Doğal Sağlık

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler | Cinsel Gücü En Çok Ne Artırır?

14.01.2021
1.380
Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler | Cinsel Gücü En Çok Ne Artırır?

Bazen yaşanan olumsuz durumlar, yoğun stres ya da iş hayatındaki yoğunluklar sebebi ile cinsel hayat olumsuz yönde etkilenmektedir. Aile içerisinde huzursuz olmak ya da insan ilişkilerinin problemli olması da cinsel hayatın olumsuz etkilenmesine sebep olmaktadır. Cinselliğe iyi gelen yiyecekler arasında pek çok besin bulunmaktadır.

Kayısı

Cinselliğe iyi gelen yiyecekler arasında kayısı ilk sırada yer almaktadır. İçerdiği A vitamini sayesinde ve potasyum sayesinde oldukça zengin bir mineral içermektedir. Cinsel gücü arttırıcı özelliği sebebi ile de sıklıkla tüketilen bir meyvedir. Hem lezzetli hem sağlıklı olmasından dolayı çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

 • Her gün en az 5 tane kayısı yenmelidir.
 • İster kuru kayısı olarak ister yaş meyve olarak tüketilmelidir.
 • Sık sık ve düzenli olarak tüketilmelidir.

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler, İncir

İncir de ister yaş meyve olarak ister kurutulmuş olarak tüketilebilir. Cinsel sağlık açısından oldukça faydalı olan incir cinsel gücü arttırmanın yanı sıra isteksizliğe de iyi gelmektedir. Daha iyi bir cinsel performans için mutlaka incir tüketilmelidir. Lezzetli olması sebebiyle de günün her zamanında afiyetle tüketilebilir.

 • İncir ister yaş ister kurutulmuş bir şekilde tüketilmelidir.
 • Her gün en az 3 incir yenebilir.
 • Özellikle yaz meyvesi olduğu için yaz mevsiminde yaş meyve olarak tüketilmesi daha iyidir.

Greyfurt

Greyfurt bol C vitamini içermesi sebebi ile cinsel sağlık için oldukça önemli bir meyvedir. İçerdiği antioksidan sayesinde vücudu toksinlerden temizleme özelliği bulunmaktadır. Oldukça faydalı bir meyve olmasına karşın çok sık tüketilebilecek bir meyve değildir. Bu yüzden daha az aralıklarla tüketilmelidir.

 • Haftada 1 kez 1 greyfurt tüketilmesi yeterlidir.
 • Özellikle antidepresan tarzı ilaç kullanan kişiler tarafından tüketilmemelidir.
 • Hamile ya da emziren anneler tarafından da tercih edilmemelidir.
 • Greyfurt cinsel sağlık için kullanılmak isteniyor ise doktora danışarak kullanılmalıdır.

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler, Pekmez

Pekmez, cinsel sağlık açısından en faydalı besinlerden bir tanesidir. Özellikle cinsel performans açısından oldukça faydalı olan pekmez verdiği enerji sayesinde ekstra güç sağlamaktadır. Cinselliğe iyi gelen yiyecekler arasında üst sıralarda bulunan pekmez ile daha mutlu bir cinsel hayat mümkün olmaktadır.

 • Kan yapıcı özelliği bulunan pekmez her gün 2 kaşık kadar yenebilir.
 • Her besinin fazlasının zararı olduğu gibi pekmezin de fazlası zararlıdır.
 • Fazla pekmez tüketildiği zaman kilo alımı başlayabilir.

Havyar

Havyar genellikle üst kesim insanların tercih ettiği bir yiyecektir. İçerdiği afrodizyak etkisi sebebi ile cinsel hayatı olumlu yönde etkilemektedir. Havyar tüketimi ile birlikte cinsel sağlıkta belirgin bir artış gözlenmektedir. Özellikle sperm kalitesini de yükselten havyar sayesinde cinsel performans daha iyi hale gelir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta ise havyarın doğal olanının seçilmesidir.

 • Piyasada ucuza satılan havyarlar doğal olmadığı için fayda yerine daha çok zarar verebilir. Bu sebeple en doğal ve iyisi bulunarak tüketilmelidir.
 • Her gün küçük bir kase içerisinde buz ile birlikte servis edilebilir.
 • Soğuk olarak tüketilmelidir. Isındığı zaman kalitesi bozulmaktadır.
 • Kutusu açıldıktan itibaren 3 gün içerisinde tüketilmesi gerekmektedir. Kutusu açılmış olan havyar 3 günden fazla bekletilmemelidir.

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler, Çikolata

Çikolata herkesin bildiği gibi mutluluk kaynağıdır. Çikolatanın içerisinde bulunan mutluluk verici maddeler sayesinde cinsel sağlık da olumlu bir şekilde etkilenmektedir. Cinsel gücü arttıran çikolatanın bitter olanı tercih edilmelidir. Süt içermeyen çikolata sütlü olana göre daha sağlıklıdır. Afrodizyak etkisi yaratan çikolata sayesinde cinsel sağlık olumlu etkilenmektedir.

 • Gün içerisinde 1 küçük paket olarak tüketilebilir.
 • Aşırı çikolata tüketimi zararlıdır.
 • Çikolata fazla tüketildiğinde kilo alımı başlayabilir.
 • Fazla kilo sebebi ile cinsel hayat olumsuz etkilenebilir.

Muz

Muzun içerisinde cinsel sağlık için oldukça faydalı olan vitaminler bulunmaktadır. Magnezyum ve potasyum içermesi sebebi ile muz oldukça sağlıklı bir meyvedir. Özellikle erkekler için oldukça faydalı olan muz cinsel performansı arttırırken sağlık için de oldukça faydalıdır.

 • Her gün 1 adet olgun muz tüketilmelidir.
 • Muz bol şeker içermesi sebebi ile fazlası zararlı olabilir.

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler^, Bal

İçerisinde bol miktarda boron minerali bulunmaktadır. Bu sebeple özellikle kadınlar tarafından tüketildiğinde bol östrojen hormonu salgılanmaktadır. Erkeklerde de testosteron hormonunun dengelenmesine fayda sağlayan bal cinsel sağlık için oldukça faydalıdır. Cinselliğe iyi gelen yiyecekler arasında bulunan bal aynı zamanda sağlıklı bir hayat için de olmazsa olmazlardan bir tanesidir.

 • Günlük olarak 2 kaşık kullanılabilir.
 • Fazlası zararlı olan bal bazı kişilerde fazla kullanıldığında alerjiye sebep olabilir.
Cinsel gücü en çok ne artırır?
Kişilerin cinsel hayatlarında önemli faktörlerden biri cinsel güçtür. Bazı kişiler cinsel gücü konusunda sıkıntı yaşayabilmektedir. Ancak tabi ki de bu sıkıntınızı giderebileceğiniz çözümler mevcuttur. Bu çözümlerden biri de cinsel gücünüzü arttırabileceğiniz yiyecekleri yemektir. Bu yiyecekleri ve etkilerini şöyle anlatabiliriz; cinsel gücü arttıran roka, cinsel organların kan dolaşımına iyi gelen ve dürtüyü arttıran E vitamini içeren hint fıstığı, fındık, fıstık, incir, antepfıstığı ve ceviz.
Hangi yiyecekler sertleşmeye iyi gelir?
Erkek bireylerin cinsel hayatlarında en önemli noktalardan biri cinsel organda sertleşmedir. Erkeklerin cinsel organın sertleşmesini sağlayın yiyecekleri tüketerek bu sorununuzu çözebilirsiniz. Bu temel yiyecekleri şöyle sıralayabiliriz; Tarçın, yulaf, çeşitli bitkisel yağlar, zencefil, yabani ebegümeci, kurt kirazı, anason, kadife fasulyesi. Ayrıca gerekli miktarlarda bakla tüketmek cinsel organınızın sertleşme probleminize iyi gelmektedir.
Erkekte cinsel gücü ne artırır?
Erkekte cinsel gücü arttıran doğal yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden biri çeşitli doğal yiyeceklerin tüketilmesidir. Bu yiyeceklere örnek olarak bal, sarımsak, fesleğen, avokado, kuşkonmaz, zencefil ve çilektir. Bu ürünlerin tek bir şekilde kullanıldığı yöntemler olabildiği gibi, bu ürünlerle yapılacak çeşitli karışımlar kişilerin cinsel gücünü arttırabilmektedir. Cinsel güçlerini arttırmak isteyen erkeklerin bu besinleri tükettikleri takdirde amaçlarına ulaşabileceklerdir.
Cinsel isteği ne azaltır?
Cinsel isteği azaltan sebeplerin arasında yapay ve hormonlu gıdalar bulunmaktadır. Buna ek olarak verilebilecek sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz; yapay tatlandırıcılı besinler, gazlı içecekler, çok fazla tüketilen konserve ve hazır besinler, doğal yollarla üretilmeyen süt ve süt ürünleri, çok fazla alkol tüketimi, kahve, sert çay ve sigara. Bu besinlerin çok fazla tüketilmesi sonucunda kişilerde cinsel isteksizlik olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Kayısı Çayı Zayıflama | Kayısı Çayı ile Kilo Verme

Cinselliğe Faydalı Meyveler

Balık Yağının Cinselliğe Faydaları

Acı Biberin Cinselliğe Faydaları

Ananas Cinselliğe Faydaları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.