Anti Aging Ve Nemlendirici Krem | En İyi Yaşlanma Karşıtı Krem Hangisi?

01.09.2021
545
Anti Aging Ve Nemlendirici Krem | En İyi Yaşlanma Karşıtı Krem Hangisi?

Anti Aging Ve Nemlendirici Krem; Anti aging yani yaşlanma karşıtı demek yaşlanmayı yok etmek değildir. Bu konuda insanlar fevri davranmakta ve anti aging kremlerin hızlı etki göstermesini beklemektedir. Ancak uzun yıllar alan yaşlanma belirtilerini ancak uzun bir süre zarfından yavaşlatmak veya görünümünü azaltmak mümkündür.

Anti aging ve nemlendirici krem cildin dolgunlaşması, cildin nemlenmesini, cildin lekelenmesine engel olmayı, cildin kırışıklık oluşturmasına engel olmayı, genç görünüm sağlamayı ve birçok zamanın getirdiği olumsuzlukları gidermeyi amaçlayan kremlerdir.

Anti aging kremlerin içinde bulunan E vitamini, C vitamini ve Q-10 sayesinde kırışıklıkların oluşumu yavaşlatılır. Uzun süre bu kremleri kullanan kişilerin yaşlanma belirtilerinin yavaşladığı ve bulundukları yaştan oldukça genç göründüğü söylenebilir.

Yaşlanmak kaçınılmaz bir son gibi gelse de yaşlanmayı yavaşlatmak kişinin kendi elindedir. Eğer erken bir şekilde yaşlanmaya karşı tedbir ve önlem alınmaz ise mecburen estetik operasyonlara davetiye çıkmaktadır.

Anti aging kremi için en uygun yaş 25’tir. 25 yaşı itibari ile kadınların veya erkeklerin anti aging krem kulanması tavsiye edilmektedir. Yaşlanmak cinsiyete bağlı bir doğal oluşum değildir. Bu yüzden her iki cinsiyet için de düzenli anti aging krem kullanımı şarttır.

Anti EYÇ Nedir?

Anti eyç, anti-aging, anti wrinkle veya yaşlanma karşıtı sözcükleri aynı kapıyı açmaktadır. Çünkü bu terimlerin karşılığı tamamen yaşlılığa meydan okumaktır. Yaşlanmanın getirdiği en büyük fiziksel etkilerden birisi kırışıklık ve lekelenmelerdir. Bu sorunlar her kadının korkulu rüyası olduğu kadar her erkeğin de korkukulu rüyasıdır.

Yaşlanmaya meydan okumak için kullanılması gereken kremler bulunur. Neredeyse 10 yaş genç fiziksel görünüm sağlayan bu kremler göz çevresi için de uygundur. Göz çevresinde oluşan kırışıklık genç yaşlarda dahi görülebilmektedir. Bu yaşlanmalar ile başa çıkabilecek tek şey düzenli cilt bakımı ve düzenli krem uygulanımıdır.

Düzenli bir şekilde uygulanan anti aging ve nemlendirici krem birçok yarar sağlamaktadır:

 • Cilt bariyerlerini onarır.
 • Kırışıklık oluşumunu önler.
 • Var olan kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
 • İçerdiği vitaminler ile sağlıklı bir cilt görünümü sağlar.
 • Cildin kuru görünümüne ve soyulmasına engel olur.
 • Cildin 7/24 nemli görüntüye kavuşmasını sağlar.
 • Cildi dolgunlaştırır.
 • Cildi sıkılaştırır.
 • Ciltte oluşan lekelenmeleri ortadan kaldırır.
 • Ciltte lekelenme oluşumuna engel olur.
 • UVA-UVB ışınlarına karşı cildi korur.
 • Hücre yenilenmesini artırarak cildin tazeliğini korur.

Anti-Aging Krem Nasıl Kullanılır?

Anti aging kremlerin nasıl kullanıldığı merak edilen bir konu olarak bilinir. ANcak anti aging ve nemlendirici krem kullanımı birçok krem ile aynıdır. Anti aging krem kullanımı için ilk adım cilt tipine en uygun olan kremi seçmekten geçmektedir. Herkesin cildinin farklı özelliklere sahip olduğu bilinmelidir. Öncelikle kuru, yağlı veya karma olacak şekilde 3 tipe ayrılan cilt için hassas, çok hassas ve normal cilt tipleri de bulunmaktadır. Bu yüzden doğru bir anti aging krem seçimi için cilt analizi yaptırılması gerekmektedir.

Cilde en uygun anti aging krem seçildikten sonra cilde günde iki kez uygulamak yeterli olmaktadır. Ancak anti aging kremin uygulanmasından önce cildin tonik ya da cilt temizleme ürünleri ile düzgün bir şekilde temizlenmesi gerekir. Temizlenen cildin kuruduğunu hissedecekseniz. Bu noktada anti aging ve nemlendirici krem uygulaması yapmanız gerekmektedir.

Anti aging krem uygulaması günde iki kez sabah ve gece olacak şekilde yapılmalıdır. 25 yaşı ile itibaren bu düzen rutin hale getirilmeli ve kırışıklıklara karşı cilt korunmalıdır.

Ayrıca anti aging krem kullanan kişilerin gece veya sabah kullanımlarında ciltlerine masaj yaparak uygulaması gerekir. Masaj yaparak kullanılan kremler cilde daha iyi işler ve emilimi hızlı bir şekilde gerçekleşir. Buna ek olarak cilde uygulanan masaj sayesinde ciltte kan dolaşımı hızlanacaktır.

Anti Aging Kremler Ne Zaman Kullanılmalı?

Anti aging krem, yaşlanma karşıtı olduğu kadar cildi nemlendiren ve koruyan kremlerdir. Yaşlanmaya karşı ön hazırlık için anti aging ve nemlendirici krem kullanmak gerekmektedir.

Anti aging kremin kullanım zamanı oldukça merak edilir ve halk arasında çok tartışılır. Ancak kulaktan dolma bilgiler yerine dermatologların tavsiyelerine kulak kesilmek gerekmektedir. Dermatologların tavsiyelerine göre 25 yaşı ile itibari ile cilt yaşlanmaya karşı korunmalıdır. Çünkü hücre yenilenmesi yaş ilerledikçe hem azalmakta hem de 25 yaş civarında cilt elastikiyeti azalmaya başlamaktadır. Bu yüzden 20’li yaşlar çok uygun gibi görünmese de 25 yaşlarından itibaren anti aging ve nemlendirici krem kullanımına başlamak gerekmektedir.

Yaşlanma karşıtı kremlerin yaşlandıktan sonra işe yaraması oldukça düşüktür. Bu yüzden genç yaşlardan itibaren yaşlanma karşıtı kremler kullanılmalıdır. Anti aging ve nemlendirici krem uygulaması için ise en doğru saatler gece saatleridir. Cilt temizliği yapıldıktan sonra gece uygulanmalıdır. Aynı şekilde uyandıktan sonra cilt temizliği yapılmalı ve ardından yine anti aging ve nemlendirici krem uygulanmalıdır. Böylelikle cilt günde iki kere temizlenmiş ve nemlendirilmiş olmaktadır. Ayrıca bu rutini alışkanlık haline getiren kişilerde ciltte kuruluk ve ciltte kırışıklık görünme olasılığı oldukça düşüktür.

Anti Aging Güneş Kremi Ne İşe Yarar?

Güneşin cilde ve vücuda D vitamini salgılamasında yardımcı olduğunu herkes bilir. Ancak güneşten gelen zararlı ışınların cilt bariyerlerine ve cilde hasar verdiğini herkes biliyor mudur? Evet, güneşin vitamin salgılamada vücuda yardım ettiği doğru olduğu kadar güneşten gelen zararlı UVA-UVB ışınları sebebi ile ciltte kalıcı hasarlar ve lekelenmeler oluşabilmektedir.

Güneşten gelen UVA-UVB ışınları, yalnızca yazları tehdit oluşturur görüşü oldukça yanlıştır. Çünkü güneş, yaz ve kış da aynı ışınları gönderir. Bu yüzden yazın cilt korumasına dikkat edildiği kadar kışın da dikkat edilmesi gerekmektedir. Basit gibi görünen küçük eylemler (Örneğin markete gitmek veya çöp atmak gibi.) gerçekleştirilirken herhangi bir cilt koruması yapılmamaktadır. Ancak güneşin ışınlarının her bölgeye kusursuz bir şekilde ulaştığını unutmamak gerekir. Bu yüzden yaz veya kış, kısa veya uzun dışarda kalışlar için mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.

Güneş kreminin ne denli cilde yararlı olduğunu ve güneşin zararlı ışınlarına karo cildi koruduğunu belirtmiştik. Buna ek olarak anti aging güneş kremlerinden bahsetmek gerekir. Anti aging güneş kremi hem yaşlanma belirtilerini önleyen hem de güneşin zararlı ışınlarına karşı savaş açan bir krem türüdür. Bu sebep ile cildin elastikiyetini artırmak ve cildi güneş ışınlarına karşı bir bariyer sağlamak için anti aging güneş kremleri harika birer savaşçıdır.

Anti Wrinkle Krem Ne İşe Yarar?

Anti wrinkle ismi birçok kişiye yabancı gelse de herkesin zaman ile karşılaştığı bir sorunun çözümüdür. Özünde anti wrinkle kırışıklık karşıtı demektir. Kişinin zamana yenik düşmemesi açısından ve kırışık bir cilde sahip olmaması açısından çeşitli anti wrinkle ürünler kullanması ve cildine iyi bir bakım yapması gerekmektedir.

Anti wrinkle krem zamana yenik düşmeye yüz tutmuş cildin gençleşmesine katkı sağlamaktadır. Ancak anti wrinkle krem kullanıcılarının bilmesi gereken bir şey vardır. Cilde uygulanan kremler kısa vadede bir sonuç vermeyebilir. Bu yüzden aylarca ve yıllarca kullanmak gerekmektedir. Ancak zamanla bu kremlerin cilde sağladığı yararı yakından görebilirsiniz. Bu yüzden cilt bakımı ürünleri kısa vadede sonuç vermese de uzun vadede gözle görülür değişimler sunmaktadır.

Anti wrinkle krem kullanımı için en doğru saat gece saatleridir. Cildin dinlendiği ve yenilenmeye ihtiyaç duyduğu saatlerde yapılan krem uygulanması cildin gençleşmesine yardım etmektedir.

Anti wrinkle kremlerin içerisinde bulunan çeşitli özler ve yağlar sayesinde cilt uyarılır ve her geçen gün gözle görülen sonuçlar elde edilir. Kişilerin en çok rahatsızlık duyduğu kaz ayakları ve dudak kenarı kırışıklıkları için en iyi çözüm yolu anti wrinkle, anti aging ve nemlendirici krem kullanmaktan geçmektedir.

Anti Aging Ve Nemlendirici Krem; Cildi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalı?

Işıl ışıl bir cilt herkesin arzuladığı bir görünümdür. Ancak ciltin ışıl ışıl görünümüne kavuşabilmesi için düzenli bakıma maruz kalması şarttır. Düzenli bir şekilde yapılan cilt bakımlarının sonucunda kişiye genç, renkli, ışıl ışıl ve tertemiz bir cilt ulaşmaktadır.

Ciltin ve cilt bariyelerin yıpranmaması açısından evde her tarif yapılmamalı ve cilde uygulanmamalarıdır. Çünkü evde kulaktan dolma yapılan kahve telvesi maskesi, kivi taneli maske, yumurta maskesi gibi değişik tarifler cildin pH’ına uyumlu değildir. Her cildin pH değeri farklı ve tipi farklıdır. Evde düzensiz ve uzman olmayan insanlar tarafından hazırlanan kremler veya maskeler kullanıldığında cilt bariyeleri hasar alacaktır. Başarısız maske denemeleri sonucunda kırmızı bir cilt, şişmiş ve reaksiyon göstermiş bir cilt sahibi olabilirsiniz. Bu yüzden uzmanlar tarafından geliştirilen ve pek çok teste tabii tutulan anti aging ve nemlendirici krem kullanımı yapmalısınız.

Cildin güzelliği oldukça önemlidir. Ancak gerçek ve kalıcı genç görünüm ve nemli görünüm için uzmanların ve dermatologların geliştirdiği ve onayladığı kremleri kullanmak gerekmektedir.

Cildi nemlendirmek için ne yapmalı sorusunun cevabı ise şüphesiz ki cildi nemlendirmenin ilk adımı derinlemesine temizlikten geçmektedir. Cildin gün boyu karşılaştığı kir ve pislik, çeşitli doğal sabunlar ya da dermatologlar tarafından önerilen yüz yıkama ürünleri ile temizlenmelidir. Yüz temizlendikten ve kurulandıktan sonra krem uygulaması yapılabilir. Ancak yatağa geçmeden önce geceleri yapmanız cildinizin siz uykudayken güzelleşmesine ve nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Anti Aging Ve Nemlendirici Krem; Anti Aging Uygulamaları Nelerdir?

Canlıların doğası gereği yaşlanmak ve olgunlaşmak kaçınılmaz bir yoldur. Bu yola gelindiğinde ise insanlar yaşlanmanın fiziksel görünümlerindeki etkilerinden rahatsızlık duymaktadır.

Yaşlanmak herkesin başına gelen bir eylem olsa da herkes aynı şekilde yaşlanmamaktadır. Şöyledir ki bazı insanlar orta yaşlarından itibaren cilt bakımlarını eksik etmeyerek ve cildini düzenli temizleyerek yaşlılığa hazırlık yapmaktadır.

Orta yaşlardan itibaren yapılan cilt bakımları yaşlandığında meyvesini vermekte ve kırışıksız cilt sunmaktadır. Ancak herkesin aynı bakımı yapsa da aynı genetiği bulunmaz. Bu yüzden bazı kişilerin erken yaşlılık belirtileri göstermesi kaçınılmaz olabilmektedir.

Yaşlanmanın insanlara verdiği psikolojik ve fizyolojik olumsuzluklardan dolayı bilim ve bilim insanları bu konuda çalışmalar yürütmektedir. Yaşlılık ile mücadele edebilecek anti aging ve nemlendirici krem üretilmesinin yanı sıra birçok estetik tedavi yöntemi de gelişmektedir.

Doğru zamanda doğru kremlerin kullanılmaması sonucunda estetik tedavi uygulamak zorunlu olabilir. Estetik açıdan anti aging uygulamaları şu şekildedir:

 • Hydrafacial cilt bakımı
 • Kök hücre tedavisi
 • Vitamin enjeksiyonları
 • Kimyasal peeling
 • PRP tedavisi
 • Mezoterapi
 • Hyaluronik asit tedavisi
 • Dolgu
 • Botoks
 • Radyofrekansla yüz germe
 • İple yüz germe
 • Q-Switched Yağ lazer
 • Fraksiyonel lazer
Anti aging krem yaş sınırı kaç?

Anti aging krem 25 yaşından itibaren kullanılmalıdır.

Yüz ne zaman nemlendirilir?

Yüz, gece yatağa geçmeden önce nemlendirilmelidir.

Sivilceli cilde nemlendirici sürülür mü?

Sivilceli cilde nemlendirici sürülmelidir.

İlginizi Çekebilir;

Sivilce İzleri İçin Krem | Sivilce İzi İçin Krem Önerileri

En iyi BB Krem | En Doğru BB Krem

Garnier BB Krem | BB Krem Kullanımı

Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Giderici Krem

Vücut Nemlendirici Doğal Yağlar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.