Ateş Düşürmek İçin Doğal Yöntemler | Doğal Yolla Ateş Nasıl Düşürülür?

02.05.2021
744
Ateş Düşürmek İçin Doğal Yöntemler | Doğal Yolla Ateş Nasıl Düşürülür?

Ateş pek çok hastalığın habercisi olmakla birlikte acil müdahale isteyen bir hastalıktır. Ateş vücudun savaşmak adına gösterdiği bir tepkimedir ve ateşiniz yükseldiğinde aslında vücudunuzun bir şey ile savaştığını anlarsınız. Vücudunuzun reaksiyon gösterdiği şeyler birtakım hastalıklardır. Ateş düşürmek için hemen bir şeyler yapılmalı ve önlemler alınmalıdır. Bunun için ilaçtan çok evde yapabileceğiniz doğal yöntemler ile ateşi en kısa sürede düşürebilirsiniz. Ateş düşürmek için doğal yöntemler uygulayarak kısa sürede ateşinizi düşürebilirsiniz.

Doğal Yöntemler ile Ateş Düşürmek Mümkün Müdür?

İlaçlar gibi doğal yöntemler de aslında oldukça etkilidir. Ateş düşürmek için doğal yöntemler süreç içerisinde sıklıkla uygulanırsa bu sayede gerçek etkisini görebilmeniz de mümkündür. En önemlisi ise doğal yöntemlerin doğru uygulanmasıdır. Yani ateş düşürmek için bitkisel yöntemler uyguladığınız kadar onu uygulama tarzınız da önemlidir. Bu nedenle tedavilerin doğru uygulanış biçimi önem arz etmektedir.

Ateşe Düşürmede Etkili Olan Doğal Yöntemler Nelerdir?

Ateş düşürmek için yöntemler birbiri ile alakalı ve sizlerin sağlığına asla zarar vermeyecek yöntemlerdir. Bu nedenle ateş düşürmek için doğal yöntemler deneyerek kolaylıkla ateşinizi düşürebilirsiniz.

  • Ilık duş yöntemi
  • Islak bez yöntemi
  • Bol su tüketimi
  • İnce giysiler kullanmak
  • Vitamin takviyesi
  • Kekik
  • Burun tıkanıklığı gidermek
  • Kafeini azaltmak gibi yöntemler denenebilir.

Ateş Düşürmede Etkili Olan Doğal Yöntemler Nasıl Kullanılır?

Ateş düşürmede bu kadar etkili olan yukarıdaki yöntemlere elbette birkaç yöntem daha eklenebilir ancak bunlar en etkili yöntemlerden birdir. Ateş düşürmek için bitkisel yöntemler arasına bunlara ek olarak ıslak çorap giyinmek gibi yöntemler de kullanılabilir. Burada önemli olan bu yöntemlerin nasıl kullanılacağıdır. Öncelikle ılık duş yöntemini günde 2 veya en fazla 3 kez uygulamak uygun olacaktır. Giysilerinizi de rahat ve ince seçmeniz sizler için daha iyi olacaktır. Çok kalın battaniyeler örtünmeyin bu süreçte ve mümkünse evden dışarı çıkmayın çünkü açık alanlarda mikroba daha etkin hale gelirsiniz. Bunun dışında sıvı tüketimi ve vitamin tüketimini arttırarak bu süreçte kafeini azaltmak oldukça fayda sağlayacaktır.

Ateşiniz varken üşürsünüz ve örtünmekten kendinizi alıkoymanız gerekir.

Yetişkinlerde yüksek ateş nasıl düşürülür bitkisel?
Yetişkinlerde ateşin düşürülmesi için hafif su ile duş almak, bol bol su içmek, oda sıcaklığını düşürmek gibi yöntemleri kullanabilirsiniz. Yeşil çay, zerdeçal ve zencefil çayları içmek ateşinizin düşmesine yardımcı olacak bitkilerdir. Ayrıca yeşil, mor ve koyu kırmızı gıdalar ve kuru yemişler de ateşinizin düşmesine etki eder.
Çocuğun ateş nasıl düşürülür İbrahim Saraçoğlu?
Eğer çocuğunuzun yüksek ateşi varsa öncelikle su kaynatarak ıhlamur çayı yapmalısınız. Yapmış olduğunuz ıhlamur çayının içerisine 1 çay kaşığı nane ekleyerek bir miktar dinlendirmelisiniz. Dinlendirme işlemi hem çocuğunuzun çayı daha kolay içmesini sağlar hem de nane etkisini içerisine bırakır. 1 bardak çayı yavaş yavaş çocuğunuza içirmeniz durumunda kısa sürede ateşi düşmeye başlayacaktır.
Bir insanın ateşi nasıl düşürülür?
Ateşi olan bir kişinin deneyebileceği en kolay yöntem hafif ılık su ile duş alınmasıdır. Ancak bu duş alma işlemi sırasında suyun soğuk ya da sıcak olmamasına özen göstermelisiniz. Ayaklarınızı ılık bir suyun içerisinde bekletmek, temiz hava almak ve sigara almaktan kaçınmak deneyebileceğiniz diğer yöntemlerdir. Bunun yanında zencefil çayı ya da yeşil çay içmek ateşinizi düşürür ve sizi rahatlatır.
Bebeklerde ateşi düşürmek için ne yapılır evde?
İlk olarak bebeğinizin bol bol su içtiğinden emin olmalısınız. Bebeğinizin kıyafetlerini rahat, üşümeyeceği ya da sıcak olmayacağı bir şekilde giydirmelisiniz. Hafif soğuk bir bez ile bebeğinizin koltuk altı bölgelerine kompres işlemi uygulayabilirsiniz. Bebeğinizi mümkünse dışarı çıkarın ve hafif ılık su ile duş almasını sağlayın.

İlginizi Çekebilir;

Bebeklerde Ateş Düşürmek İçin Doğal Yöntemler

Saç Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Doğal Yöntemle Şeker Nasıl Düşürülür?

Doğal Yöntemlerle Ateş Nasıl Düşürülür?

Karın Ağrısı Nasıl Geçer Üşütme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.