Erken Boşalıyorum Tedavisi | Erken Boşalıyorum Hangi İlacı Kullanmalıyım?

22.08.2021
827
Erken Boşalıyorum Tedavisi | Erken Boşalıyorum Hangi İlacı Kullanmalıyım?

Erken boşalma tedavisi doğal yöntemlerle pratik şekilde uygulanabilir. Ancak kronik şekilde devam eden kişiler için doktora başvurulması önerilmektedir. Erken boşalıyorum tedavisi nedir konusunda, uygulayacağınız birkaç pratik yöntemle sorunu çözebilirsiniz.

Erken Boşalıyorum Hangi İlacı Kullanmalıyım?

İlaç tedavisi almak isteyen kişiler mutlaka doktora danışarak ilaç almalıdır. Erken boşalma tedavisi için hangi ilaç kullanılması gerektiği, ancak doktor kontrolünde önerilebilir. SSRI (Selektif Seratonin Reuptake İnhibitörü) olarak bilinen ilaç türleri, genel olarak erken boşalma sorunu olan kişiler tarafından kullanılır.

Erken boşalmayı önlemek için doğal yöntemleri uygulayabilir veya terapilerden yararlanabilirsiniz. Son yıllarda geliştirilen terapiler ile erken boşalma sorunları yüksek oranda tedavi edilmektedir. Erken boşalıyorum tedavisi için onaylı ilaçlar kullanmanız önerilir.

Bir Erkek En Fazla Kaç Dakikada Boşalır?

Erken boşalma tıpta, 60 saniyenin altındaki süreler için konulan teşhistir. Cinsel ilişki esnasında, birleşmeden sonraki ilk 60 saniye içinde boşalma gerçekleşiyor ise bu erken boşalmadır. Erken boşalıyorum tedavisi için başvuru yapan kişiler arasında yapılan bilimsel değerlendirmeler ile boşalma süresi ortalaması 5.4 dakika olarak belirlenmiştir.

Bir erkek en fazla 45 dakikada boşalabilir. Yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde her bünyenin farklı olduğu ve boşalma süresinin 45 saniye ile 45 dakika arasında değişiklik gösterdiği görülmüştür.

En İyi Geciktirici Hap Hangisi?

Dapoxetine ilacı, yaygın olarak kullanılan erken boşalma tedavi ürünü olarak bilinir. En iyi geciktirici hap Priligy olarak Türk Antropoloji Derneği tarafından onaylanmıştır. Dapoksetin içerikli geciktirici ilaç olarak kullanılıyor. İlaç kullanımlarında içerikleri incelemeli ve kronik rahatsızlıklarda kullanılmamalıdır. Kan dolaşımı ve kardiyovasküler sistemi etkilediği için iyi araştırma yapılarak kullanılmalıdır. Ayrıca uzun süreli ve bilinçsiz kullanılmamalıdır.

Erken boşalıyorum tedavisi için pek çok erkeğin başvurduğu yöntemlerden biri olarak bilinir. Dapoksetin, 18 ve 64 yaş arası erkeklerde etkili bir ilaç olarak kullanılır. Selektif serotonin geri alım inhibitörü olarak prematür ejakilasyon tedavileri için üretilmektedir.

Dapoxetin Ne İşe Yarar?

Erken boşalma sorunu olan erkeklerde, yaş grubu far etmeksizin kullanılan bir ilaçtır. Kısa süreli etkiye sahip olan geciktirici ilaç erken boşalma tedavisi için kullanılmaktadır. Dapoxetin kullanımı erken boşalmanın önlenmesinde kullanılır. Doğal yöntemlerle erken boşalmayı önlemek isteyenler için aşağıdaki kür uygulanabilir;

  • Yaban Sümbülü Kürü

6 adet yaban sümbül yaprağını kullanarak çay elde edebilirsiniz. 2 dakika sürecince yaprakları kaynatın ve ardından ılıklaşmasını bekleyin. Erken boşalma çözümü olarak uygulanan bitkisel tedavi, bedenin rahatlamasını ve sinirlerin rahatlamasına katkı sağlar. Erken boşalıyorum tedavisi için uygulayabilirsiniz.

Geciktirici Kremler Etkili mi?

Erken boşalma sorunu, sadece Türkiye’de değil dünyanın pek çok ülkesinde karşılaşılan bir durumdur. Geciktirici kremler erken boşalmada etkilidir. Ancak cinsel ilişki hazzını azalttığı ve sadece zamanlama kontrolü sağladığı için çok fazla tercih edilmemektedir.

Erken boşalıyorum tedavisi için doğal yöntemleri öncelikli olarak uygulayabilirsiniz. Örneğin turp tohumunun erken boşalmada çözüm sağladığı bilinmektedir. Uygulama için;

  • Turp Tohumu Kürü

Ortalama 100 gr turp tohumunu doğal bal ile harmanlayınız. Yaklaşık iki yüz gram doğal bal ile macun kıvamına gelen tohum, erken boşalmada etkilidir. Sabah ve akşam birer kaşık yemeniz önerilir. Hem performansınızı doğrudan artıracak hemen geciktirici özelliğiyle cinsel yaşamınıza konfor kazandıracaktır.

Geciktirici etkisiyle; sarımsak, yeşil soğan, zencefil, karanfil tüketilmesi işe yarar. Tarçın esasen afrodizyak etkisiyle bilinir. Ancak cinsel ilişkide hazzı artırmak ve daha geç boşalmak için faydaları görülmüş bir baharattır.

Erkekler İlk İlişkide Kaç Dakikada Boşalır?

Erken boşalıyorum tedavisi için Amerika’da yapılan çalışmalar değerlendirilmektedir. Her ülkede coğrafi ve iklim koşulları göz önünde bulundurularak, istatistiklerde farklılık olabileceği unutulmamalıdır. USA’da 7000 erkek arasında yapılan değerlendirme sonucunda, deneklerin %70’inde erken boşalma sorunu görülmüştür.

%60 oranında ilk 60 saniyede boşalma görülürken, geri kalan %10’luk kesin ilk 5 dakikada boşalmıştır. Erkekler ilk ilişkide genellikle 1-3 dakika içinde boşalır. İdeal boşalma süresi ise 5 dakika olarak belirlenmiştir. Ancak her çiftin duygu durumları, yaşadıkları çevre, sosyal toplum, coğrafi ve iklimsel özellikler farklılık gösterir.

Aşırı arzulama, düzensiz cinsel birliktelikler, çok eşlilik, psikolojik etkiler gibi pek çok nedene bağlı olarak erken boşalma görülebilir. Erken boşalma bir nevi cinsel dürtülerin kontrol edilmesidir. Zihni yönetme ve bir irade konusu olarak değerlendirilebilir. Egzersizler ile aşılabilir bir durumdur.

Geciktirici Haplar İşe Yarıyor mı?

Kısa süreli çözümler olarak geciktirici haplar işe yarıyor. Ancak uzun süreli etkisi olmadığı için çok fazla kullanılmamaktadır. Erken boşalma; prematur ejakulasyon olarak tanımlanır. Cinsel refleks olarak nitelendirilen sorun, esasen fizyolojik değil psikolojiktir. Cinsel uzvun değil beynin bir etkisi olduğu bilinmektedir.

Kimi uzmanlara göre penisin panik atağı olarak tanımlanan erken boşalıyorum tedavisi, terapilerle ile geçirilmektedir. Hipnoz tedavileri, egzersizler, akapunktur tedavileri gibi pek çok yöntem geliştirilmiştir. Zihinsel çalışmalar yapılarak, cinsel işlevlerin kontrol edilmesi sağlanır.

Erken boşalma; denetimsiz boşalma olarak adlandırılır. Genellikle ilk cinsel deneyim ve cinsel yaşamın getirileri olarak kişinin cinsel hayatını etkiler. Doğal çözümler ve bitkisel tedavi yöntemlerine ek olarak terapiler uygulanması önerilir.

Erkeklerde ideal boşalma süresi kaç dakikadır?

Türkiye’de toplumun %70’inde erken boşalma problemi bulunuyor. 50 saniye ile 44 dakika arasında boşalma sağlanabiliyor. Genel değerlendirme 5 dakika 4 saniyenin ideal olduğu kanısında.

Erken boşalma nasıl geçer?

Egzersiz ve mental çalışmalara ek olarak terapiler oldukça etkilidir. Bitki tedavileri ve kürler uygulanabilir.

Erken boşalma sorun mudur?

Partnerler arasında cinsel yaşam kalitesini etkileyen bir sorundur. Ancak aşılabilir.

İlginizi Çekebilir;


Erken Boşalma Tedavisi

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Erkek Saç Bakımı Doğal Yöntemler

Doğal Yöntemlerle Regl Geciktirme

Cinsellikte Hindistan Cevizi Yağı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.