Doğal Sağlık

Anti Aging Krem Faydaları | Anti Aging Etkisi Nedir?

04.11.2021
8
Anti Aging Krem Faydaları | Anti Aging Etkisi Nedir?

Anti Aging Krem Faydaları; Kozmetik açıdan incelendiğinde anti-aging cilt ve saç üzerindeki yaşlanma belirtilerini engelleyen ya da geciktiren bakım anlamına gelmektedir. Yaş almaya neden olan iç ve dış etkenler nedeniyle vücut kas, yağ ve kemik oranında azalmalar yaşar.

Genetik faktörler ve çevresel etkiler yaşlanma sürecini hızlandırır. Anti aging krem faydaları yapılan araştırmalar ve geliştirmeler sonucu geciktirici etkisini ortaya koymaktadır. Başarılı anti-aging bakım sağlayan kozmetik ürünler genç yaşta kullanılmaya başlandığında yaşlanma etkilerini ciddi anlamda geciktiriyor.

Dermokozmetik Anti Aging Krem

Yaş ilerledikçe hücrelerin çoğalmasında ve DNA yenilenmesinde azalma yaşarır. Hücre büyümesi yavaşladığından dolayı cilt incelir ve yaşlanma belirtileri kaçınılmaz bir durum haline gelir.

Cilt yaşlanmasını durdurmak söz konusu değildir ancak dermokozmetik anti aging krem ile yavaşlatmak mümkündür. Bu yüzden yaşlanma sürecinde her cilt yapısı için farklı ürünler kullanılması gerekir. Yaşlanan cildin 4 özelliği şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yaşlanan cilt incelir.
 • Kolejen azalmasından dolayı gerginliğini kaybeder ve kırışıklıklar gözlenir.
 • Pigment hücreleri düzensiz çalıştığından dolayı renk değişiklikleri artar.
 • Nem oranı az olduğundan dolayı ciltte kuruluk sorunu yaşanmaya başlar.

Farmasi Anti Aging Krem Kullananlar

Zaman ilerledikçe ciltte deformasyonlar yaşanmaya başlanır, orta ve ileri yaşa sahip bireylerin ciltlerindeki oluşumlar genç yaştaki bireyler ile farklılık gösterir. Biyolojik ve çevresel etkilerden dolayı ciltte kırışıklıklar yaşanır, sahip olunan kolejen miktarı azalır ve bundan dolayı cilt elastikiyeti özelliğini kaybeder.

Yaşanan bu durum kırışıklıklara ve sarkma gibi olumsuz etkilere neden olur. Farmasi anti aging krem kullananlar cildi beslerken aynı zamanda kırışıklıklarından rahatlıkla kurtulabilir.

 • Kırışık kremi ile cilt çok daha dinç görünür.
 • Bebeksi bir tene sahip olmak için idealdir.
 • Yüz bölgesinde görülen kırışıklık ve yaşlanma belirtileri konusunda yardımcıdır.
 • Yüzde botoks etkisi oluşturur.
 • Göz çevresine bakım yapar.
 • Genç ve pürüzsüz yüz hatlarına sahip olma şansı sağlar.
 • Formülündeki bitki özlü güçlendiriciler çizgi görünümünden kurtulmaya yardım eder.
 • Cildin daha sıkı hale gelmesini destekler.
 • Düzenli kullanılması halinde cilt bariyerini güçlendirerek dış etkenlerden gelen olumsuzluklardan korur.
 • Cildin nem dengesini sağlar.
 • Pürüzsüz ve kusursuz bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.

Anti Aging Krem Faydaları

Suna Dumankaya Anti Aging Krem

Suna Dumankaya tarafında geliştirilen anti-aging güçlendirilmiş formülü ile cildi güneşin zararlı ışınlarından korur. Suna Dumankaya anti aging krem ciltte nemi arttırır ve formülündeki aktif maddeler gün boyu cildin bakımlı kalmasını sağlar.

İçeriğinde bulunan etken maddeler üzüm çekirdeği yağı, süt proteini, buğday ve orkidedir. Üzüm çekirdeği yağı güçlü bir antioksidandır dolayısıyla hücreleri güçlendirir. Süt proteini cildin yoğun bir şekilde nemlenmesini sağlar.

İçeriğinde A, D ve E vitaminleri bulunan buğday ölü hücrelerden arınmasına yardımcıdır. Cildi yumuşatarak esneklik kazandırır ve kırışıklıkları düzeltmeyi destekler. Ciltte su toplama özelliğine sahip olan orkide gün boyu cildi nemli tutarak kurumasını önler. Güneş koruyucu özelliği sayesinde her mevsim ekstra güneş koruyucu kullanmaya gerek kalmadan cildi korur.

Sebiala Anti Aging Krem

Anti aging bakımının yanı sıra içerdiği silisyum kaplı değerli mineraller ile cildi beyazlatan Sebiala anti aging krem ilk kullanıldığı anda aydınlık görünen cilt oluştur. PH değeri nötr olmasından dolayı yüz ile birlikte aynı zamanda göz çevresi ve boyun dahil tüm ciltte uygulanmaktadır.

Hücre yenileyici bileşen içerme özelliğine sahip olmasından dolayı tek ürün de tüm bakım olanağı sunar. Dünya patentli ve yüksek miktarda ödüle sahip olan krem, ilk kullanıldığından itibaren kırışıklıklar, sarkmalar, lekeler ve cilt tonu eşitsizliği gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur.

Örümcek ağı etkisi ile yoğun miktarda ödüle sahip olan anti aging içerikli krem, ağrısız ve ameliyatsız yaşlanma karşıtı bakım sağlar. Yaşlanma belirtilerini anti aginig krem kullanarak günlük yaşama ara vermeden zahmetsizce ortadan kaldırmak mümkün.

Hangi Anti Aging Krem

Cilde ihtiyaç duyan bakımı sağlayan kırışıklık karşıtı ürünlerin başında anti aging kremler gelir. Ancak krem seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli etmen yaş aralığı ve cilt tipidir.

Hangi anti aging krem kullanılması gerektiğini belirleyecek olan yaş ve cilttir. Çünkü yaşlanma karşıtı ürünler belli yaş aralıklarına uygun şekilde geliştirerek formüle edilir. 30’lu yaşlardan itibaren kullanılmaya başlanan anti-aging kremleri her 10 yılı kapsayan aralıklar ile belirlenir.

Aynı zamanda yağlı, kuru ve karma cilt tiplerine göre farklı seçenekler ve içerikler mevcuttur. Cilde yoğun bir bakım yapmayı sağlayan kırışıklık kremleri düzenli kullanıldığında ihtiyaç duyulan bakım sağlanır yaş almanın olumsuz etkilerinin büyük oranda önüne geçirilir.

Sebi Simyacı Anti Aging Krem

Cildi soymayan doğal bakım formülü ile üretilen ve uluslararası patentli bileşen içeren Sebi Simyacı Anti Aging Krem, cildin güzelliğini korumasına yardımcı olur.

 • Sarkma, kırışıklık ve leke için kullanılır.
 • Yüz dışında aynı zamanda göz çevresi ve boyun içinde kullanıma uygundur.
 • Serum etkisi ve krem konforunu bir arada yaşatır.
 • Oldukça güçlü anti-aging formüle sahiptir.
 • Silisyum kaplı mineraller ile aydınlık görünüm kazandırır.
 • Göz altı kırışıklığı, lekesi, kaz ayağı, göz kapağı sarkması ve gözaltı morluğu için idealdir.
 • Boyun bölgesindeki kırışıklıkları ve sarkmaları azaltırken lekeleri ortadan kaldırır.
 • Cilt tipi için uygundur.

Anti Aging krem kuru, yağlı ve karma ciltler dışında aynı zamanda lekeli, sarkmış, kırışık, yaşlılık lekesi bulunan, göz kapağı sarkması sorun yaşayan, göz altı morluğu ve göz altı torbalanması problemi olanların kullanımına uygundur. Ayrıca kaz ayağı çizgileri karşıtı bakım sağlar.

İçeriğinde uluslararası patentli etken madde zeytin çekirdeği özütü, aromatik neroli çiçeği, cildi yatıştıran ve hassasiyeti gideren etkiye sahip allanbtoin vardır. Cildi geren ve lifting sağlayan güçlü aktif ajan matrixyl 3000,  kırışıklıkları gideren desamido kolejen, cildi dolduran sodyum hyalüronit, silisyum mineral ve kantaron yağı bulunmaktadır.

Clinique Anti Aging Krem

Yaşlanma karşıtı, sıkılaştırıcı ve dolgunlaştırıcı özelliklere sahip olan Clinique anti aging krem, yüz, boyun, çene ve çene çizgisi gibi alanları gözle görülür şekilde yeniden yapılandırır ve şekillendirir. Aynı zamanda renk tonu farklılıkları, çizgiler ve donuk görünümü ortadan kaldırarak yapılandırır.

İçeriğinde bulunan soya fasulyesi çekirdeği özü cildin gerginleşmesi ve sıkılaşmasını sağlar. Tatlı badem çekirdeği özü cilt yüzeyindeki çizgilerin ve kırışıklıkların bulanıklaşması ve azalmasını destekler. Whey proteini cildin doğal kolajen seviyesini arttır böylelikle canlı ve dayanıklı bir cilt görünümü sağlanır.

Hyalüronik asit sağlıklı ve genç görünüm için nemlendirmede etkilidir. Maya ekstresi cildin nemi tutmasına ve çizgileri en aza indirerek pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcıdır. Soya fasulyesi proteini cildin sıkılaşmasına ve gerginleşmesine yardımcı olarak çizgileri doldurur.

Nivea Anti Aging Krem

Nivea anti aging krem doğru ve düzenli kullanıldığında yaşlanma belirtilerini geciktirir ve kırışıklık görünümünü azaltır. Cilt çok uzun süre genç görünürken kırışıklık karşıtı ürünler cildin ihtiyaçlarına hitap eder. İçeriğinde bulunan koenzim Q10 ultraviyole ışınlarının sahip olduğu zararlı etkilere karşı cildi korur.

Hücrelerin ihtiyaç duyduğu enerji sağlanırken cilt yenilenmesi desteklenir. Cilt sarkmasından güneşe karşı hassasiyet artışına, lekelenmeden birçok farklı cilt sorununa karşı etkilidir. Cilt elastikiyetini arttırmaya yardımcı olurken aynı zamanda sıkı bir cilt görünümü kazanmayı destekler.


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.