Doğal Sağlık

Su Bazlı Nemlendirici Krem | Su Bazlı Nemlendirici Hangi Ciltler İçin?

10.11.2021
445
Su Bazlı Nemlendirici Krem | Su Bazlı Nemlendirici Hangi Ciltler İçin?

Cildim nem ihtiyacını karşılamanıza yardımcı olmak için nemlendirici krem kullanılması bir zorunluluktur. Su bazlı nemlendirici krem hafif yapısı ile cildin günlük bakım rutininin baş kahramanıdır. Ciltte ağırlık oluşturmadan hızlı emilme özelliği ile cildin nem ihtiyacını sağlarken su bazlı nemlendirici kremler makyaj öncesi baz olarak da tercih edilebilir. Cilt gözeneklerini takımadan cilt problemlerine karşı çıkan su bazlı nemlendirici krem her cildin ihtiyacıdır.

Su Bazlı Nemlendirici Krem Markaları

Su bazlı nemlendirici kremler içerisinde yağ bulundurmaz ve yağlı nemlendiricilerden ayrılan en temek özelliğidir. Bu özelliği ile kuru, yağlı, normal ve hassas ciltler kullanabilir. Su bazlı nemlendiriciler ciltte fazladan yağ bırakmaz ve cildin parlama sorununu engeller. Çok fazla tercih edilen su bazlı nemlendirici krem markaları:

 • Loreal Paris
 • Garnier
 • Simple
 • Ceradolin
 • Madepontal
 • Origins
 • Jigott
 • Arko
 • Diadermine
 • Rosense
 • Hilamaya
 • Cerave
 • Nivea

Olarak sıralanabilir. Sizde bu markaların çeşitli ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Loreal Paris Üç Etkili Nemlendirici Jel Krem

Cildi 24 saat boyunca nemlendiren ışıltı veren ve koruyan Loreal Paris üç etkili nemlendirici jel krem cildi UV ışınlarına karşı da korumaktadır. Her sabah temiz ve kuru cildinize masaj yaparak uygulanır. Gün boyu tazelik ve ferahlık sunarken nemli cildiniz ile kusursuz cilt görünümünü desteklemektedir. Tüm cilt tiplerine uygun olup cilt problemlerine karşı savaşır. Vitamin ve temel mineralleri ile güçlendirilen formülü;

 • Nemlendirir
 • Ferahlatır
 • Güçlendirir.

Cilde doğal bir ışıltı katarak cildin daha taze ve sağlıklı görünmesini sağlar. Jel kıvamı kullanım ömrünü arttırırken az ürünle tüm yüzünüze yedirebilirsiniz. Cildi dış etkilere karşıda korurken günlük cilt bakım rutininiz için cildinizi temizledikten sonra kullanılması önerilmektedir.

Su Bazlı Nemlendirici Krem

Yüz İçin Nemlendirici Krem

Her yaş, her cilt ve her cinsiyet için günlük cilt bakım rutininin olmaz olmaz parçası nem desteğidir. Nemlendirici kremler cildin nem ve yağ dengesini koruyarak cilt sağlığını iyileştirmektedir. Yüz için nemlendirici krem tercihinde bulunurken iki temel özellik öne çıkmaktadır. Yüz için nemlendirici krem tercihinde bulunurken ilk olarak cilt tipi bilinmelidir çünkü yağlı ciltlerin ihtiyaç duyduğu nem ile kuru ciltlerin ihtiyaç duyduğu nem farklıdır. Nemlendirici tercihinde bulunurken bu bilinç ile yola çıkılarak yaşınıza uygun kremler kullanılmalıdır. 20 yaş ile 40 yaş krem tercihleri farklıdır. 20 yaşında esnek ve cilt dengesi daha iyiyken 40 yaşından itibaren kolajen desteği sunan ve cildi daha fazla besleyen kremler tercih edilmelidir.

Nivea Nemlendirici Krem

Nivea günlük kullanım için etkili nemlendirici markalarından biridir. Jojoba yağı ve E vitamini içeren formülleri ile cildin ihtiyaç duyduğu nemi günlük olarak sağlamaktadır. Yoğun kremsi dokusu ile ciltte yoğun bir nem oranı sağlarken hızla emilir ve anında cildi tazeler. Her gün düzenli olarak kullanımında cildin esnekliğini arttırırken kuru cilde günde en az 2 kez kullanılması tavsiye edilmektedir. Nivea nemlendirici krem Dermatolojik olarak test edilmiş olup alerjik reaksiyona sebep olmaz. El, yüz ve vücut için kullanılabilir. Farklı kullanım alanları sunması tek bir ürün ile vücudunuzu nemlendirme fonksiyonu ile ekonomik kullanım sağlamaktadır. İnce yapısı ile dört mevsim tercih edilebilir. Kış aylarında ikiden fazla kullanımında herhangi bir sakınca içermez.

Bioderma Atoderm Nemlendirici Krem Kullananlar

Bioderma Atoderm serisi içeriğindeki aktif bileşenleri ile cildi yağlandırmadan nemlendirmektedir. Cildi nemlendirme özelliğinin yanında cildin yumuşaklığını ve dayanıklılığını da arttırmaktadır. Temizlenmiş cilde günde 2 kez uygulanması halinde cildin doğal parlaklığını sağlayarak cildin doğal nemini saklı tutar. Duş sonrası hafif nemli cilde uygulandığında ise gün boyu nem ve ferahlık hissini vermektedir. Bebek, çocuk ve yetişkinlikler için uygun olup yüz, el ve vücut için kullanılabilir. Bioderma Atoderm nemlendirici krem kullananlar özellikle yağlandırmadan nemlendirme özelliğinden çok memnun olup kuru ciltler için özel olarak hazırlanmış seriyi düzenli kullandıklarını söylemektedir. Cildi rahatsız etmeden gerginlik ve yatıştırma özellikleri ile normal ciltler içinde tavsiye edilir. Cildi besleme özelliği ile temiz içeriğe sahip nemlendirici kremi dört mevsim kullanabilirsiniz.

Ceradolin Su Bazlı Nemlendirici Krem

Mükemmel nemlendirme özelliği ile 24 saat boyunca belirgin nem sağlamaktadır. Genç yaşlanma belirtilerini engellemek için geliştirilen formülü ile kuru ve nemli havalarda cildi dış etkenlere karşı korumaktadır. Ceradolin su bazlı nemlendirici krem diğer bakım ürünlerinin ciltteki su kaybını engellemeye çalışarak cildin doğal suyunu da içerisinde tutması için özel formül geliştirmiştir. Ayrıca içerisindeki E vitamini, gliserin, bitkisel skualen, bitkisel polisakkatir ve glikosil seramidler ile cilde esneklik sağlarken pürüzsüz görünümünü sağlar. Parfümsüz olması hassas ciltler için uygunluğunu arttırırken günlük cilt bakım rutininizde boyun ve yüz bölgesi için tercih edilebilir. Su bazlı olması az ürün ile tüm yüze yayılmasını sağlarken ilk uygulamadan sonra cildin doğal nemini giderek arttırması ile kullanıcılardan tam puan almaktadır.

Su Bazlı Nemlendirici Krem Eczane

Su bazlı nemlendirici kemler hafif dokusu ile ciltte ağırlık hissi oluşturmadan cildi nemlendirmektedir. İki kat kullanıldığında makyaj öncesi baz olarak da kullanılabilmektedir. Su bazlı nemlendiriciler yağ bazlı nemlendiricilere göre ciltte daha uzun süre kalmakta olup su bazlı nemlendirici krem eczane ürünü olarak kabul edilir. Su bazlı nemlendiriciler az ürün ile nemlendirme özelliği ile öne çıkar. Ne kadar fazla ürün kullanılırsa o kadar nemlendirme sağlar mantığı burada yanlıştır. Bu durum ürünün emilmesini zorlaştıracağından fazlası gözeneklerinizin tıkanmasına da neden olacağından fazla ürün yerine yeterli ürün kullanılması önemlidir. Su bazlı nemlendiricilerin içeriğindeki mineraller cilt sağlığını korumasında da etkilidir.

Yağsız Nemlendirici Krem

Yağsız nemlendirici krem cildin aşırı yağlı görünmesini engellemektedir. Yağlı nemlendirici kremler cildin parlak yağlı görünmesine neden olurken gözeneklerinde tıkanmasına neden olurken makyajında kolay bozulmasını sağlar. Yağsız nemlendirici krem bu kötü görüntünün oluşmasını engellerken içeriğindeki su ile cildin çok daha fazla nemlendirilmesini sağlar. Yağsız nemlendirici krem dış faktörlü zararlı etkilere karşı cildi korurken aynı zamanda cildin doğal parlaklığını geri kazanması için gereklidir. Yağsız nemlendiriciler sadece kuru ciltler için değil yağlı ciltler içinde uygundur. Yağlı ciltlerin temel sorunu olan büyük gözenekler düzenli kullanımda normalleşecektir ve bu bağlamda yağsız nemlendirici krem cilt sağlığını korumak ve iyileştirmek için tercih edilmelidir.

Nemlendirici Krem Yapımı

Nemlendirici krem ilerin içerisinde genel olarak Hindistancevizi yağı, zeytinyağı, shea yağı, esansiyel yağ, e vitamini veya b13 vitamini kullanılmaktadır. Soğuk havalara karşı cildinizin nemini koruyacak ve cildinizin kurumasını engelleyecek nemlendirici krem yapımı malzemeleri:

 • 1 çay bardağı zeytinyağı
 • 10 damla esansiyel yağ (gül yağı, lavanta yağı, tatlı badem yağı vs.)
 • 1 ampul E vitamini
 • 1 çay bardağı bal mumu

Bir kâseye zeytinyağı, hindistancevizi yağı ve balmumunu alıp benmari usulü eriterek içerisine yağlarını ekleyebilirsiniz. Son olarak E vitamini de ekleyerek kapaklı bir cam kavanozda soğumasını ve katılaşmasını bekledikten sonra kullanabilirsiniz. Bu içeriği dilerseniz b13 vitamini veya diğer yağları ekleyerek de tamamlayabilirsiniz. Nemlendirici krem yapımında dikkat edilmesi gereken husus kavanozun hava almaması ve güneş görmemesidir. Ortalama 4 saat içerisinde kreminiz kullanıma hazır olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.