Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Regl Geciktirme | Adeti Geciktiren Şeyler Nelerdir?

28.04.2021
781
Doğal Yöntemlerle Regl Geciktirme | Adeti Geciktiren Şeyler Nelerdir?

Sağlıklı bir bireyde regl kanamaları düzenli olarak her ay gelmektedir. Bu noktada, bazı durumları ertelemek ya da yarıda kesmek zorunda kalan kişiler için büyük bir külfet olabilmektedir. Dolayısıyla, regl geciktirme ile istediğiniz işi ya da tatili uzatabilir, keyifli günlerinizi sürdürebilirsiniz. Özellikle, önemli işlerinizin olduğu günlerde regl sancısı çekmek istemeyen kişiler için doğal yöntemlerle regl geciktirme oldukça kullanışlı ve sağlıklıdır. Doğal yöntemlerle olması, vücutta herhangi bir hasar bırakmazken, ilaç kullanırken oluşabilecek hormon değişikliği sorunu ile de karşılaşmadan regl geciktirme yapabilirsiniz. Bu noktada, kullanılan kürler ve bitkileri doğru bir şekilde kullanmak önemlidir.

Regl Geciktirme İle İlgili Doğal Yöntemler Nelerdir?

Regl geciktirme, sınav haftasından tatil günlerine kadar pek çok noktayı etkilemektedir. Bu noktada, regl ağrısı sorunu yaşamak istemeyen ya da regl hassaslığından etkilemek istemeyen kişiler için kullanılabilecek doğal yöntemler bulunmaktadır. Özellikle, doğal yöntemlerle regl geciktirme kürlerinden faydalanmak isteyenler, doğal yöntemlerin yan etkisiz olması ve herhangi bir hormonsal sorun yaratmamasına güvenmektedir. Bu durumda, doğal ürünler ile işlerinizi ertelemek zorunda kalmayın.

Tarçın İle Regl Geciktirme

Tarçın doğal bir regl geciktirici olarak iş görmektedir. Regl süresinin uzaması ve adet sırasında oluşabilecek aşısı tatlı krizlerinin önlenmesi amacıyla kullanılan bir üründür. İster su içerisinde ıslayarak kullanabilir, isterseniz de meyvelerin ve yoğurtların içerisinde toz tarçın halinde kullanabileceğiniz bir üründür. Ortalama olarak 5 gün kadar bir geciktirme sağlayan tarçın, oldukça etkili bir çözümdür. Çeşitli kullanım alanı nedeniyle sevmeyenler bile kolayca tüketebilir hale gelecektir. Bu noktada, tarçın ile doğal yöntemlerle regl geciktirme kürleri hazırlayarak, regl günlerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

Zencefil ve Civanperçemi İle Regl Geciktirme

Regl geciktirme için kullanılan bir diğer bitkisel yöntemlerle regl geciktirme kürü ise civanperçemi ve zencefil ile oluşmaktadır. Günlerce önceden hazırladığınız planlarınızı ertelemek istemiyorsanız, regl olmadan 1 hafta önce zencefil ve civanperçemi ile hazırlanan bitki çayını tüketebilirsiniz. Ancak bu noktada önemli olan bu çayı düzenli bir şekilde tüketmeniz olacaktır. Aksi halde, etkisini tam olarak göremeyebilirsiniz.

Elma Sirkesi Adeti Nasıl Geciktirir?
Tatil ya da davet gibi nedenlerden dolayı her ay düzenli olarak görülen regl kanamaları ertelenebilir. İlaç kullanmadan adet geciktirmenin doğal yolları içerisinde yıllardan beri bilinen elma sirkesidir. Mutfakta birçok yemekte kullanılan elma sirkesi adet geciktirici doğal yiyecekler listesinde yerini almaktadır. Bir hafta bir bardak elma sirkesi ile hazırlanan içme suyu regl gününü 5 ile 6 gün değiştirmektedir.
Regl Geciktirmek İçin Ne Yapılır?
Bazı önlemlerle beklenen regl dönemi ertelenebilir bunun için adet suresini geciktirmesi etkisi bilinen tarçın kullanılmaktadır. Zencefil ve civanperçemi ile yapılan çayın gecikme konusunda etkisi kanıtlamaktadır. Adet geciktirme yöntemleri arasında en yaygın olarak kullanılan maydanozdur. Yapılan fiziksel egzersizler ve süreyi hızlandırmak için tercih edilen yöntemdir. Sıcak suyla banyo yapmak ya da doğum kontrol hapları kullanmak regl dönemini geciktirme yöntemleri içerisinde yer alır.
Adetin İlk Günü Geciktirici Kullanılır Mı?
Adet geciktirmek sadece 10 günlük erteleme şeklinde yapılmalıdır daha uzun süre adet geciktirilmesi yan etkilere neden olur. Bunun için kullanılan ilaçlar regli döneminden 2-3 gün önce kullanılmalıdır bazıları günde 2 kez bazıları ise 3 kez alınır. 10 günden daha uzun süre kullanılmaması tavsiye edilir regl başlamadan önce kullanımı önerilir, ilk gün kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Adet Geciktirici İlaç Nasıl Kullanılıyor?
Adet geciktirici ilaçlar beklenen regl döneminden 2 gün önce kullanılmaya başlanır, inançları farklı formları vardır kimisi günde 2 kez kimisi ise 3 kez kullanılmalıdır. Kullanım süresi 10 günü geçmemelidir daha uzun süre kullanılması gerektiğinde doktor kontrolü altında devam edilmelidir. Oluşabilecek yan etkiler genellikle göğüslerde şişme ile birlikte vücutta ödem hissidir.

İlginizi Çekebilir;

Adet Geciktirici Doğal Yöntemler

Regl Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yapılmalıdır?

Maydanoz Çayı Zayıflama | Maydanoz Çayı ile Kilo Verme

Ceviz Kabuğu İle Saç Bakımı

Cinselliği Bitiren Yiyecekler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.