Cinselliği Bitiren Yiyecekler | Cinselliği Ne Bitirir?

25.09.2021
970
Cinselliği Bitiren Yiyecekler | Cinselliği Ne Bitirir?

Cinselliği Bitiren Yiyecekler; Cinsel hayat söz konusu olduğunda buna dair bilinmesi gerekenler ve bilinmeyenler de her geçen gün artış göstermektedir. Tıp ve bilimin ortak şekilde yürüttüğü çalışmalar sonucu, davranışlarımızın, besinlerin ya da alışkanlıklarımızın cinsel hayatımızı nasıl şekillendirdiğine dair veriler elde ediyoruz. Bu veriler doğrultusunda da daha sağlıklı bir cinsel hayat için yapılması gerekenler gibi eylemleri yapmaya çalışıyor; yapılmaması gerekenlerden de uzak duruyoruz.

Genel olarak internet ortamında bu konuya dair daha çok cinsel isteksizlik ve cinsel performans düşüklüğü gibi sorunlar araştırılmaktadır. Bu sorunlar nezdinde pek çok kişi özellikle de erkekler, performanslarını artırmak adına kimyasal içerikli ilaçlara yönelerek sağlıklarını tehlikeye atmaktadırlar. Bizse bu durumun daha doğal yöntemler ile çözülebileceğini savunmakta ve sizlere bu konuda hakkında bazı tavsiyeler vermeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda bu yazı içerisinde sıkça sorulan cinselliği bitiren yiyecekler nelerdir sorusunun yanıtlarına yer vereceğiz.

Cinsel İsteği Azaltan Yiyecekler Nelerdir?

Bilindiği üzere cinsel istek denilen arzu; aslında vücudumuzdaki ürüme organları tarafından salgılanan hormonların artışı ile meydana gelmektedir. Bu hormonlarda meydana gelen dengesizlik ya da azalma durumu da kişilerde cinsel isteksizlik durumuna neden olabilmektedir.

Hormon seviyelerinde meydana gelen düşüş, vücudumuzda bulunması gereken bazı organik ya da inorganik maddelerin yoksunluğundan ileri gelebilmektedir. Bilindiği üzere bu maddeler de, gün içerisinde tükettiğimiz besinler yolu ile vücudumuza alınmaktadır. Öyleyse daha sağlıklı bir cinsel hayat için öncelikle, yediklerimize- içtiklerimize dikkat etmemiz gerektiğini söylemek mümkündür. Peki, bu bağlamda cinselliği bitiren yiyecekler nelerdir? Aşağıdaki liste içerisinde cinsel hayata olumsuz etkileri bulunan; cinsel isteği azaltan ya da performansı düşüren yiyecek ve içeceklere yer verdik:

 • Alkol ve Sigara
 • Gazlı İçecekler
 • Kahve
 • Cin Tonik
 • Bamya
 • Nane
 • Mısır Gevrekleri
 • Hazır Yiyecekler ( Hazır çorbalar, hazır makarnalar vs. )
 • İçlerinde katkı maddesi bulunan gıdalar
 • Fast Food
 • Patates Cipsi
 • Tuzlu Fıstık
 • Soya Fasulyesi
 • Yapay Tatlandırıcılar
 • Peynir
 • Kişniş

Doğal Yollarla Cinsel Güç Nasıl Artırılır?

Cinselliği bitiren yiyecekler kadar merak edilen bir diğer konu da doğal yollarla cinsel gücün nasıl artırılacağıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere pek çok erkek, cinsel gücünü yani performansını artırmak için genel olarak kimyasal ilaçlara başvurmaktadır. Ancak ne uzmanlar ne de biz bu konuyu sizler için pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü bilindiği üzere bu ilaçların bazı insanlar için ve ilerleyen yaşlarda ciddi yan etkileri olabilmektedir.

O yüzden sizlere doğal yollarla cinsel gücü artırma konusunda bazı tüyolar vereceğiz:

 • Doğal yollar ile cinsel gücü artırabilmeniz için yapmanız gereken ilk ve en basit şey yukarıda bahsettiğimiz cinselliği bitiren yiyecek– içeceklerden uzak durmaktır. Aksi takdirde hormon seviyelerinizde dengesizlik meydana gelebilir ve bu da cinsel isteksizliğe neden olabilir.
 • Doğal yollar ile cinsel isteksizlik artırmak için gerekli olan 2. Yol ise stresten uzak durmaktır. Stres ve beraberinde getirdiği diğer olumsuz duygular ne yazık ki cinsel isteğin azalmasına ve hatta kaybolmasına neden olabilmektedir. Bu durum aynı zamanda kişinin performansına da son derece olumsuz etkilerde bulunabilmektedir.
 • Doğal yollarla cinsel isteği artırmak için bir takım vitamin takviyeleri alabilir ya da bunları besinlerden elde edebilirsiniz. Bunun için; muz, avokado, ananas, çikolata, istiridye, kırmızı et, balık yapı gibi besinleri tüketebilir ve böylece cinsel isteğinizi artırabilirsiniz.
 • Konu için gerekli olan bir diğer husus da düzenli olarak egzersiz yani spor yapmaktır. Çünkü spor yapmak fiziksel dayanıklılık ve gücü artıracak bu da cinsel performansı olumlu olarak etkileyecektir.
 • Doğal yollarla cinsel gücü artırmak istiyorsanız son olarak fazla mastürbasyondan uzak durmanız uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Kadınlarda Cinsel İstek Ne Zaman Artar?

Bilindiği üzere toplumumuz gereği kadınların cinsel istekleri ( tam tersi olmasına rağmen ) erkeklere nazaran daha az olduğu düşünülmektedir. Tabi ki dönemsel ya da birtakım faktörlerin dahil olması nedeniyle bu durumda doğruluk payı vardır. Ama genel olarak çoğu kadının erkeklerden dahi daha istekli olduğunu söylemek gerekmektedir.

Peki, kadınlarda cinsel istek en çok ne zaman artış göstermektedir? Genel olarak kadınların büyük birçoğunda cinsel istek reglin son günleri ya da tamamen bittiği dönem itibari ile yükselmeye başlar. Çünkü regl döneminden sonra östrojen yeniden yükselişe geçer bu da haliyle cinsel isteği tetikler. Ayrıca pek çok kadın regl dönemlerinin başlangıcında da son derece yüksek cinsel isteğe sahip olabilmektedir.

Sertleştirici Bitkiler Nelerdir?

Bilindiği üzere bazı dönemlerde ya da yaşın ilerlemesi ile birlikte çoğu erkekte sertleşme sorunu görülebilmektedir. Bu durum aslında bitkisel yani doğal yollar ile çözülebilmektedir. Cinselliği bitiren yiyecekler kadar merak edilen bir konu olan sertleşme sorunu için de doğal çözüm yöntemleri bulunmaktadır. İşte erkekte sertleşme sorunu için doğal bitkiler; lavanta, haşhaş tohumu, ginseng, karanfil, zencefil, rezene, tarçın.

Regl Öncesi Cinsel İstek Artışı Olur mu?

Evet, çoğu kadında regl sonrasında olduğu gibi regl öncesinde de cinsel isteğin artabileceği yönünde açıklamalar vardır.

Yumurtlama Döneminde Cinsel İstek Artar mı?

Bilindiği üzere regl döneminde kadınların hormon seviyelerinde değişmeler meydana gelir. Ovülasyon döneminde de bu durum söz konusu olduğu için yumurtlama döneminde cinsel istek artmaktadır.

Erken Gebelikte Cinsel İstek Artar mı?

Evet, hamileliğin ilk aylarında cinsel istekte artış görülebilmekte ancak bu durum kısa süre sonra değişmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Ananas Cinselliğe Faydaları

Balık Yağının Cinselliğe Faydaları

Regl Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yapılmalıdır?

Arjinin Cinselliğe Etkisi

Cinselliğe Faydalı Meyveler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.