Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar | Hangi Yağ Cildi Sıkılaştırır?

28.06.2021
623
Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar | Hangi Yağ Cildi Sıkılaştırır?

Sıkı bir cilt çok daha sağlıklı görünmektedir. Aslında zaten öyledir de. Ancak en kadar spor yaparsanız yapın veya sağlıklı beslenirseniz beslenin sıkılaşma problemi yaşayabilirsiniz. Bunlar oldukça doğal olmakla birlikte çözümleri mümkündür. Sizler yine de spor yapmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz ancak bunlara ek olarak sıkılaştırıcı doğal yağlar kullanmanız durumda çok daha sıkı ve fit bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Doğal Yağlar Vücut Sıkılaştırır Mı?

Cilt aslında sizin sağlıklı görünmenizi sağlayan şeydir. Bu nedenle sıkı bir cilde sahip olabilmek için birtakım şeyler denemek gerekmektedir. Cilt bazı zamanlarda kendini salabilmektedir. Bu nedenle sizler bunu toparlayabilirsiniz. Ancak bunun için sıkılaştırıcı doğal yağlar gerekmektedir. Her cilde iyi gelen yağlar farklıdır. Bu nedenle deneyerek size uygun olan doğal yağı bulabilirsiniz.

Doğal yağlar vücut sıkılaştırmakta oldukça başarılıdır. Ancak sıkılaştırıcı doğal yağlar ve nasıl kullanıldığı çok daha önemlidir. Doğru yağ seçimine katkı olarak yağı kullanış biçiminiz oldukça fark ettirmektedir. Masaj yaparak ve biraz da ılık olarak uygulanan doğal yağlar vücuda oldukça fayda sağlamaktadır. Doğal yağları masaj ile uygulamak gerekmektedir. Sıkılaşması için masaj buradaki en önemli faktördür. Ilık olmasının sebebi ise yağların birbirine daha fazla karışması ve deriye de daha iyi geçmesidir.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Cilde Göre Hangi Sıkılaştırıcı Yağ Kullanılmalıdır?

Cilt tipine göre kullanılacak sıkılaştırıcı yağ önem arz etmektedir. Çünkü cilt tipine göre birçok alternatif bulunmaktadır. Çok yağlı ciltler doğru tercihi yapmalıdır özellikle. Genellikle kuru ciltlerde yağ türü fark etmemektedir. Ancak yağlı ciltler biraz daha farklı yağları tercih etmeli veya yapma sıklıklarını değiştirmelidir. Bunu da deneyerek öğrenmek mümkündür.

Ancak dikkat edilmesi gereken şeylerden bir ide bu yağları sürdükten sonra direkt güneşe çıkmamaktadır. Çünkü bronzlaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Bölgesel bir biçimde sürüldüğü için vücutta lekelenmelere neden olmaktadır. Bu nedenle gece sürmeniz ve bu şekilde yatmanız önerilmektedir. Gün başında ise yıkamanız tavsiye edilmektedir. Sıkılaştırıcı doğal yağlar odlukça etkili olup en çok da dikkatli bir biçimde kullanıldığında kendisini göstermektedir.

Sıkılaştırıcı Yağlar Leke Yapar Mı?

Sıkılaştırıcı yağlar leke yapmaz. Bu doğru değildir. Ancak doğal yağlar güneşte bronzlaştırır. Bu nedenle sıkılaştırıcı yağları bölgesel sürmeniz ve ardından güneşe çıkmanız durumunda ten renginde bölgesel bir değişim olacaktır.

Leke yapan yağlar ise genelde asidik etkisi yüksek olan yağlardır. Bu yağları da güneşe çıkarken kullanmamanız önerilir. Sıkılaştırıcı doğal yağlar zaten gündüz kullanılmamalıdır. Gece sürülmelidir ve bekletilmelidir. En doğru kullanım biçimi bu şekilde olacaktır.

Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar Ne Kadar Sıklıkla Kullanılmalı?

Sıkılaştırıcı doğal yağlar belirti aralıklara kullanılmalıdır. Her gece kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu yağların etkisini çok fazla göstermesine sebep olmaz aksine ters etki edebilir çünkü cildin bazen hava alması ve dışarısı ile temas etmesi beklenir. Bu nedenle haftada iki kez kullanmanız durumunda birkaç ay içerisinde rahatça ektisini görebilmeniz mümkündür.

Sıkılaştırıcı yağlar sağlığa asla zararlı değildir ancak yağların tamamen doğal olması önem arz etmektedir. Bu nedenle doğal yağlar satın almanız tavsiye edilmektedir. Buna en iyi ulaşabileceğiniz adres ise https://www.dogalsaglik.com/shop/ adresi olmaktadır. Tamamen doğal yöntemler ile elde edilir ve katkı maddesi barındırmaz.

Sıkılaştırıcı Doğal Yağların En İyisi Hangisidir?

Sıkılaştırıcı doğal yağlar genellikle karışım olarak kullanılmaktadır. Tek başına etki etse de en iyi etkiyi bir arada göstermektedir. Özellikle ocakta biraz ılık hale getirerek yağları daha harmanlanmış hale getirebilirsiniz. Bu sayede cildiniz de bu yağları daha iyi emecektir.

Bunların başında avokado yağı gelmektedir. Avokado yağı tek başına da odlukça etkili olup sık tercih edilen yağlardandır. Bunun dışında Hindistan cevizi yağı masaj yapılarak da yedirilmektedir. Bunların karışımına ek olarak kayısı yağı ve kantaron yağı da bir arada kullanılmaktadır. Cildinizin verdiği reaksiyonlara bağlı olarak sizler ekleme ve çıkarma yapabilirsiniz.

Acının etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Biberiye yağına pul biberin karıştırılması durumunda elde edilen yağı derinize sürmenizin etkisi oldukça fazla olacaktır. Acı vücudu harekete geçirir ve derinin daha diri durmasını sağlar. Acı kullanımını denemek tavsiye edilmektedir. Ancak sabaha kadar tutmaları ve bir süre sonra yıkamalısınız. Acıyı masaj yaparak yedirmelisiniz.

Hangi Bitkisel Yağlar Cildi Sıkılaştırır?

Cildin sıkılaşması için antioksidan içeren bitkisel yağlar kullanabilirsiniz. Kantoron yağı, argan yağıi limon yağı ve portakal yağın cildin sıkılaşmasını sağlayan bitkisel ürünlerdir. Bu yağların cilde doğrudan temas etmesi zarar verir. İçerisine tatlı badem yağı veya Hindistan cevizi yağı ekleyerek pamuk yardımı ile cildinize masaj yapabilirsiniz.

Cilt Sarkmasına Hangi Yağ?

Cilt sarkması, cildin yeterince nemlendirilmemesi ve gözeneklerin genişlemesinden meydana gelir. Bu etkileri gidermek için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar vardır. Limon yağı, cildin kısa sürede sıkılaşmasını ve cilt lekelerinin giderilmesini sağlar. İçerisine badem yağı ekleyerek karışım elde edebilir ve cildinize haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki Çillere Hangi Yağ İyi Gelir?

Yüzdeki çillerin renklerinin açılması için kullanabileceğiniz yağlar, cilt tonunu açtığı bilinen yağlardır. Argan yağı ve kantoron yağı, yüzdeki çillere iyi gelen yağlardır. Bu yağları kullanırken içerisinde avokado yağı ve Hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. Cildinize haftada 2 kez masaj yapmanız halinde kısa sürede lekelerin tonu açılacaktır.

Yüzdeki Kırışıklara Hangi Yağ İyi Gelir?

Yüzdeki kırışıkların giderilmesi için portakal yağı, kakao yağı, susam yağı ve çilek yağı kullanabilirsiniz. Bu yağları, cilt bakımı için kullandığınız kremler içerisinde ekleyebilir veya karışım elde ederek düzenli olarak cildinize masaj yapabilirsiniz. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklar için lavanta yağı ve badem yağı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar

Kuru Öksürüğe İyi Gelen Yiyecekler

Hindistan cevizi yağının faydaları neler? Hangi tatlılar yapılır ?

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Hamilelikte Çatlaklar İçin Doğal Yağlar

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.