu saç tipinin bakımı genelde nemlendirici etkili yağlar ile olmalıdır.

Kalın telli saçlarda ise yağlar ile daha birçok besin kullanılabilir. Kalın telli saçlarda birçok şey kullanılabilir. Ancak ince telli saçlar daha seçicidir.

İşlem görmüş saçlar ise daha kurudur ve yağ bakımı şarttır. Ağırlıklı yağ bakımı uygulamak ve haftada 2 kez bu bakımı gerçekleştirmek iyi olacaktır. Bir de bu saçlar ince telli ise en özel bakımı bu saçlar ister.

İşlem görmemiş saçlar ise her türlü bakıma açıktır. Saç açıcı etkisi olmayan her türlü bakım kullanılabilir.

Saç Bakımı Püf Noktaları; Saç Bakımı İçin Evde Neler Yapılabilir?

Evde aktarlardan alabileceğiniz gibi kendinizin de yapabileceği her türlü bitkisel yağ ile, bitki kürleri ve bitki çayları kullanılabilir. Bitki çayları ile saçlarınızı yıkayabilir, bitki yağları ile saçlarınızı yağlayıp birkaç saat kapalı bekletebilirsiniz. Saç Bakımı Püf Noktaları için evdeki birçok malzeme kullanılabilir. Hatta doğal maddeler en doğru tercih olacaktır.

Saclarima nasil bakim yapmaliyim?
Saçlarınıza bakım yapmak istediğiniz takdirde belirli bakım rutinlerini uygulamalısınız. Saçın yapısına göre bakım yapıldığı takdirde sonuçlar istenilen doğrultuda gerçekleşir. Bunun için saç kremleri ve saç bakım yağları, önerilir. Saç bakım yağları orijinal haliyle bulunmalı ve duş sonrası yalnızca saç uçlarına uygulanmalı.
Günlük saç bakımı nasıl olmalı?
Saç bakım maskeleri haftada bir ya da iki kez yapılmalı. Ancak günlük saç bakımında sürekli olarak saç bakım maskesi önerilmez. Bunun için krem ve bitkisel yağlar tercih edilir. Günlük saç bakımı için Hint yağı, zerdeçal yağı ve badem yağı önerilir. Saç uçlarına hacimli bir şekilde uygulanırsa istenilen etki oluşur.
Evde saç bakımı nasıl yapılır?
Evde saç bakımı için çeşitli rutinler yer edinir. Bu rutinler saçın yapısına göre uygulanmalı. Özellikle bakım yağları ile birlikte saçlarınızı kolay bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Hint yağı ve zerdeçal yağı, saç uçlarına uygulanıp bakım kremleri ile birlikte desteklenmeli. Saçınıza uygun bir şampuan tercih etmelisiniz.
Yıpranmış saç bakımı nasıl yapılır?
Yıpranmış saçın tekrardan onarımı için belirli yöntemler bulunur. Bunun için doğru şampuan kullanılmalı. Saçınıza uygun şampuanla birlikte, şampuan yanında krem de tercih etmelisiniz. Krem saçların kolay açılabilmesi adına önemlidir. Hint yağı ya da zeytinyağı saçların daha parlak ve canlı görünmesi adına öğrenmedir. Tercihan badem yağı da, yıpranmış saçlarınızı onarma da kullanışlıdır.

İlginizi Çekebilir;

Cildi Temizlemek İçin Doğal Yöntemler

İnce Telli Erkek Saç Bakımı

Saç Bakımı Maskesi Nasıl Yapılır?

Saç Bakımı Nasıl Yapılır Erkek

Saç Bakımı Temiz Saça Mı Yapılır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.