Erken Boşalma Tedavisi | Erken Boşalıyorum Hangi İlacı Kullanmalıyım?

28.08.2021
844
Erken Boşalma Tedavisi | Erken Boşalıyorum Hangi İlacı Kullanmalıyım?

Erken Boşalma Tedavisi; Psikolojik ve biyolojik nedenlerden kaynaklı erkeklerde görülen rahatsızlıklardan biri olarak erken boşalma, cinsel denetimsizlik ve aşırı heyecandan kaynaklanabilmektedir. Bitkisel tedavilerin ve psikoterapinin de tedavide kullanıldığı erken boşalma tedavisi, düzenli yapılan görüşmeler, terapi ve biyolojik nedenlerin çözülmesiyle kısa zamanda tamamlanmaktadır. Toplumda her 4 erkekten 1’inde görülen normal bir durum olarak bakılması gerekmektedir.

Erken Boşalıyorum, Doğal Tedavisi Nedir?

Cinsel deneyimsizlik, partner değişimi, alkol ve kullanılan ilaçlarla birlikte psikolojik travmatik cinsellik nedenlerine bağlı olan erken boşalma için doğal yöntemler uzmanlara danışılarak uygulanabilmektedir. Zencefil, vücut ısısını artırarak, kan dolaşımını rahatlatır. Çörek otu ve bamya da tüketmek, erken boşalma tedavisi için kullanılabilir.

Sarımsak ve yeşil soğan tüketmenin de cinsel güçlendirici etkileri olduğu bilinmektedir. Ancak doğal tedavi olarak kullanılacak bu yöntemler, cinsel deneyimsizlik ve erkeğin aşırı stresli aynı zamanda heyecanlı olması durumlarında kullanılmalıdır. Psikolojik zemini olan durumlarda mutlaka bir uzmanla görüşülmeli ve düzenli terapiyle birlikte egzersiz uygulamasına geçilmelidir. İlk cinsel deneyimlerde bu tür sorunların olması gayet normaldir. Tekrarlanmaması için cinsellik ile kazanım artırılmalıdır.

Erken Boşalmada Geç Kalmak İçin Yapılması Gerekenler

Geciktirici ilaçlar, antidepresan ve geciktirici sprey kullanmak uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir. Vajina kanalına penisin giriş öncesi veya hemen sonrası boşalma yaşaması sorunu, erken boşalma tedavisi ile  mümkündür. Bu sorunların geçici olarak çözülmesi durumlarına uzmanların görüşü olmandan yeltenmek, uzun vadede kalıcı problemlerin oluşmasında etkilidir.

  • Geciktirici kullanmak penisin ve vajinanın zarar görmesine neden olabilmektedir.
  • Kimyasal tedavi psikolojik alt yapısı bulunan durumlarda sadece kısa süreliğine etkili olacaktır.
  • Geciktirici sprey kullanılmamalı ve rahatsızlığın kökenine inilmelidir.
  • Birden fazla tekrarlamalarda hastanın tramvatize olma durumuna karşı psikolojik danışmanlık alması gerekmektedir.

Erken Boşalanlara Tavsiye

Erkek boşalma, cinsel işlev bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Özellikle tedavi olmada direnenler uzun süre cinsel işlev bozukluğu yaşamaya devam etmektedir. Cinsellikten kaçınmak ve tedaviye direnç göstermek rahatsızlığın etkilerinin kalıtsal olmasına neden olabilmektedir. Erkek boşalma tedavisi için mutlaka uzmanlarla görüşmek ve nedenlerini araştırmak faydalı olacaktır.

  • Su tüketimi ve alkolden uzak durmak psikolojik alt yapısı olmayan biyolojik nedenlerden kaynaklanan durumlar için fayda sağlayacaktır.
  • Rahatsızlığın geçici çözümlerinden uzak durmalı, özellikle prostat sorunu üzerine uzmana görünülmelidir.
  • Ön sevişme uygulamasını uzun tutmak ve partnerinizle gerilmeden birlikte olmak için egzersizler yapmak da süreç için önemlidir.
  • Hormon düzeyiniz ve aktif cinsellik yaşantınızla ilgili doktorunuza danışmanız da etkili olacaktır.

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?

Erken boşalma nedenleri özellikle psikolojik alt yapıdan kaynaklanıyorsa, rahatsızlığın sürmesinin nedeni, çocukken cinsel istismara uğramak, travma yaşanması, ilk cinsel birlikteliğin verdiği gerginlik ve beyinde koşullamaların oluşmasından kaynaklanabilir. Depresyon, anksiyete ve yetersizlik hislerinin olması durumları, aşırı heyecan ve uyarılma, ilişki stresi de neden olabilmektedir.

Erken boşalma tedavisi için uygulanacak biyolojik ve psikolojik tedavi yöntemleri hastanın ilişkisel durumunun gözlemlenmesi ve tedavi sırasındaki açıklığını da etkilemektedir. Aşırı heyecan ve kaygı bozukluğu temellerine bakılmalı, hastanın cinsel egzersizler yaparak, bu durumu aşmasının sağlanması gerekir. Psikolojik etmenler ve biyolojik etmenlerden kaynaklanan durumlarda, hastalığın tedavisi olmakla birlikte cinsel yaşantıdan uzak durulması rahatsızlığın ilerlemesine neden olacaktır.

Erkek Boşalmada Hangi İlaç Kullanılmalı?

Erken boşalma tedavisi için ilaç kullanımı tavsiye edilmemektedir. Bitkisel ilaçlar ve geciktirici spreyler rahatsızlığın geçmesine değil daha kalıtsal problemlere yol açmasına neden olacaktır. Uzmanın prostat iltihabı ve enfeksiyonu durumlarına göre verdiği ilaçların kullanılmasına sakınca yoktur. Fakat kişinin kendisinin yöneldiği bitkisel ilaçlar, geciktirme için kullanılmakta rahatsızlığın tedavisinde yeterli olmamaktadır.

Havuç tüketmek, hormon tedavisi için gerekli olan bitkisel doğal çözümlerden faydalanmak zararlı olmayacaktır. Özellikle vitamin eksikliği, anksiyete durumlarında da düzenli beslenmek ve cinsel sağlığı geliştirecek bitkilerden yararlanmak önemlidir. İlaç, sprey, krem ve jel kullanımları uzmanlar tarafından tavsiye edilmez, geç boşalma için yapılan uygulamalar uzman görüşü olmadan uygulanmamalıdır.

Geç Boşaltmak İçin Doğal Yöntemler

Geç boşaltma için partnerinize rahatlatmak en doğal yöntem olacaktır. Özellikle ilaçlar ve doğal sürülen kremlerin zaman içerisinde etkisini azalır ve partnerinizin erken boşalma tedavisi için uzun bir süreç geçmesine neden olabilir. Tedaviyi ertelemeden, partnerinizle birlikte bir uzmana görünmek, geç boşalma sorunu için önemli bir aşamadır.

Geciktirici kullanmak, ilaçlarla süreci atlatmak uzun vadede cinsel problemlerin oluşmasına neden olacaktır. Geç boşalma ve ereksiyon problemlerinde de tavsiye edilen her zaman uzmanlarla görüştükten sonra tedavinin uygulanmasıdır. Uzun süre ilaç kullanımı, antidepresanlar da geç boşalmaya neden olabilmektedir. Bu nedenle depresyon gibi bir durumunuz bulunmuyorsa, antidepresanları bu nedenden kaynaklı kullanmamanız, uzmanınıza danışmanız tavsiye edilir.

Erken Boşalma Sorunu Nasıl Giderilir?

Erken boşalma tedavisi görmeniz, özellikle bir uzmanla görüşmeniz tavsiye edilmektedir. Kısa süreli cinsel işlev bozukluklarında bitkisel yöntemlere başvurulabilir.

Erken Boşalma Doğal Tedavisi Var Mı?

Erken boşalma tedavisi için doğal yöntemler zencefil ve karanfil tüketilmesidir.

Erken Boşalma Tedavi Edilir Mi?

Biyolojik ve psikolojik nedenlere dayalı olarak tedavi edilebilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Erken Boşalıyorum Tedavisi

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Erkek Saç Bakımı Doğal Yöntemler

Saç Bakımı Nasıl Yapılır Erkek

Aralıklı Oruç ve Sirkadiyen Ritim

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.