Uygun Fiyatlı Nemlendirici Krem | En İyi Nemlendirici Krem Hangisi?

04.11.2021
280
Uygun Fiyatlı Nemlendirici Krem | En İyi Nemlendirici Krem Hangisi?

Cildin nem dengesini orantılı bir şekilde tutmak, her yaş için geçerlidir. Cilt nemli olmadığı takdirde kurumaya ve birçok cilt problemini beraberinde getirir. Uygun fiyatlı nemlendirici krem arayışında olduğunuz takdirde çoğunluğun tercihinde ve tavsiyesinde olan markaları ön planda tutmalısınız. Gelişigüzel krem kullanmak, cildinize sağlık açısından zarar verir.

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem

Suna Dumankaya kuru ciltler için nemlendirici krem tarifi, evde bulunan ürünlerle kısa bir süreç içerisinde yapılabilir. Bunun için ihtiyaç duyulan malzemeler

  • Kayısı yağı
  • Zeytin yağı
  • Susam yağı
  • Gliserin
  • Ve son olarak beyaz kil

Bitkisel yağları 4 kaşık olacak şekilde ilave etmelisiniz. Beyaz kili de 2 çorba kaşığı ilave ettikten sonra tamamen kıvam haline getirinceye kadar karıştırmalısınız. Kıvam elde edildikten sonra bir süre buzdolabında donmasını bekleyebilirsiniz. Kuru ciltler için oldukça etkili bir nemlendirici hazırlayabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde hazırlandıktan sonra cildinizi tamamen kirden arındırıp, dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kuru ciltler, donuk gri renge sahip ciltler, pul pul dökülen ciltlerde tüm vücuduna masaj yaparak uygulayabiliriz. Yüzünüz için içeriden dışarıya doğru masaj yaparak uygulamak daha doğru olur.

Nemlendirici Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Nemlendirici krem sivilceye iyi gelir mi ya da nemlendirici kremler sivilce artırır mı gibi kişilerin kafasında soru işaretleri bulunabilir. Her cilt tipinin nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Yağlı cilt ya da karma cilt fark etmeden cildi nemlendirmelisiniz.

Cilt neme doymadığı zaman cilt problemleri beraberinde gelir. Sivilceli bir cildiniz var ise aşırı sivilceli ya da daha az sivilceli olmak üzere farklı nemlendiriciler kullanmalısınız. Aşırı sivilceli ciltlerde nemlendirici kullanmak istediğiniz takdirde doktor önerisi almanız daha doğru olur. Fakat normal ergenlik sivilcesi varsa ve bu geçici sivilce olduğu için cildinizi nemlendirmekten korkmamalısınız. Nemlendiricinin, sivilceye zararı olmaz. Aksi takdirde cildinizi yumuşattığı gibi sivilcenin de zamanla kaybolmasını engelleyebilir. Bu yüzden sivilce karşıtı nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Bu kremler düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde cildinizi nemlendirir. Sivilcelere karşı koruyucu da olur.

Estee Lauder Nemlendirici Krem

Estee lauder nemlendirici krem, cildinizin neme doyurmak istediğiniz takdirde tercih edebileceğiniz bir ürün. Ultra besleyici özelliği de bulunmaktadır. Cildin gece ihtiyaçlarını karşılamak adına özel olarak formüle edilmiştir. Doğal kolajen üretimini artırdığı gibi sıkılaştırmaya da yardımcıdır. Düzenli kullanımda istenen etkiler görülür. Aşırı sivilce, aşırı siyah nokta ve işlem görmüş bir cildiniz var ise doktoru danışıp ardından kullanmanız cildinizin daha sağlıklı olması adına yardımcı olur. Nemlendirici krem her cilt tipine uygundur. Fakat cildin hassasiyetine göre detaylı olarak araştırıp kullanmakta fayda var.

Uygun Fiyatlı Nemlendirici Krem

Neutrogena Hydro Boost City Shield Nemlendirici Krem

Neutrogena hydro boost city shield nemlendirici krem, cildin doğal koruma kalkanını güçlendiren bir üründür. Hafif krem özelliği taşımaktadır. Cildinizin ağırlaştırmasında rahatsız bir etki oluşturmaz. Nem oranını arttırır ve nem oranını dengeli bir seviyeye getirir. Daha canlı, daha sağlık ve daha ışıltılı bir cilt için tercih edebilirsiniz. Güneşin zararlı UV ışınlarına karşı koruyucudur. Cildin istediği nemliliği muhteşem bir şekilde sağlar. Gün içerisinde günlük kullanımda bir nemlendirici aradığınız takdirde cilt ürünleriniz içerisinde bulunur. Yoğun nemlendirme ile beraber cildin savunma mekanizmasını güçlendirir. Bu yüzden cilt dışarıdan gelen zararlı etmenlere karşı savunmasız kalmaz.

Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Krem Önerileri

Yağlı ciltli kişiler çoğu zaman cildinin tekrardan nemlendirici kullandıkları takdirde cildini daha fazla yağlanacağını düşünebilir. Fakat böyle bir durum mümkün değildir. Bu doğru bilinen yanlıştır. Yağlı ciltler için nemlendirici krem önerileri, birbirinden farklı seçenekte bulunmaktadır.

Burada ilk olarak cildinize doğru tanımamışsınız. Cildinize tanımadan nemlendirici krem kullanmak önerilmez. Yağlı ciltler için nemlendirici krem önerileri arasını bitkisel ürünler dikkate alınmalı. Cildin yağlılığını aldığı gibi asıl nem dengesini sağlamalıdır. Bu yüzden doktor tavsiyesi ile bir krem daha doğru olur. Yağlı ciltler ciltteki yağ oranını dengeleyecek bir nemlendirici krem kullanmalı.

Simple Water Boost Nemlendirici Jel Krem 50ml

Simple Water Boost Nemlendirici Jel Krem 50ml, genel olarak tavsiye edilen bir ürün. Jel krem şeklinde bulunduğu için çoğunluk yapışkan etkiyle bulunacağını düşünebilir. Ancak yüzünüze ve boynunuza nazikçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda kesinlikle etkileri görülür. İçeriğinde bitkisel özler bulunmaktadır. Bitkisel özler cildi besler. Cildin daha genç bir görünüm de olması adına yardımcı olur. Temiz bir cilde uygulamalısınız. Anında cilde emildiği gibi rahatlatan ve nefes almasını sağlayan yapısıyla yer alır.

Göz Nemlendirici Krem

Göz çevresi, ince tabakadan oluşur. Buradaki deri, diğer bölgelerdeki derilere göre daha ınce bir tabakadan oluşur. Bu yüzden hassas bir bölgedir. Göz çevresi nemlendirmek istenildiği takdirde ya da göz çevresine herhangi bir cilt ürünü kullanacağınız da tamamen hassasiyet karşıtı ürünleri tercih etmelisiniz. Göz nemlendirici krem göz çevresindeki yorgunluğu stresi alan kremlerdir. Stres, çalışma hayatı, çevresel faktörlerden dolayı göz çevresinde kırışıklık oluşmaya başlar.

Ve bu da yorgun bir görünüme sebep olur. 20’li yaşlarda bile görülebilen bir durumdur. Fakat kalıcı etkileri yoktur. Doğru ürünler kullanıldığı zaman kısa süre içerisinde nemlendirici kremlerle önleyebilirsiniz. Göz nemlendirici kremlerin ince bir tabaka halinde uygulanması önerilir. Dairesel hareketlerle göz çevresinde ileri geri yaparak uygulamalısınız. Böylelikle daha canlı, daha sağlıklı bir görünüm sağlanır.

Evde Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?

Evde bulunan doğal ürünlerle kendi doğal nemlendiricinizi yapabilirsiniz. Peki, evde doğal nemlendirici krem nasıl yapılır ya da hangi ürünler kullanılmalı? Evde doğal nemlendirici krem yapmak istediğiniz takdirde tamamen doğal bitkisel yağları karışım haline getirip, kendi nemlendiricinizi kısa bir süreç içerisinde yapabilirsiniz. Bu yağlar susam yağı, kayısı yağı, zeytinyağı ve gliserin yağıdır. Bunun haricinde ekstra yağlar kullanabilirsiniz.

Yağları tamamen kıvam haline getirip dondurduğunuz takdirde gün içerisindeki nemlendiricinizi yapabilirsiniz. Evde yapılan doğal yağlar kuru cilt, yağlı cilt, karma cilt olmak üzere fark etmeden rahatlıkla kullanılır. Fakat cildinizde aşırı bir problem var ise yağlar yan etki oluşturabilir. Bu yüzden öncelikle doktorunuza danışıp cildinize uygun olup olmayacağına göre yağları kullanabilirsiniz. En doğru yağları ilave edip, kullanmak cildinizin sağlığı açısından önemli olur.

Pure Beauty Nemlendirici Krem

Pure Beauty Nemlendirici Krem, cildi nemlendirdiği gibi besler. Cildiniz dış etkenlerden dolayı kurumuşsa cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olan bir üründür. Pürüzsüz, bakımlı hissetmek istediğiniz takdirde kullanabilirsiniz. Ciltte yumuşak ve aynı zamanda uzun süreli nemlendirme etkisi ile bulunur. Gündüz kremi ya da gece kremi olmak üzere iki şekilde de kullanabilirsiniz. Gündüz kullanmak istediğiniz takdirde direkt olarak güneş ışığına cildinizi maruz bırakmamalısınız.

Özellikle hassas bir cildiniz var ise ürün uyguladıktan sonra bir süre emilmesini beklemek daha doğru olur. Gece kullanmadan önce tamamen cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Cildiniz temizlendikten sonra dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulamalısınız. İçeriden dışarıya doğru hareket yaparak uygulamak, cildin kan akışını hızlandırdığı gibi sağlıklı bir cilt görünümü adına faydalı olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.