Doğal Sağlık

İktidarsızlığa İyi Gelecek Yiyecekler | Erkeklik Organını Sertleştirici Bitkiler Nelerdir?

14.01.2021
882
İktidarsızlığa İyi Gelecek Yiyecekler | Erkeklik Organını Sertleştirici Bitkiler Nelerdir?

İktidarsızlığa İyi Gelecek Yiyecekler denildiğinde, bir çeşitlilik arz etmektedir. Hatta, bunların birçoğunun birlikte kullanılması, cinsel gücü ve cinsel performansı da kat kat arttıracaktır.

İktidarsızlık, penisin cinsel birleşme adına yeterince kalkmayarak, erekte olmaması ve sertleşmemesi rahatsızlığıdır. Erektil disfonksiyon olarak da geçen bu durum, sık aralıklarla olmaktadır. Birçok nedeni bulunmaktadır. Genetik faktörler, baskı hissetme, korkular, yaşın ilerlemesi, beslenme biçimi, sigara ve alkol kullanımı, uyku düzensizliği bunların başında gelmektedir.

Bu anlamda, tedaviye faydalı olması adına, kullanılan kimi yiyecekler şunlardır:

Pekmez

İktidarsızlığa ne iyi gelir diye sorulduğunda, ilk aklımıza gelen yiyecek pekmez olmaktadır. İktidarsızlık, bir nevi penisin damarlarına kan gitmemesi, er bezlerinin sperm üretmemesi anlamına da gelmektedir.

Pekmezin, dut, andız, harnup, üzüm gibi çeşitleri de bulunduğu içindir ki, onlardan da tüketilmesi tavsiye edilebilir.

Bu anlamda, pekmez şu şekilde kullanılmalıdır:

 • Pekmezin keçiboynuzu katkılı olması daha isabetlidir. Keçiboynuzunun da iktidarsızlığa iyi geldiği belirtilmektedir.
 • Her gün bir sabah, bir de akşam olmak üzere, iki yemek kaşığı pekmez içilmelidir.

İktidarsızlığa İyi Gelecek Yiyecekler, Fındık

İktidarsızlık nasıl geçer sorusunun cevabını verecek yiyeceklerden biri de, fındıktır. Bir avuç küçük fındık, büyük bir bomba etkisi yaratabilir.

Fındık, ayrıca şekerle tavada karamelize edilerek de kullanılabilir. Fındığın içinde bol protein, lif, fosfor, B vitamini ve E vitamini yer almaktadır. Fosfor dinç olmak adına, önemli bir mineraldir. Hücrelerdeki enerji dönüşümünü hızlandırır.

Fındık, iktidarsızlık için şu şekilde tüketilmelidir:

 • Taze fındık olması tavsiye edilir. Ama, yoksa herhangi bir kuruyemişçiden de fındık alınabilir.
 • Her gün sabah ve akşam olmak üzere, birer avuç fındık yenilmesi tavsiye edilir.

İktidarsızlığa iyi gelen yiyecekler arasında fındık, ayrı bir yerde durduğu gibi, balla ve pekmezle birlikte de tüketilirse, atom etkisi yaratıp, sizi ateşli gecelere sevk edebilir.

İktidarsızlığa İyi Gelecek Yiyecekler, Ruşeym

İktidarsızlık için bitkisel çözüm önerilerinden biri de ruşeymdir.

Ruşeym, buğdayın embriyosuna denilmektedir ve içinde B vitamini bulunmaktadır. Enerji verici bir yiyecektir. Bu yüzden, iktidarsızlık için de şu şekilde kullanılabilir:

 • Portakal ya da greyfurt suyu taze olarak sıkılır. Greyfurt suyu tercih sebebidir. Çünkü, onun da iktidarsızlığa faydalı olduğu söylenilmektedir.
 • Sıkılan taze meyve suyunun içine bir yemek kaşığı ruşeym koyulup, içilir. Her gün yahut yapamıyorsanız da, haftada en az dört gün düzenli şekilde bir bardak içilmesi tavsiye edilir.

Havuç

İktidarsızlığa iyi gelen şeyler arasında havuç da bulunmaktadır. Havuç güçlü bir yiyecektir. A vitamini bakımından hayli zengindir. Antioksidan özelliği olan bu yiyeceğin içinde ayrıca fosfor bulunduğu için, enerji de sağlamaktadır.

Özellikle, iktidarsızlık için şu şekilde tüketilebilir:

 • İlk olarak, her gün bir adet havuç yenilebilir.
 • Her gün bir bardak havuç suyu içilebilir.

Havuç, belli bir süre tüketilmeli, etkisini gösterdikten sonra, yenilmesine bir süre ara verilmelidir. Fazla tüketilmesi, pigment dengesini bozabilir. Yahut, her gün havuç içilmeyip, haftada üç gün havuç içilip, diğer günler öbür afrodizyak ürünler tüketilebilir.

İktidarsızlığa İyi Gelecek Yiyecekler, Siyah Üzüm

Siyah üzüm, kan yapıcı özelliğe sahiptir ve aynı zamanda antioksidandır. İktidarsızlık için hem kuru hem de yaş üzüm şeklinde kullanılmalıdır. Siyah üzümde A, E, K vitaminleri bulunduğu gibi, enerji sağlayan fosfor da vardır. Fosfor içeren her türlü yiyecek, iktidarsızlık için de kullanılmaya müsaittir.

Siyah üzüm şu şekilde tüketilebilir:

 • Her gün, sabah bir avuç kuru siyah üzüm yenilebilir.
 • Her gün gece yatmadan, bir avuç yaş siyah üzüm yenilebilir.

Siyah üzümün hem kurusunun hem de tazesinin beraber tüketilmesi tavsiye edilir.

İktidarsızlığa İyi Gelecek Yiyecekler, Ceviz Veya Cevizli Bal

İktidarsızlığa iyi gelen yiyecekler içinde en güçlü olanlarından biri cevizdir. Hatta, ceviz, bademle ve antep fıstığıyla beraber tüketilirse, daha çabuk etki yaratabilir. Bunlar bala karıştırılıp da yenilebilir. Bal da ayrıca, iktidarsızlık için bire birdir.

Cevizli balın  ve cevizin şu şekilde kullanımları mevcut olabilir:

 • Ceviz sadece balla yenilebilir.
 • Cevizli balın içine, antep fıstığı, badem, fındık da karıştırılabilir.
 • Ceviz, ballı kaymağa karıştırılıp, her gün bir yemek kaşığı yenildiğinde de, enerjiyi hayli yükseltecektir.
 • Her gün bir avuç ceviz sade de yenilebilir.
 • Her gün bir avuç ceviz; antep fıstığıyla, bademle ve fındıkla birlikte de tüketilebilir.
Cinsel organın sertleşmesi için ne yemeli?
Erkeklerde iktidarsızlık ve gecikme problemlerine iyi gelecek yiyecekler arasında anason, yulaf, tarçın ve çeşitli bitkisel yağlar tedavi sürecinde kullanılabilir. Cinsel organın ereksiyon problemleri için özellikle kadife fasulye ve kurt kirazı önerilmektedir. L dopa içerek baklaların da kullanılması iktidarsız, gecikme ve sertleşme problemlerinin tedavisinde kullanılabilir.
Cinsel isteği ne azaltır?
Cinsel isteğin azalmasına neden olan yiyecekler genellikle aşırı alkollü ve ağır hayvansal yağların bulunduğu ürünlerdir. Cinsel isteksizlik depresyon, stres ve yorgunluktan kaynaklanabilir. Kadın ve erkeklerde gözlemlenen cinsel isteksizliğin birincil nedeni monotonluk ve depresyon kaynaklı olabilmektedir.
Erkegin cinsel organı neden kalkmaz?
Erkeklerin cinsel organlarının ereksiyon problemlerinin bulunması stres, alkol ve iktidarsızlık problemleri olabilmektedir. Travmadan kaynaklanan durumlar, depresyon ve cinsel isteksizliğe neden olacak yiyecekler de ereksiyon problemlerinin yaşanmasının birincil nedenleri olabilmektedir.
Erkekte cinsel gücü ne artırır?
Cinsel gücü artıracak yiyecekler bal, tarçın, yulaf, bitkisel yağlar ve zencefil gibi bitkilerdir. Erkeklerin iktidarsızlığının temelinde yatan problemlerin uzmanla görüşülerek çözülmesi, vitamin eksikliği veya travmatik geçmiş hikayeleri de göz önünde bulundurularak tedavi yöntemi yerine getirilmelidir.

İlginizi Çekebilir;

Kara Sivilce | Siyah Nokta Temizleme

Egzamaya İyi Gelen Doğal Yağlar

Gerginliğe Ve Strese İyi Gelen Yiyecekler

Strese İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenir?

Fındık Yağı Saç Bakımı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.