Doğal Yöntemlerle Migren Tedavisi | Çok Şiddetli Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?

27.04.2021
606
Doğal Yöntemlerle Migren Tedavisi | Çok Şiddetli Migren Ağrısına Ne İyi Gelir?

Migren, başta oluşan ve günlük hayatı olumsuz etkileyen bir ağrıdır. Başta keskin bir ağrı olması ile çok fazla sıkıntı çekilmektedir. Bu konuda, yapılan çözümler ve ilaçlar ise geçici ve hafifletici etkide olmaktadır. Dolayısıyla, migren sırasında ilaç almak istemeyen kişiler, çeşitli doğal yöntemlerle migren tedavisi yapmayı tercih etmektedir. İlaç kullanımı vücutta oluşan ağrıyı azaltsa da, pek çok kişi ilaca karşı olumsuz bir bakış açısı benimsemektedir. Vücutta çok fazla ilaç kullanmanın bağışıklık yapacağına inanan kişiler, bu noktada migren için doğal yöntemlere başvurmaktadır. Peki, nedir bu doğal yöntemlerle migren tedavisi ve nasıl işe yaramaktadır?

Migren Tedavisi İle İlgili Doğal Yöntemler Nelerdir?

Migren gibi inatçı ve ağır geçen bir baş ağrısı için baş ağrısını hafifleten bir bitkisel kür kullanmak faydalı olabilmektedir. Bu kürler, hemen herkesin ulaşabileceği bir ürün olduğu için kısa zamanda, etkisini göstererek ağrının geçmesine ya da hafiflemesine yardımcı olmaktadır. Günümüzde, fazla ilaç kullanan ya da ilaca ulaşamayan insanlar için doğal kürler oldukça etkilidir. Aynı zamanda sağlık açısından da herhangi bir yan etki barındırmadığı için birçok kişi doğal yöntemlerle migren tedavisi kürlerini kullanabilir.

Nane Kürü İle Migren Tedavisi

Nane kürü, hem kokusu hem de ağrı alan yapısı ile sizlere rahatlama verecek, migren sorunundan oluştuğu süre boyunca kurtulmanızı sağlayacaktır. Özellikle, kolay ve herkesin ulaşabileceği bir kür olması ile de bitkisel yöntemlerle migren tedavisi için ideal bir tariftir. Bu tarifte, 2 bardak su, 1 çay kaşığı karanfil (dövülmüş olması tercih edilir), 1 çay kaşığı nane ve 1 çay kaşığı tane karabiberi karıştırılır ve kaynatılır. Bundan sonra patates dilimleri de eklenerek tülbent yardımı ile ağrı olan bölgede tutulur.

Doğal Yağlar İle Migren Tedavisi

Doğal yağlar, iyileştirici ve sakinleştirici etkisi ile doğal yöntemlerle migren tedavisi için oldukça etkilidir. Bu noktada, nane yağı, papatya yağı, peleseng yağı, lavanta yağı gibi etkili yağlar ile az bir miktar kekiği karıştırarak, şakaklara doğru masaj yapmak, ağrının azalmasına yardımcı olacaktır.

Migrene Ne İyi Gelir Evde Çözüm?
Migren ağrılarını engellemek için bol su tüketilmesi gerekmektedir ancak migren atakları için bitkisel yöntemler de kullanılır. Özellikle muz kürü evde yapılabilecek yöntemler arasında yer alır. Aynı zamanda Aloe Vera bitkisi de migrene iyi gelir baş bölgesine masaj yapılarak uygulanması halinde ağrı çabucak gider. Fesleğen ve nane yağı şakak ve alın bölgesine masaj yapılarak uygulandığında ataklar azalır.
Migren Ağrısı İçin Evde Ne Yapılır?
Migren kadın ya da erkek fark etmeden toplumda en sık rastlanan hastalıktır ve yaşam kalitesinin düşürmektedir. Migren şikayeti yaşayanların mutlaka bol su tüketmesi gerekir, su dolaşım sistemini düzenleyerek beyin damarlarına temiz kan pompalanmasına yardımcı olur. Veba otu kürü, fesleğen yağı ve soğuk uygulaması migren ataklarına karşı etkili yöntemlerdir.
Migrene İyi Gelen Şeyler Nelerdir?
Şiddetli baş ağrısı olarak ortaya çıkan migren insanın günlük yaşam kalitesini düşüren hastalıkların başında gelmektedir. Genellikle stres ve yorgunluktan kaynaklanan migren ataklarını en aza indirmek için güçlü ağrı kesici ilaçların yanı sıra farklı yöntemleri kullanmak da işe yarar. Nikotinden uzak durmak gerekir çünkü nikotinin migren üzerinde olumsuz etkisi vardır. Uyku düzeni, beslenme alışkanlıkları, spor ve stresten uzak durmak migrene karşı etkilidir.
Mikreme Ne İyi Gelir?
Migren hastalığına karşı en etkili yöntemlerden biri lavantaya kullanmaktır aynı zamanda aloe vera da doğadaki mucizelerden biri olarak öne çıkmaktadır. Zencefil ve zerdeçal önerilen besinler arasında yer alırken veba otu da geleneksel olarak migren için kullanılan doğal çözüm üründür. Son yıllarda Chia tohumunun da uzmanlar tarafından migren hastalarına önerildiği bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Migren Tedavisi

Baş Ağrısı Nasıl Geçer | Baş Ağrısına Çözüm

Migrene İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenmelidir?

Mide Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenir, İçilir?

Nane Yağı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.