Karın Ağrısı Nasıl Geçer Üşütme | Soğuktan Karnım Ağrıyor Ne Yapmalıyım?

21.03.2021
770
Karın Ağrısı Nasıl Geçer Üşütme | Soğuktan Karnım Ağrıyor Ne Yapmalıyım?

Karın ağrısı, günümüzde oldukça sık görülen bir hastalıktır. Pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan karın ağrısı, üşütme nedeni ile de sıkça seyir etmektedir. Genellikle kramp şeklinde ağrıların hissedildiği karın ağrısına sebep olan organların farklı bir hastalığa kapılması sebebi ile ağrılar şiddetlenmektedir. Farklı bir hastalığın habercisi olarak karın ağrısı belirtisi de mümkün olmaktadır. Karın ağrısı nasıl geçer üşütme konusu ile alakalı detayları makalenin devamında bulabilirsiniz.

Karın Ağrısı Neden Olur?

Karın ağrısı pek çok nedenden dolayı meydana gelebilmektedir. Bunların en yaygınları arasında;

  • Bağırsak problemleri
  • Şeker hastalıkları
  • Mide problemleri
  • Böbrek rahatsızlıkları
  • Üşütme
  • Regl sancıları

Bu nedenlerden dolayı sık sık karşımıza çıkan ve sosyal hayatımızı olumsuz yönde etkileyen karın ağrısı problemi, evde kolay yöntemler ile iyileşebilmektedir. Kısa sürede iyileşmesi mümkün karın ağrısı, dengeli ve sağlıklı beslenmeyi gerektirmektedir.

Özellikle hastalık süreci boyunca, sıvı tüketimine de dikkat edilmelidir. Karın ağrısı nasıl geçer? Sorusuna verilecek cevaplardan biri de; uzmanlar tarafından da önerilen ballı su tüketimi olacaktır.

Karın Ağrısı Nasıl Geçer Üşütme; Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Karın ağrısı nasıl geçer? Konusunda uzmanlar tarafından önerilen ve evde kolayca yapılması mümkün bazı doğal yöntemler bulunmaktadır. Karın ağrısının pek çok sebebi gibi, üşütmeye bağlı olan karın ağrılarında da işe yarayan bu yöntemler;

  • Papatya Çayı; Sindirim sistemi için oldukça faydalı bir bitki çayı olan papatya çayı, sakinleştirici etkisi ile de hastanın genel sağlığı için yararlı olacaktır.
  • Yoğurt; Sindirim sistemi için sıkça kullanılan yoğurt, bağırsakların hareketlerini de yoluna sokarak karın ağrısına iyi gelmektedir.
  • Keten Tohumu; Pek çok vitamin ve minarel barındıran keten tohumunun, kaynatılarak içilmesi mümkündür. Özellikle kabızlık problemi için de kullanılan keten tohumu, karın ağrısını kısa sürede geçirebilecek bir bitkidir.

Şiddetli Karın Ağrısı Nasıl Geçer?

Üşütmeye bağlı olarak seyir eden şiddetli karın ağrısı için; sıcak su kompresi iyi gelebilecek çözümler arasında yer almaktadır. Genellikle üşütmeye dayalı olan karın ağrıları, el ve ayak üşütmelerinden meydana gelmektedir.

Ellerin ve ayakların sıcak tutulması, dinlenmek ve asitli içecek tüketmemek karın ağrısı nasıl geçer üşütme sorusunun cevaplarından olacaktır.

Karın ağrısını en hızlı ne geçirir?
Karın ağrısı ayakların üşümesinden kaynaklanır. Karın ağrımasını en hızlı geçiren tedavi yöntemi, ılık şekerli su olur. Şekerli su tüketip, karın bölgesi sıcak tutulduğu takdirde karın ağrısı geçer.
Üşütme sonucu karın ağrısına ne iyi gelir?
Üşütme geçiren kişi sonrasında karın ağrısı yaşayabilir. Karın ağrısı ayaklardan gelen bir rahatsızlıktır. Ayaklar üşüdüğü zaman doğru orantıyla karın ağrısı da başlar. Karın ağrıması için ağrıyan bölgenin sıcak durması önemli bir detaydır. Sonrasında sıcak yiyecekler tüketilirse, ağrı zamanla geçer. Bunun için ılık suda tüketilmeli. Ilık su karın ağrısında, geçmiş zamanlardan günümüze kadar önerilen bir yöntemdir.
Karin agrisina ne iyi gelir sekerli su?
Bir bardak ılık su içerisine yaklaşık 1 çay kaşığı toz şeker ilave edilmeli. Toz şeker tamamen ılık su içerisinde çözündüğü zaman tüketilmesi gerekir. Ilık su ağzı yakmayacak derecede olmalı. Aynı zamanda çok da soğuğa yakın ılık olmamalı. Tamamen soğuması beklenmeden tüketilmeli. Karın ağrısına iyi gelen bir yöntemdir. 7’den 70’e herkes, herhangi bir sağlık problemi yaşamadan tüketebilir.
Hangi karın ağrısı tehlikelidir?
Karın ağrısı üşütme ya da regl gibi belirli etmenlerden dolayı oluşur. Ancak ağrı her gün daha fazla artarak devam ettiği takdirde bu durum tehlike oluşturur. Karın ağrısı ile birlikte yanma hissi oluştuğu zaman kesinlikle bir doktor kontrolünde olmalı. Bu durum bilinen karın ağrılarından ziyade tıbbi müdahale gerektiren bir ağrı olabilir.

İlginizi Çekebilir;

Üşütmeye İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenmeli?

İshal Nasıl Çabuk Geçer?

Hamilelikte Çatlaklar İçin Doğal Yağlar

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Ateş Düşürmek İçin Doğal Yöntemler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.