Kuru Ciltler İçin Nemlendirici | Kuru Ciltleri Nemlendirme

31.01.2021
589
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici | Kuru Ciltleri Nemlendirme

Kuru ciltler için nemlendirici seçenekleri nelerdir? Pek çok cilt tipi bulunmakla birlikte en büyük sıkıntıyı şüphesiz ki kuru ciltler çeker. Ciltte oluşan nem kaybı, cansız ve de kuru bir görüntünün en önemli sebebidir. En çok da kış mevsiminde kurumakta olan ciltlerimize olabildiğince özenli davranmalı ve de sürekli nemli tutmalıyız. Unutmamanız gerekir ki; cilt bakımınız için doğru nemlendirici ürünü tercih etmeniz, cildinizin pul pul bir görüntüye sahip olarak dökülmesini ve tahribiyatının en aza inmesini sağlar. Kuru ciltler için nemlendirici seçenekleri nelerdir?
en doğru nemlendirici hangisidir? Nemlendirici kullanmamızın faydası var mıdır? Kuru ciltlere nemlendirici seçenekleri var mıdır? Aklınıza takılan her türlü sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kuru Ciltler Nasıl Temizlenmelidir?

Kuru ciltler için nemlendirici seçenekleri hangileridir? Kuru cilt temizliği nasıl yapılır? Kuru ciltler, diğer cilt tiplerine nazaran çok daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı her şeyden önce cildin bakımında ve temizliğinde olabildiğince dikkatli ve hassas davranmalı, tam olarak doğru ürünler ve doğru uygulama yöntemleri tercih etmeliyiz. Kuru ciltleri temizlemek için daha çok yağ bazlı temizleyiciler, gliserin içerikli ürünler tercih edilmelidir. Köpük ürünler ya da jel ürünler değil de daha çok krem kıvamda ürünlerin tercih edilmesi cildin kurumasının önüne geçer ve cildi yıpratmadan temizler. Unutmayın ki kuru ciltler son derece hassas olup temizleme işlemini gerçekleştirirken de olabildiğince yumuşak hareketler kullanılmalıdır.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler Makyaj Temizleme İçin Hangi Ürünleri Kullanmalıdır?

Kuru ciltlere nemlendirici ve temizleme için pek çok ürün seçeneği bulunur. Makyaj temizleme konusuna gelecek olursak; kuru cilt tipine sahip kişiler sıvı makyaj suları ve benzeri ürünler yerine çift fazlı, yağ bazlı, krem kıvamda temizleyiciler, vazelin, hindistan cevizi yağı gibi yoğun yağ kıvamında ürünler tercih etmelidir. Kuru ciltler için nemlendirici ve makyaj temizleme ürünleri kullanırken derece nazik ve dairesel hareketler yapılmalıdır.

Cildiniz İçin En Doğru Nemlendiriciyi Keşfedin

Kuru ciltler için nemlendirici ürünler hangileridir? Pek çok cilt tipi bulunur. Karma, yağlı, kuru cilt tipleri bunların başlıcaları olup; içeriklerinde çok daha fazla detaylara ayrılır. Cilt tipinizi analiz ederek ya da analiz ettirerek, cilt tipinize en uygun olan nemlendiriciyi kullanmanız oldukça önemlidir. Her cilt tipi için her nemlendirici kullanılmaz. Alacağınız ürünlerin üzerinde de kuru ciltlere nemlendirici, yağlı ciltler için nemlendirici gibi açıklamalar görürsünüz. Yağlı, karma bir cilt tipine sahipseniz daha çok su bazlı, jel kıvamda nemlendiriciler kullanmanız tavsiye edilirken; kuru cilt tipine sahip olanlar için yağ bazlı, yoğun kıvamda nemlendiriciler kullanmanız doğru olacaktır. Doktorunuzdan ya da güzellik merkezlerinden kısa bir süre içerisinde yaptıracağınız analizle siz de cilt tipinizi hemen öğrenin ve sizler için en doğru nemlendiriciyi keşfedin!

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Ne Sıklıkta Kullanılır?

Kuru ciltler için nemlendirici kullanımı son derece büyük önem taşır. Öyle ki kuru ciltler, genelde genetik özellik olup, içten takviyeler çoğu zaman yetersiz kalır. Bu sebepten dolayı kuru cilt tipine sahip olan kişiler, her mevsim cilt bakımlarına özen göstermelidir. Kış mevsiminde soğuktan kuruyan cilt, yaz mevsiminde de sıcaktan kurur. Bu sebepten dolayı bu cilt tipine sahip kişiler her gün en az iki defa, sabah ve gece olmakla birlikte, yapılabilirse daha çok kullanım gerçekleştirilmelidir.

Kuru Cilt Tipleri Ne Tarz Nemlendiriciler Kullanmalıdır?

Kuru ciltler için nemlendirici seçenekleri oldukça fazladır. Pek çok insanın sahip olduğu  bu cilt tipi için çok sayıda nemlendirici türü bulunur. Fakat genel olarak yoğun içeriklere sahip ürünlerdir. Yağ içerikli, gliserin içerikli, bitkisel içerikli nemlendiriciler kuru cilt tipleri için kullanılan içeriklerdir. Kuru ciltler için nemlendiriciler normal cilt tiplerine oranlı daha hassas ve yoğun içeriklere sahip olmalıdır. Öyle ki her an tepki gösterebilecek ya da pullanarak dökülebilecek bu cilt tipini sürekli nemli tutacak içeriklere sahip ürünler kullanmakta fayda var.

Kuru Cilt Tipleri İçin Kullanılan Doğal Yöntemler

Kuru ciltler için nemlendirici özelliğe sahip kozmetik ürünlerin yanı sıra doğal yöntemler de bulunur. Kuru ciltlere nemlendirici özelliğe sahip olan bazı doğal yöntemler şunlardır;

  • Muz+ yulaf+ bal maskesi; kuru ciltlere nemlendirici sahip bu maske tüm ürünlerin karıştırılarak krem kıvamına getirilmesi ardından cilde doğrudan uygulanır. 10 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.
  • Avokado+ bal maskesi; avokadoyu ezerek içerisine bal ekleyin. Temiz cildin üzerine sürerek 10 dakika bekletin. Ardından yüzünüzü yıkabilirsiniz. Kuru ciltlere nemlendirici özelliğe sahiptir.
  • Salatalık+ aloevera jeli; salatalığı ve aloevera jelini blenderdan geçirerek oluşan maskeyi cildinize doğrudan uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Kuru ciltlere nemlendirici ve ferahlatıcı özelliğe sahiptir.
  • Tereyağı+ çilek maskesi; ürünleri bir kaseye alın, kıvam alana kadar karıştırın. 20 dakika ciltte beklettikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz.

Kuru cilt tipine sahip kişiler, aktarlardan alabilecekleri; Hindistan cevizi yağı, aloe vera jeli, avokado yağı, kayısı yağı, tatlı badem yağı gibi yağları karıştırarak ya da ayrı ayrı ciltlerine hafif bir şekilde masaj yaparak uygulamaları cildin nemlenmesi açısından iyi olacaktır.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kremler

Kuru ciltler için nemlendirici markaları nelerdir? En sık tercih edilen nemlendiriciler hangileridir? Kozmetik sektöründe kuru ciltler için çok sayıda marka, çeşitli içeriklere sahip çok sayıda ürün piyasaya sürmüştür. Bunların arasından sizler için seçtiğimiz en etkili kuru ciltler için nemlendirici seçenekleri şu şekildedir;

  • Cerave yüz kremi; seramid, niasinamid ve hyalüronik asit içerir.
  • Nuxe Nuxuriance Gold gece kremi; anti aging özelliğe sahiptir, gece kullanımı için uygundur.
  • La Roche Posay Toleriane Sensitive Riche; çok kuru cilt tipleri için uygundur.
  • L’occitane Shea Light yüz kremi; SPF15 içeriğiyle cildinizi güneş ışınlarına karşı korur. İçeriğinde bulunan shea yağı sayesinde cildi nemlendirir.
  • Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion; cildi nemlendirme ve yumuşatma özelliğine sahip olup kuru ciltlere nemlendirici seçenekleri arasında oldukça ilgi görür.
  • Glamglow Thirstymud Hydrating Treatment; yüzünüze, göğüs bölgenize ve de boynunuza uygulayabileceğiniz, anında etki sağlayan yüksek nemlendirme özelliğine sahip bir üründür.

Sizler için seçmiş olduğumuz kuru ciltlere nemlendirici seçenekleri arasından kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Kullanmanın Önemi

Nemlendirici kullanımı son derece önemlidir. Kuru cilt tipi; daha çok genetik bir özellik olsa da bazı mevsimsel dönemlerde de çoğu insanın maruz kaldığı bir durumdur. Dönemsel ya da kalıcı nasıl olduğu fark etmeksizin kuru ciltlere nemlendirici kullanmanız halinde cildi hem dış etkenlerden koruyacak hem de oluşmuş olan tahribatları onaracaksınız. Bu sebepten dolayı nemlendirici kullanımı önemlidir. Kozmetik markalarına ait nemlendiriciler ya da doğal yağlar kullanarak cildinizi sürekli nemli tutabilirsiniz.

Cilt tipinin ne olduğu fark etmeksizin tüm cilt tipleri için nemlendirici ve temizleme ürünlerini en doğru şekilde kullanmalısınız. Hemen cilt tipinizi keşfedip, cilt tipinize en uygun ürünleri kullanarak, cildinizi hem dış etkenlerden hem de yaşlanmaya karşı koruma altına alın!

Kuru ciltleri nemlendirmek için ne yapmalı?
Kuru ciltleri nemlendirmek için cildin tipine göre belirli nemlendiriciler kullanılmalı. Nemlendiricileri tercih etmeyenler için Hint yağı ya da badem yağı da nemlendirme özelliğine sahiptir. Tercihen içeriğinde Hint yağı bulunan ürünlerle de nemlendirme yapılmalıdır. Kuru ciltler nemlendirilmediği takdirde kızarmaya meyilli bir hale gelir.
Kuru ciltler için hangi nemlendirici kullanılır
Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler, ciltlerini kesinlikle nemlendirmeli. Özellikle sürekli olarak dışarıda bulunduğu takdirde güreşinde etkisi ile birlikte kuru cilt yapısı zamanla tahriş olmaya başlar. Bunun için doğru nemlendiriciler kullanılmalı. Nemlendiriciler kişinin cilt yapısına göre farklılık gözetir. İçeriğinde bitkisel özler bulunan nemlendiriciler tercih edilirse, etkileri daha fazla görülür.
Kuru ciltler için hangi serum?
Kuru ciltler için serum ampuller kullanılabilir. Ancak serum ampuller kalitesine ya da içeriğindeki kimyasal ürünlere göre değişkenlik gözetir. Kimyasal olmayan sorunlar tercih edildiği takdirde kuru ciltler daha kaliteli bir nemlendirme ihtiyacı sağlar. Bunun için cildiyeci tavsiyesi alınabilir ya da ev ortamında da çeşitli bitkisel ürünlerle nemlendirme yapılması mümkün.
Kuru cilt için hangi krem kullanılır?
Kuru cilt için kremler kesinlikle nemlendirici etkisi ile bulunmalı. Nemlendirici nemlendirdiği gibi aynı zamanda yağlılık hissi bırakmayan kremler tercih etmelisiniz. Burada kimyasal ürünlerden uzaklaşıp içeriğinde bitkisel özler bulunan kremler cildi nemlendirici gibi daha sağlıklı ve parlak bir görünüm de olması adına tercih edilir. Bunun için gelişigüzel bir krem kesinlikle cilde temas ettirilmemelidir.

İlginizi Çekebilir;

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.