Doğal Sağlık

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler | Tarçın Adet Dönemini Geciktirir Mi?

30.04.2021
1.119
Adet Geciktirici Doğal Yöntemler | Tarçın Adet Dönemini Geciktirir Mi?

Adet geciktirici olarak genelde ilaçları biliriz ancak adet geciktirici doğal yöntemler de söz konusudur. Tercih sizlere bağlıdır elbette. Ancak doğal adet geciktirici yöntemlere son zamanlarda daha fazla ilgi duyulmaktadır ve işe yaradığını dile getiren insanlar da vardır. Adet getiren doğal yöntemler olduğu gibi adet geciktirici doğal yöntemler de vardır. Bunları test ederek sizdeki etkilerini görebilmeniz mümkündür. Yani bazısı size çok daha hızlı etki ederken bazısının süresi daha uzun olabilmektedir.

Doğal Yollar ile Adet Gecikir mi?

Doğal yollar ile adet gecikmesi mümkündür. Bunun için pek çok seçenek vardır ancak genele baktığımızda kendinizi denemek için her adet geciktirici yöntemi adet tarihinizden birkaç gün önce kullanmaya başlayarak sizdeki etkisini gözlemleyebilirsiniz. Özellikle denize girileceği ya da tatile gidileceği zamanlarda adet geciktirme yöntemleri doğal yollar ile denenmekte olup işe yaradığı da görülmektedir.

İlaçla Mı Adet Gecikir Doğal Yöntemlerle Mi?

Her ikisi de ile adet geciktirilebilir. Bunların arasından hangisini seçeceğiniz size bağlı olsa da elbette adet geciktirici doğal yöntemler çok daha sağlıklıdır. Hiçbir adet geciktirici doğal yöntem sizlerin sağlığına zarar vermez. Böylelikle adetiniz de gecikir ve tatile gidebilirsiniz.

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler Nelerdir?

Regl geciktirici doğal yöntemler çeşitlidir. Bunlar arasından kendinize en uygununu ve en önemlisi en etkilisini deneyerek bulabilirsiniz.

  • Tarçın
  • Zencefil
  • Ahududu Yaprakları
  • Limon
  • Jelatin
  • Elma Sirkesi

Elbette bu besinleri tek başına kullanmak zorunda değilsiniz. Örneğin regl geciktirici doğal yöntemler arasında en çok tercih edilen yöntem yoğurdun içine tarçın karıştırmaktır. Bu sayede tarçın size ağır gelmeyecek ancak etki edecektir. Bunun gibi diğer besinleri de karıştırarak ya da yoğurt gibi faktörler ile bir arada kullanarak hoşunuza gitmeyen tatları kırabilirsiniz ancak etkisini de azaltmamış olursunuz.

Regl geciktirici doğal yöntemler oldukça çeşitlidir ve içerisinden her birini deneyerek aslında sağlık açısından da hiçbir zarar görmemiş olursunuz. Adet geciktirici besinleri de bu amaçla sık sık tüketmemek iyi olacaktır. Sık sık adet düzeni ile uğraşmak uzun vadede olumsuz ektilere neden olabilmektedir.

Adet Geciktirmek İçin Evde Ne Yapılmalı?
İlaç kullanmadan regli dönemini ertelemek için doğanın sunduğu birçok bitkisel tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunların arasında tarçın, zencefil, civanperçemi, maydanoz çayı, biberiye, böğürtlen yaprağı, elma sirkesi, salatalık, karpuz ilk olarak sayılan bitkisel yöntemlerdir. Gerek tüketerek gerekse kür şeklinde uygulanarak regli döneminin doğal yöntemler ile ertelenmesi söz konusudur ancak regl tarihini değiştirme konusunda uzman tavsiyesi almak her zaman daha önemlidir.
Regl Geciktirmek İçin Ne Yapılır?
Regl döneminin geciktirilmesi için en sık kullanılan ilaçtır kullanılan ilaç vücuttaki progesteron düzeyini düşürerek rahim iç duvarı astar dokusunda kalınlaşmanın kanayarak dökülmesine neden olur. Bu yüzden kadınlar regli dönemini ertelemek için doğal ve bitkisel yöntemlere başvurmaktadır, ilaçsız bitkisel öneriler ile adet geciktirme söz konusudur. Ancak regl dönemini erteleme uzmanlar tarafından tavsiye ederim mecbur olmadığı sürece sık tekrarlanmaması gerekir.
Elma Sirkesi Adet Keser Mi?
Çoğu kadın için korkulu bir rüya olan adet dönemindeki ağrılar, şişkinlikler, gerginlikler ve psikolojik etkiler regl döneminin rahat geçirilmesini engeller. Dönemin mümkün olduğu kadar hafif atlatılmasını sağlayacak olan adet söktürücü yöntemler içerisinde en bilinen elma sirkesi tüketilir. Çok eski zamanlardan bu yana adet söktürücü olarak kullanılan elma sirkesi adet kanamalarını durdurmak yoğun kanamalarda azaltma etkisini sağlayabilmek için bir bardak suya karıştırılarak tüketilmelidir.
Adet Olduktan Sonra Geciktirici Kullanılır Mı?
Adet geciktirici ilaçlar genellikle regl dönemi başlamadan önce kullanılmalıdır. İlaçların kullanımı sadece iki ya da üç gün ile sınırlı kalmalıdır, yıl içerisinde ise en çok 3 kez kullanılması tavsiye edilmektedir. Adet başlamadan önce kullanılması halinde etkisi çok daha hızlı görülür ancak adet başladığında ilk gün alımında da herhangi bir sıkıntı yoktur.

İlginizi Çekebilir;

Erken Boşalıyorum Tedavisi

Doğal Yöntemlerle Regl Geciktirme

Erken Boşalma Tedavisi

Regl Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yapılmalıdır?

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Doğal Yöntemler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.