Doğal Sağlık

Göz Altı Kremi | En İyi Göz Altı Kremi Hangisi?

04.11.2021
438
Göz Altı Kremi | En İyi Göz Altı Kremi Hangisi?

Göz Altı Kremi; Cilt bakımında en hassas davranılması gereken yer kuşkusuz göz altıdır. İlk kırışıklık belirtilerinin de ortaya çıktığı bölge de orasıdır. Kırışıkların artmaması için fark edildiği andan itibaren göz altı kremi kullanılmaya başlanmalıdır. Göz çevresi ve göz altı yüzün en nazik davranılması gereken yer olmasından ötürü seçilecek göz altı kremi de temiz ve hassas yapıda olmalıdır. Düzenli göz altı kremi kullanarak daha canlı, daha genç ve daha sağlıklı göz altlarına kavuşabilirsiniz.

Göz Altı Morluk Kremi

Göz altı morlukları genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak oluşmakta olup stres, yorgunluk ve uykusuzluk gibi nedenlerden de görülmektedir. Göz altı morlukları uygun kremler ile tedavi edilebilir olup görünümü azaltılmaktadır. Göz altı kremi kullanımı için bölge önceden temizlenmesi ve göz çevresine yetecek kadar ürün parmağın uçlarına alınıp dairesel olarak sürülmelidir.

Göz altı morluk kremi daha hızlı emilmesini ve daha etkili olabilmesi için sürdükten sonra yumuşak hareketler ile kan akışını hızlandırabilirsiniz. Göz altı morluk kremi bölgeyi sıkılaştırarak onarımını sağlar. Sabah ve akşam düzenli kullanımında göz altlarınızdaki sorunları ortadan kaldırır.

Kiehl’s Göz Altı Kremi

Göz altlarına ve göz çukurlarına masaj yaparak uygulanan Kiehl’s göz altı kremi sabah ve akşam düzenli kullanımında göz çevresindeki renk eşitsizliğini gidermektedir. İçerisindeki C vitamini ile cilt tarafından hızlı emilerek cilt tonunu eşitler ve iki haftalık kullanımında gözle görülür şekilde göz altı problemlerini gidermektedir. Koyu göz altı problemleri için Eye Fuel tercih edilmelidir. İçeriğindeki kafeinsiz kahve ile doğal yoldan göz altı morluklarını tedavi ederek sağlıklı cilt görüntüsü ortaya çıkarmaktadır.

Göz Altı Kremi Nasıl Sürülmeli?

Göz altı kremini seçmek kadar sürme yöntemi de önemlidir. Göz altı kremi nasıl sürülmeli?

  • Günlük bakım rutininde en son uygulanmalıdır.
  • Göz kreminden sonra güneş kremi uygulanmalıdır.
  • Göz kreminizi nohut büyüklüğünde yüzük parmağınıza alın.
  • Parmağınızın ısısıyla hafifçe ısıtın
  • Göz çevresine nazik hareketlerle uygulayın.

Kremi çekiştirerek uygulamak yanlıştır. Yuvarlak hareketler ile baskı uygulanmadan sadece dokundurulmalıdır. Göz çevresi hassastır ve yüzük parmağı en az baskı uygulanan parmak olduğu için tercih edilmelidir.

Avene Göz Altı Kremi

Göz çevresindeki ince çizgileri gidermek ve sıkılaştırmak için kullanılırken içeriğinde kolajen ve hiyaluronik asit takviyesi ile hücre yenilenmesini hızlandırmaktadır. Ferahlatıcı ve yatıştırıcı etkisi ile göz altı şişlikleri ve koyu renk halkalara karşı etkilidir.

Avene göz altı kremi aynı zamanda içeriğindeki serbest radikallerin olumsuz etkilerine karşıda cildin gücünü attırır. Özel yağlar ile yumuşatıcı etkisi bulunur. Göz altlarındaki ilk kırışıkların etkisinden itibaren düzenli kullanımında uzun süre kırışık engelleyici ve göz altı morluk oluşumunu engellemektedir.

Göz Altı Kremi

Bionnex Göz Altı Kremi

İçeriğinde doğal özler ile cildin doğal onarım mekanizmasını güçlendirerek göz altı bölgesinin sıkılaşmasına ve cilt dokusunun yenilenmesini sağlamaktadır. Bionnex göz altı kremi kırışıkların görülmesini gözle görülür bir şekilde azaltırken aynı zamanda yeni kırışıkların oluşmasını yavaşlatmaktadır.

İçeriğinde paraben, alkol boya ve koruyucu madde içermemektedir. Hassas ciltler için özel olarak geliştirilen formülü ilk göz çevresi kırışıklığı ve göz altı morluğu için kullanmaya başlanabilir. Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Kullanmadan önce temizlenmeli ve kurutulmalıdır. Göz kapakları dahil olmakla birlikte tüm göz çevresine sabah ve akşam uygulanmalıdır. Göz çevresi tarafından emilmeden makyaj yapılmamalıdır. Dilerseniz üzerine UV koruyucu ürün kullanılabilir.

Nivea Göz Altı Kremi Fiyat

Nivea Hydra IQ ve E vitamini ile zenginleştirilmiş özel günlük bakım göz kremi ile yaşlanma belirtilerini yavaşlatarak göz çevresini nemlendirir. Kuru ve hassas ciltler içinde uyun olup cildi besler. Nivea Hyalarun Cellular Filler göz altı kremi ince çizgileri ve kırışıkları doldurarak anında sıkılaşma etkisi yaratır. Hücre yenilenmesini sağlarken cildi neme doyurur. Cilt sıkılığını arttırmak için geliştirilen yeni formül alerjik reaksiyonlara karşı test edilmiş olup lens kullananlar içinde uygundur. Göz çevresine nazikçe uygulanması doğruyken gün içerisinde tekrarlanabilir. Nivea göz altı kremi fiyat kremin sunduğu özelliklere göre oldukça uygundur.

Göz Altı İçin Hemoroit Kremi

Birçok ünlü ismin göz altına torbaları için hemoroit kremi kullandığı söylemleri merak uyandırdı ve hemoroit kremlerin satışları patladı. Hemoroit halk arasında basur olarak bilinirken önemli sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Bu dönemde ağrıyı azaltmak için özel olarak üretilen hemoroit kremlerinin göz altına iyi geldiği bilinmektedir.

Göz altı için hemoroit kremi uzun yıllardır duyulan ancak sonuca bağlanamayan bir olaydır. Uzmanlar bu konuda çekimser davranırken kullanıcı yorumları oldukça iyi yöndedir. Birçok kullanıcı göz altı şişliklerine ve göz altı torbalarına hemoroit kremi sürerek kısa sürede göz altının normalleştiğini söylerken içeriğinde kortizon bulunan ürünler tercih edilmemelidir. Uzmanlar hemoroit kremlerinin büyük çoğunluğunda kullanılan kortizonun hassas olan göz ve çevresine zarar verebileceği konusunda uyarılarda bulunurken dermatolojik uzmanlarda göz çevresi için göz kremi kullanımlarının daha doğru olacağını vurgulamaktadır.

Göz bölgesindeki deri hassas ve incedir. Kortizon içerikli ürünlerin göz bölgesinde kullanılması göz altı deri yapısını bozarak hassaslaştırabilir. Özellikle yaz aylarında incelen göz altı derisi daha hızlı kırışabilir ve pürüzsüz yapısı bozulabilir olacağından göz altı için hemoroit kremi önerilmemekte olup kullanımında sorunlar yaşanabilir.

Clinique Göz Altı Kremi

Göz altı morluk ve şişliklerine karşı en etkili kremlerden biri olan Clinique göz altı kremi hafif formülü ile göz altına ışıltı katmaktadır. Aydınlık ve daha canlı bakışlar için günlük bakım rutininizde tercih edebilirsiniz.

Göz altı kremi ince çizgi görünümü yok ederek göz makyajı öncesi de kullanılabilir ve makyajın kalıcılığını arttırmaktadır. İçeriğinde dut kökü ve üzüm bulunurken kafeinsiz kahve ile göz çevresi ve göz altındaki şişkinliği azaltırken göz altı morluklarına karşı da etkilidir. Göz çevresi elastikiyeti için günlük kullanıma uygun olup gece de kullanılabilir. Bitkisel formülü içe hassas ciltler içinde uygundur. Oftalmoloji bilimi testlerinden tam not almış olup gözünüzde herhangi bir hastalık oluşturmaz. Ayrıca zararlı dış etkenlere karşı cildinizi korurken göz altlarınızın nem seviyesini arttırarak yeni kırışıkların oluşmasını engeller.

Göz Altı Kremi Blog

Göz altı kremi blog sayfaları en iyi göz altı kremini keşfetmek için önemli ve gereklidir. Göz altı kremi blog sayfaları kullanıcı yorumları ile markaların vaatlerinin yanı sıra kullanıcıların da deneyimlerini içermesi ile göz altı kremi ihtiyaçlarınızda sizlere yardımcı olmaktadır. Göz altı kremi seçerken kişisel özellikler ve ihtiyaçlar dikkate alınmalıdır. Göz altı kremi seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlar

  • Yaşınız
  • Cilt tipiniz
  • İstekleriniz (göz altı şişkinliği, göz altı morlukları, göz altı kırışıkları) gibi kremi kullanma amacınızı bilerek en doğru göz altı kremini seçebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak göz altı kremi blog ürün incelemeleri içerikleri titizlikle paylaşılmaktadır. Hassas göz çevresi için seçeceğiniz ürünü de hassaslıkla inceleyerek ürünü satın almanız doğru olacaktır. Göz altı kremi kullanarak yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilir ve daha dolgun, daha dinlenmiş ve daha canlı göz altıları ile yıllara meydan okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.