Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar | Yüz İçin Soğuk Sıkım Yağ Nedir?

21.06.2021
605
Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar | Yüz İçin Soğuk Sıkım Yağ Nedir?

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar; Cilt başta yaş faktöründen, güneş ışınlarından ve de gebelik dönemi gibi durumlardan kaynaklı deforme olmaya başlar. Özellikle de sarkmalar ve lekelenmeler ortaya çıkar. Bu gibi deformasyonlar için de doğal yağlara başvurmakta fayda var.

Cildin Yenilenmesini Sağlayan Yağlar Hangileri?

Cildi sıkılaştıran doğal yağlar hangileri merak edenlere öncelikle kantaron yağından söz etmek en doğrusu olacaktır. Nitekim bu yağ hücrelerin yenilenmesinde etkilidir ve hücre yenilenmesi ile istenilen sonuca ulaşmak kaçınılmaz olacaktır. Kantaron yağı ile:

  • Ciltte sarkmaların göze çarptığı bölgelere birkaç damla kadar nüfus ettirmek gerekir.
  • Çok ağır olmayacak şekilde hafif masajlara yer verilmelidir.

Üstelik kantaron yağı eşliğinde ciltte bulunan yara izlerinin de giderilmesi mümkün olacaktır. Özellikle de ciltteki yanıklara son derece iyi gelen bu yağın evinizden hiç eksik etmemenizde fayda var.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Cildin Toparlanmasına Yardımcı Olan Yağlar Hangileri?

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar nasıl öğrenmek isteyenlere bir diğerinin portakal yağı olduğunu belirtmek gerek. Sıkılaşmada ve cildin toparlanmasında bir hayli etkili olan bu yağ:

  • İçerisinde bulunan vitaminlerden kaynaklı yüze de iyi gelir.
  • Mineral dengesinden dolayı cildin hızla toparlanmasına yardımcı olur.

Uygulamanın pamuk yardımı ile yapılması en doğrusu olacaktır. Sadece 2 – 3 damla kadar pamuk üzerine damlatmanız gerekir. 2 günde 1 kere olacak şekilde uygulanması yeterli görülür. Düzenli kullanım neticesinde cilt sarkmalarına iyi geldiğini görmeye başlarsınız. Portakal yağı vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir.

Cildi Sıkılaşmasında Etkili Olan Yağlar Hangileri?

Cildin sarkmasından kaynaklı olarak ortaya çatlakların çıkması da kaçınılmaz olacaktır. Hem sarkmış hem de çatlak cilt görünümlerine son vermek isteyenler soluğu doğal yağları uygulamakta alıyor. Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar düzenli kullanım neticesinde istenilen görünümü destekliyor.

Bunlar arasına katılan fındık yağı ele birkaç damla olarak damlatılmalı ve masaj yolu ile cilde yedirilmelidir. Dairesel hareketler ile birlikte cilde nüfus etmesini sağlamanız gerekir. Bu adımlar üzerine cilt sıkılaşmaya başlar ve çatlak görünümlerinin azalması mümkün hale gelir. Aynı zamanda cildi nemlendirmesi ile ünlü bir doğal yağ olduğunu da unutmamak gerekir.

Cilt Sağlığını Destekleyen Yağlar Hangileri?

Cildin pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüme sahip olması için yüksek ücretler temin ederek kozmetik ürünlere yönelmeniz gerekmiyor. Bunun yerine daha makul fiyatlarla piyasada bulunan doğal yağlara başvurmakta fayda var. Neyse ki https://www.dogalsaglik.com/shop/ size bu doğal yağların her birini paylaşıyor ve kolaylıkla ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Cildi Sıkılaştıran Doğal Yağlar arasına susam yağı da katılmıştır. İsteyenler bu yönde tercihini yaparak uygulamalara geçebilir. Susam yağı uygulamalarına dair:

  • Susam yağını su ile birlikte hafif seyretmeniz faydalı olacaktır.
  • Sadece haftada 1 defa uygulanması gerekir.

Uygulama için elinize su ile damlattığınız yağı cilde nüfus ettirmeniz gerekir. Dairesel hareketler ile masaj yaparak iyice yedirebilir ve düzenli kullanıma neticesinde farkı görebilirsiniz.

Cilde İyi Gelen Yağlar Hangileri?

Cilt dostu olan doğal yağlar sıralamakla bitmiyor. Özellikle de hücre yenileyici etkisinden kaynaklı olarak birkaç doğal yağın üzerinde durulduğunu belirtmek gerek. Örneğin bunlardan bir tanesi de E vitamini açısından zengin olan avokado yağı oluyor.

Avokado yağı susam yağı kadar etkili olduğu için tekrardan su ile seyretmeniz en doğrusu olacaktır. Hafta içerisinde 2 – 3 kere uygulanması fayda sağlar. Pamuk yardımı ile cilde nüfus ettirmeyi başarabilirsiniz.

Bunun ardından yosun yağının da son derece iyi geleceğini belirtmek gerek. Özellikle de ciltteki ölü derilerin temizlenmesine yardım olan yosun yağı sayesinde:

  • Cildin daha aydınlık bir görünüm kazanması kaçınılmaz olacaktır.
  • Günden güne daha sıkı ve pürüzsüz hale gelecektir.

Doğal Yağlar Cilde Nasıl Uygulanır?

Haftada 2 – 3 kere uygulanabilir ve daha çok masaj yoluyla nüfus ettirilmesi uygun görülür. Aynı zamanda isteyenler pamuk eşliğinde de cilde uygulayabilir. Düzenli kullanım neticesinde sonucu görmeniz mümkün hale gelir.

Doğal yağların su ile seyreltilmesi de cildin nefes alması açısından önem arz eder. Daha çok E vitamini açısından yoğun olan yağlar için seyreltme işlemlerine geçilmesi tavsiye edilir. Örneğin susam ile avokado yağı bunlar arasındadır. Her ikisinin de su yardımı ile hafif hale getirilmesi ve devamında pamuk eşliğinde cilde uygulanması daha doğru olacaktır.

Hangi Yağlar Gözenek Sıkılaştırır?
Cildin sıkılaşması için doğal yağların düzenli bir şekilde uygulanması ve cilt tipine göre tercih edilmesi gerekir. Gözenek genişlemesi, ciltteki ölü derinin temizlenmemesinden kaynaklı olabileceği için hücrelerin yenilenmesini sağlayacak yağlar kullanılmalıdır. Kantoron yağı, portakal yağı ve lavanta yağı, hücrelerin yenilenmesini sağlayarak gözenekleri sıkılaştırır. Bu yağların düzenli bir şekilde temiz cilde uygulanması gerekir.
Cildin Sıkılaşması İçin Ne Yapmalı?
Cilt gözeneklerinin genişlemesi ciltte yorgun bir görünüm meydana gelmesine ve zamanla leke oluşmasına sebep olur. Cildin sıkılaşması için düzenli olarak temizlenmesi ve beslenmeye dikkat edilmesi önemlidir. Kahve, sigara, alkol gibi ürünlerin kullanımı, cildin bozulmasına neden olur. Cilt sıkılaştırmak için kantoron yağı, çilek yağı ve Hindistan cevizi yağı gibi ürünler kullanılabilir.
Yüzdeki Çillere Hangi Yağ İyi Gelir?
Yüzde zamanla oluşan lekeler için kullanılabilecek doğal yağlar vardır. Yüzdeki çiller ve lekeler için kullanılması gereken yağlar, antioksidan içermelidir. Argan yağı, limon yağı, gül yağı gibi ürünler, cilt tonunu açan ve lekelerin ortadan kalkmasını sağlayan bitkisel yağlardır. Bakım yağlarının doğrudan cilde temas etmesi zarar verebileceği için pamuk yardımı ile lekelerin üzerine sürülmesi gerekir.
Yüz Sarkmasına Hangi Yağ?
Yüz sarkması, yüz ifadesinin yorgun bir görünüm kazanmasına sebep olur. Ciltteki sarkmaların giderilmesi için cildin sıkılaşması ve gözenek genişlemesinin önüne geçilmesi gerekir. Cildin daha sıkı görünmesi için argan yağı, portakal yağı, kantoron yağı gibi bitkisel ürünler kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir;

Kuru Ciltler İçin Doğal Yağlar

Sivilce İzleri İçin Doğal Yağlar

Yaşlanma Karşıtı Doğal Yağlar

Saç Nasıl Hızlı Uzar | Saçı Uzatma Yolları

Doğal Yöntemlerle Çatlak Tedavisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.