Doğal Sağlık

Kıvırcık Saç Bakımı | Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

01.03.2021
541
Kıvırcık Saç Bakımı | Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Ne kadar şık dursa da bakımı bir o kadar zahmetli olan Kıvırcık Saç Bakımı deneme yanılma ile doğru sonucu bulabileceğiniz bir saç tipidir. Düz saç kadar kolay olmadığı bilinmekle birlikte oldukça şık ve havalı duran kıvırcık saçlar düzenli olarak canlı ve kıvır kıvır durmalıdır. Ancak bunun için belli başlı yöntemleri de bilmek gerekmektedir.

Kıvırcık Saç Bakımı Kolay Mıdır?

Eğer saçlarınızın doğal belirgin lüleleri varsa çok daha kolaydır ancak doğal kıvırcık saçlarınızın lüleleri daha salmış halde ise buna el atılması gerekmektedir. Sizi daha şok gösterecek bukle bukle saçlara sahip olmak için birtakım yöntemler denemek gerekmektedir.

Kıvırcık Saç Bakımı fazlasıyla önem isteyen ve başarıldığında sizleri çok daha genç ve dinamik gösterecek bir saç bakımıdır. Saçlarınız uzun da kısa da olsa bukleleriniz belirgin ise saçlarınız ve siz çok daha alımlı duracaksınız.

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıldır?

Kıvırcık saç için yapılması gereken ilk şey saç düzleştiricilerin pek fazla kullanmamaktır. Hatta hiç kullanmamak en iyisi olacaktır. Özellikle sık sık saçlarınızı düzleştiriyorsanız saçlarınızın uzun vadede buklelerini kaybetmesi mümkündür. Bir daha dönüşü olmayan ya da çok zor olan bir sürece girmiş olursunuz. Bu yüzden eğer saçlarınız doğal kıvırcık ise düzleştirmeli veya hiç düzleştirmemelisiniz. Bu karar elbette size aittir.

Kıvırcık Saçın Bakımı konusunda bilinmesi gereken şeylerin başında kıvırcık saçların genelde çok daha sağlıklı ve dayanıklı olduğu gelmektedir. Yani kıvırcık saçları mahvetmek oldukça zordur ancak bu yaşanırsa sonrasında dönüşü de daha zor olacaktır.

Özellikle düz saçlara göre daha hacimli ve sağlıklı durmakla birlikte özellikle saçlar düz ve yağlı ise çok daha dirençsizdir. Bunun aksine kıvırcık saç daha sağlıklı görünür.

Kıvırcık Saçın Bakımı İçin Evde Öneriler Nelerdir?

Yumurta ve bal kıvırcık saçlar için evde uygulanacak bakım kürlerinin başında gelmektedir. Yumurta ve bal saçı parlatır ve daha dolgun, daha sağlıklı durmasını saçlar. Tek seferde de etkisini görebileceğiniz bu yöntem, uzun vadede çok daha fazla işe yarayacaktır.

Ancak Kıvırcık Saçın Bakımı konusunda saçınız kuru ise yumurta ve bala biraz zeytin yağı ekleyebilir ve bu ikisinin etkisini yumuşatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Erkek Kıvırcık Saç Bakımı

Uzun Kıvırcık Saç Bakımı

Dalgalı Saç Bakımı

Açık Saç Modelleri | Salık Saç Modelleri

Anti Aging Ve Nemlendirici Krem

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.