Ananas Cinselliğe Faydaları | Ananas Azdırır Mı?

16.10.2021
976
Ananas Cinselliğe Faydaları | Ananas Azdırır Mı?

Ananas Cinselliğe Faydaları; Cinsel istek, üremek ve cinsel ilişkideki performans açısından en önemli husustur. İsteğin artması ile yaşanılan cinsel ilişkiler daha tatmin edici bir hale gelebilmektedir. Bu herkeste aynı olmasa da uzmanların çoğu artan cinsel istek ile alınan cinsel hazzın birbiri ile doğru orantılı olarak arttığını söylüyor. Ancak bu hayatımızın her döneminde aynı seviyede kalan bir durum değil tabi. Hormonlarımızda meydana gelen değişikler, gün içerisinde yaşadığımız olumsuz durumlar, bizleri hem ruhsal hem de fiziksel açıdan fazlası ile etkileyebiliyor. Bu da doğal olarak hem cinsel istek hem de cinsel performans açısından olumsuz durumlara neden olabiliyor.

İşte böylesi durumlarda uzmanlar, cinsel isteği ve buna bağlı olarak gelişen performansı artırmak adına bazı doğal besinlerden yararlanılabileceğini belirtiyor. Ananas da bu besinler içerisinde yer alan meyvelerden biri. Bu yaz içerisinde sizlere en çok merak edilen konulardan biri olan ananas cinselliğe faydaları nedir sorusu hakkında bilgilendirmeler yapacağız.

Ananas Cinsel İsteği Artırır mı?

Ananas cinselliğe faydaları içerisinde en önemli etkisi cinsel isteği uyandırması ve artırmasıdır. Bunu nasıl başarıyor diye soracak olursanız sizlere uzmanların açıkladığı bilimsel bir ifadeden söz edelim. Ananas meyvesi ya da bu meyveden elde edilen ananas suyunun içerisinde bromelain isimli protein sindirimi yapan enzimlerin karışımı bir organik madde yer almaktadır. Bu organik madde ise hem kadında hem de erkekte cinsel isteğin artmasını ve artan bu istekle beraber cinsel performansın da yükselmesini sağlamaktadır.

Ayrıca oral ilişkiden haz alan kişiler için kadınların vajinal kokusunu ve sıvısını daha hoş bir hale getirdiği söylenmektedir. Tabi uzmanlara göre aynı durum erkekler için de geçerli. Yani gün içerisinde düzeni olarak 2- 3 bardak ananas suyu tüketen erkeklerin spermleri hem daha kaliteli hem da daha hoş bir tada dönüşüyor diyebiliriz.

Neden Ananas Yenir?

Ananas cinselliğe faydaları nedeniyle sıkça tüketilen bir meyve haline gelmiştir. Ancak halem ananasın ya da ananas suyunun faydaları tam olarak bilinmemekte ve fazlasıyla merak edilmektedir. Bu bağlamda egzotik görünümü ile dikkat çeken ve bir zamanların “ zenginlik meyvesi “ olarak tanımlanan ananasın birçok faydası olduğunu söyleyebiliriz.

Öncelikle ananasın besin değerleri içerisinde 0 yağ bulunduğunu belirtmekle işe başlayalım. Bu da kilo almak istemeyen ya da fazla kiloları nedeniyle diyet yapan kişiler için oldukça sevindiren bir durum. Zaten bu yüzdendir ki son yıllarda ananas içerikli diyet yiyecekleri- salatalar daha fazla rağbet görmeye başladı.

Hemen hemen tüm meyvelerde olduğu gibi ananas içerisinde fazlasıyla C vitamini bulunmaktadır ve C vitamini de bağışıklık sistemini güçlendirmek açısından oldukça yararlı bir organik bileşiktir, bunu zaten hepimiz biliyoruz. Ayrıca mevsimsel hastalıklara ( grip, nezle vs. ) iyi geldiği için ananas tüketimi ile birlikte bu tür hastalıkların iyileşme süreci daha kısa olmaktadır.

Ananasın yapısında kemikler açısından önemli olan mangan elementi yer almaktadır. Bu element sayesinde kemikler daha güçlü hale gelir, eklem ağrıları önlenir ve kemi erimesi gibi hastalık oluşması da engellenir.

İçerisinde potasyum bulunduğu için kan dolaşımına olumlu etkileri bulunmakta  bu da ananasın tansiyonu düzenleme konusunda yardımcı olmasını sağlamaktadır. Ayrıca ananasın stresi azaltma, göz sağlığı, kanseri engelleme gibi daha bir çok faydasını bulunduğunu söylemek de mümkündür. Son olarak ananasın, öksürüğe iyi gelme, doğurganlığı artırma, mide ve bağırsak sağlığını koruma, bulantıyı azaltma gibi etkilerinin bulunduğunu söyleyerek konuyu bitirelim.

Ananas Çok Yenirse Ne Olur?

Ananas cinselliğe faydaları ve bağışıklık sistemini koruması gibi olumlu etkilerinden sonra bu meyvenin zararlı olup olmadığı da merak edilen konular arasında yer almaktadır diyebiliriz. Ananas yapısı ve içeriği itibari ile zehirli ya da bu özellikte bir meyve değildir. Ancak olgunlaşmamış olmaması, kişilerin kullandıkları ilaçlar gibi durumlar göz önüne alındığında ananasın son derece zararlı olabileceği haller de bulunmaktadır. Bu bağlamda kişilere öncelikle, ananas tüketiminin abartılmaması gerektiği tavsiye edilmektedir.

Eğer olgunlaşmamış ananas toksik olduğundan dolayı, bu şekilde tüketilirse kişilerde bulantı, kusma ya da ishal gibi durumlara sebep olabilir. Ayrıca hamilelere ve antidepresan, antbiyotik ve kan inceltici gibi ilaçlar kullanan kişilere ananas tüketilmesi pek tavsiye edilmemektedir. Bu yüzden eğer bu ilaçları kullanıyorsanız, bu konuda mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Hamileyken Ananas Yenmez mi?

Ananas cinselliğe faydaları tescillenmiş olan bir meyve olsa da, cinsellikten sonra gelişen hamilelik dönemi için çoğu zaman aynı faydaları sergileyememektedir. Aslında hamilelik döneminde ananasın çok büyük bir zararı olduğu söylenmese de özellikle gebeliğin ilk aylarında uzmanlar, ananasın sık tüketilmemesi gerektiğini söylemektedirler. Bunun sebebi olarak da içerisinde bulunan bromelain maddesinin uterus duvarını yumuşatmasıdır. Uterus duvarı, hamileliğin ilk dönemlerinde fetüsün büyümesi ve tutunması için gereklidir. Bu yüzden bromelain maddesinin bu duvarı çözmesi ile ilk aylarda düşük sorunu gözlemlenebilmektedir. Ancak hamileliğin sonraki aylarında doğumu kolaylaştırma konusunda yardımcı olduğu da söylenmektedir.

Ananas Gribe İyi Gelir mi?

Evet, içeriğinde bulunan C vitamini sayesinde mevsimsel tüm hastalıklara iyi geldiği ve iyileşme sürecini hızlandırdığı bilinmektedir.

İlişkiden Önce Neden Ananas Yenir?

İçerisinde bulunan bromelain maddesinin libidoyu yani cinsel isteği artırması nedeniyle cinsel ilişki öncesinde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Ananas Günlük Ne Kadar Tüketilmeli?

Ananas gün içerisinde 3- 5 dilim ya da bir iki bardak şeklinde tüketilebilir.

İlginizi Çekebilir;

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler | Ne İyi Gelir?

İdrar Yolu Enfeksiyonuna İyi Gelen Yiyecekler

Ödeme İyi Gelen Yiyecekler | Ne Ödemi İndirir?

Demir Eksikliğinin Cinselliğe Etkisi

Regl Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yapılmalıdır?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.