Doğal Sağlık

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler | Evde Gözenek Nasıl Sıkılaştırılır?

01.05.2021
546
Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler | Evde Gözenek Nasıl Sıkılaştırılır?

Ciltteki gözenekleri sıkıştırmak için doğal yöntemler çeşitlidir ve kendiniz için en uygun yöntemi bulabilirsiniz. Cilt tipleri farklıdır ve kişiden kişiye göre değişebilir. Cilt tipinizi bilerek doğru doğal yöntemleri ve doğru tedavileri uygulamak gerekmektedir yani öncelikle cilt tipi bilinerek süreç başlamalıdır. Ardından önemli olan ise hangi tedaviyi uygulayacağınız, bu tedaviyi ne kadar ve nasıl uygulayacağınızdır. Bunlar da en az tedavinin kendisi kadar önemli bilgilerdir. Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için doğal yöntemler uygularken bunu uygulama süreniz, haftada kaç kez yapacağınız gibi faktörler önem arz etmektedir.

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Neler Yapılabilir?

Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için doğal yöntemler olarak sayılabilecek ve yapılacak pek çok şey vardır. Bunlardan ilki cildi temiz tutmak ve aynı zamanda yüz yogası yapmaktır. Yüz yogası son yıllarda popüler olan önemli bir yoga biçimidir ancak cilde faydası oldukça fazladır bu nedenle pek çok insan denemektedir ve memnun kalanların sayısı da az değildir. Burada önemli olan sürekliliktir.

Bunun dışında belirttiğimiz gibi ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için doğal yöntemler öncesinde cildi temiz tutabilmek ve makyajın suratınızda çok kalmaması da önem arz etmektedir.

Cilt Gözeneklerini Doğal Yöntemler ile Sıkıştırmak Mümkün Müdür?

Aslında pek çok insan bunun mümkün olmadığını düşünür ancak ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için bitkisel yöntemler uygulayarak bunu başarmak mümkündür. Yapılması gereken bunların düzenli yapılmasıdır ve cilde fazla yüklenmemektedir. Cilde fazla yüklenirseniz yaşınız kaç olursa olsun cildinizde sıkılaşma problemi yaşanması mümkündür.

Ciltteki Gözenekler Hangi Doğal Yöntemler ile Sıkıştırılabilir?

  • Su ile karıştırılan limon suyu suratınızda biraz bekleyerek etkili bir unsur olabilmektedir.
  • Yumurta cilt gözeneklerini kapatmada en önemli faktörlerden biridir. Yumurta akını cildinize sürerek büyük farkı bir süre sonrasında görebilmeniz mümkündür.
  • Bira mayasının ciddi anlamda bir sıkılaştırıcı etkisi vardır ve genelde limon ile kullanılarak etkisini daha da arttırır.
  • Yoğurt cilde oldukça iyi gelen bir besindir ve en basitinden cildi temizler ancak sıklaştırma da etkilidir. Limon ile veya bal ile kullanabilirsiniz.
Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Ne Yapmalı?
Cildin nefes almasını sağlayan gözenekler dolduğu zaman kirlenmeler meydana gelmesinin yanı sıra aynı zamanda ciddi delikli bir görüntünün oluşmasına neden olur. Bu yüzden gözeneklerin sıkıştırılması gerekir, uygulamacı kolay yöntemleri ile gözeneklerdeki sıkıştırılmak basit bir şekilde tamamlanır. En bilindik yöntem limon suyu ile gözenekleri temizlemektir aynı şekilde buz yöntemidir sıklıkla kullanılan cilt sıkılaştırma yöntemleri arasında yer almaktadır.
Gözeneklere Ne İyi Gelir Evde?
Cilt tipine göre uygun olan temizleme yöntemleri gözenekleri sıkıştırılmasına yardımcı olur. Evde kolaylıkla yapılan kil maskesi, bal limon maskesi ya da kuru fasulye yöntemi gibi birçok farklı alternatif çözüm üreterek sıkılaştırılması gerçekleştirilir. Gözenek sıkılaştırıcı etkisi ile bilinen kil maskesi haftada en az bir kez uygulanmalı, bal limon maskesinin de aynı şekilde haftada bir kez uygulanarak gözeneklerin sıkıştırılması için mümkündür.
Elma Sirkesi Cilt Gözenekleri Sıkılaştırır Mı?
Cilde birçok faydası bulunan elma sirkesinin en önemli destekleyici unsuru gözenekleri sıkıştırma özelliğidir. Elma sirkesi yıllarca kadınlar tarafından doğal bir sıkılaştırıcı ve cilt toniği olarak her zaman kullanılan doğal alternatif olarak öne çıkıyor. Elma sirkesi sayesinde gözeneklerin küçülmesi ve cildin sıkılaşmasının yanı sıra pH dengesi geri kazandırılır. İltihap karşıtı ve antimikrobik özelliği sayesinde akne oluşumunu engeller.
Gözenekler İçin Hangi Kil Maskesi?
Aşırı yağlı ciltler için yeşil kil, daha az yağlı ciltler için size uygun olan beyaz kil maskesidir. Kişi cildine uygun olan kili birkaç deneme sorusunda kolaylıkla belirleyebilir. Kil seçiminin yapılmasının ardından maskeyi oluşturabilmek için gerekli olan sadece sudur. Yüze uygulanmasının ardından 5 dakika beklenir ve ılık su ile durulanır ancak burada dikkat edilmesi gereken maskenin sık kullanılmamasıdır yağları dengelemek ve gözenekleri sıkılaştırmak için ayda 2 ya da 3 kez yeterlidir.

İlginizi Çekebilir;

Gözenek Sıkılaştırıcı Doğal Yağlar

Ciltteki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Kara Sivilce | Siyah Nokta Temizleme

Doğal Yöntemlerle Sakal Uzatma

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.