Doğal Sağlık

Egzamaya İyi Gelen Doğal Yağlar | Egzama İçin Evde Ne Yapabilirim?

18.06.2021
613
Egzamaya İyi Gelen Doğal Yağlar | Egzama İçin Evde Ne Yapabilirim?

Egzamaya iyi gelen doğal yağlar sayesinde pek çok insan egzamayı çözebilir hale gelmiştir. Bunun için cilde en iyi gelen yağı bulmak ile birlikte egzamanın sebebinin tespiti de önemlidir. Ardından doğal yağlar ile egzamanın çözümü mümkün olmaktadır.

Hatta bu yağların düzenli kullanımı sonrasında egzamanın oluşumunu da önüne geçer ve sizlere daha sağlıklı bir cilt verir. Egzama dışında pek çok cilt problemini de doğal yağlar ile çözmek mümkündür.

Egzama Nedir?

Egzama bir cilt hastalığıdır. Genelde başka bir hastalığın tetiklemesi nedeni ile ortaya çıksa da bazı durumlarda stres gibi faktörler nedeniyle de ortaya çıkmaktadır. Egzama çözümü olan bir hastalıktır ancak sebebi de bilinmelidir. Çünkü egzama şekillerine ve sebebine bağlı olarak çeşitlilik göstermektedir. Egzama nedeniyle hayatınız olumsuz bir aşamaya geçebilir ve bunlardan kurtulmak istemeniz doğaldır. Egzamaya iyi gelen doğal yağlar vardır ve bu yağlar ile cildinizdeki egzamayı sonlandırabilir veya oranını azaltabilirsiniz.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Doğal Yağlar Egzamayı İyileştirir Mi?

Doğal yağların egzamayı iyileştirdiği bir şehir efsanesi gibi bahsedilse de aslında oldukça doğrudur. Burada önemli olan aldığınız yağların tamamen doğal olması olmalıdır. Yani doğal yağlar alırsanız ancak o zaman gerçekten faydalı bir etki görebilirsiniz. Özellikle yağların elde ediliş tarzı da önem arz etmektedir. Bu konuda en iyi ürünleri https://www.dogalsaglik.com/shop/ adresinden kolaylıkla edinebilirsiniz. Tamamen doğal ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Egzama geçebilen bir hastalıktır. Hatta egzama çoğunlukla bir hastalığın gösterdiği reaksiyondur Bir tetikleme sonucu oluşmaktadır. Bu nedenle o sebebi geçirmeniz veya hayatınızdan yok etmeniz durumunda aslında egzama da geçecektir. Ancak hemen geçmemesi veya kaşıma nedeni ile iz kalması gibi durumlar söz konusudur. Bu durumda da doğal yağlar devreye girmektedir. Egzamaya iyi gelen doğal yağlar sayesinde aslında egzamayı azaltabilir ve izlerini de yok edebilirsiniz. Bu doğal yöntemler sayesinde çok daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Egzamaya En İyi Gelen Doğal Yağlar Hangileridir?

Egzamaya iyi gelen doğal yağlar oldukça fazladır. Bunlar içerisinde kolay ulaşabildikleriniz olduğu gibi zor ulaşılabilir olanlar da vardır. Ancak her birine oldukça kolay bir biçimde yukarıda verilen istenen ulaşabilmeniz mümkündür.

Aynı zamanda herkesin cilt yapısı farklıdır. Bu nedenle size iyi gelen yağı deneyerek öğrenmeniz de mümkündür. Ancak genelde herkese iyi gelen ve egzamayı net bir biçimde yok ettiği bilinen yağların başında Hindistan cevizi yağı gelmektedir. İlk olarak bunu denemeniz mümkündür. Hindistan cevizi yağı çok ektili bir yağ olmamakla birlikte cildi nemlendirerek egzamanın önüne geçer ve ilerlemesini durdurur. Egzamaya iyi gelen doğal yağlar içerisinde de ilk sırada yer almaktadır. Cilt tipinden bağımsız olarak kullanılabilen tek yağdır.

Asidik etki burada oldukça önemlidir. Asidik etki yağ ile buluştuğunda cildi yakmaz ve daha iyi bir hale getirir. Bu nedenle portakal yağı sıkça adı geçen yağlardan biridir. Portakal yağı alarak sadece onu kullanabileceğiniz gibi Hindistan cevizi yağı ile de bir arada kullanabilirsiniz.

Bunun dışında çay ağacı yağı da oldukça etkilidir ancak asidik etkisi oldukça yüksektir. Bu nedenle seyreltilerek kullanılmalıdır. Bunun için zeytinyağı gibi yağları tercih edip biraz seyrelterek vücudunuza ve egzamaları bölgelere sürebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Egzamayı Geçirir Mi?

Egzamayı geçiren doğal yağlar arasında en bilinen yağ yukarıda da bahsedildiği gibi Hindistan cevizi yağı olmaktadır. Bu sayede ciddi değişiklikler görebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı özellikle o bölgeyi yumuşatır ve cildi nemlendirir. Bu da egzamanın kaşınma oranını azaltır ve daha yumuşak hale getirir. Hindistan cevizi yağı egzamalar üstünde tek başına kullanılabildiği gibi birçok etkili asidik yağı seyreltme amacıyla da kullanılabilmektedir.

Yağlar Egzama Tedavisinde Bir Arada Kullanılabilir Mi?

Egzamaya iyi gelen doğal yağlar bir arada da kullanıma uygundur. Hatta böylesi daha fazla tavsiye edilir. Çünkü yağlar birbirini seyrelterek zararsız bir biçimde kullanılabilmektedir. Bazı yağlar oldukça asidik etkiye sahip olması nedeni ile seyreltilmeye muhtaçtır. Bu nedenle seyreltmek için Hindistan cevizi yağı gibi yağlar sık sık kullanılmaktadır. Bu nedenden dolayı da yağların bir arada kullanılması önerilmektedir. Bu sayede cildinize zarar vermeden olumlu etkileri kısa sürede kendisini gösterecektir.

Toz Kükürt Egzamada Nasıl Kullanılır?

Egzama, cildin zamanla kurumasına ve kaşınmasına sebep olan deri hastalığıdır. Cilt kurumasının ve kaşınmasının önüne geçmek için toz kükürt kullanabilirsiniz. Toz kükürt kullanırken; ellerin ıslanması ve ıslak olan bölgelere uygulanması gerekir. Bir süre masaj yapmanız ardından ellerinizi yıkamalısınız.

Susam Egzamaya İyi Gelir mi?

Susam yağı cilt bakımında kullanılan ve faydalı olduğu bilinen bitkisel yağlardan biridir. Egzama hastalığından dolayı ellerin kuruması, kaşınması ve kızarması durumunda susam yağı kullanarak bu etkilerin geçmesini sağlayabilirsiniz. Ellerinize bir miktar susam yağı sürerek kısa süreli masaj yapmanız ardından kaşıntılar ve cilt kurumasına çözüm bulabilirsiniz.

Havuç Egzamaya İyi Gelir Mi?

Havuç; cilt lekelerinin giderilmesi, cildin doğal olarak nemlenmesi gibi etkileri olduğu bilinen bitkiler arasındadır. Egzama sebebi ile ellerinizin kızarması, kaşınması ve derinin kuruması durumunda havucu rendeleyerek ellerinize sürebilir, havuç suyu ile bir süre masaj yapabilirsiniz. Havuç, egzama sebebi ile oluşan deri kurumasına kısa sürede çözüm bulunmasını sağlar.

Egzamalı Cilde Ne İyi Gelir?

Egzamalı cilde kimyasal ürünler kullanılmaması, sabun veya deterjan gibi ürünlerin değmemesi önemlidir. El bakımı yapmak için; toz kükürt, lavanta yağı, Hindistan cevizi yağı gibi bitkisel yağlar kullanabilirsiniz. Bu yağlar, doğal olarak nemlendirme etkili olduğu gibi egzama sebebi ile oluşan kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda zeytinyağı ile masaj yaparak cilt kaşınmalarının önüne geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Egzama Tedavisi

Egzamaya İyi Gelen Yiyecekler |Ne İyi Gelir?

Bebeklerde Egzama | Bebeklerde Alerjik Egzama Tedavisi

Egzama Nasıl Geçer?

Tatlı Badem Yağı Saç Bakımı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.