Doğal Sağlık

Tatlı Badem Yağı Saç Bakımı

25.03.2021
231
Tatlı Badem Yağı Saç Bakımı
Zayiflama Cayi

Tatlı badem yağı sadece cilt için değil saç bakımında da yaygın olarak kullanılır. Doğal bir esansiyel yağ olan tatlı badem yağı saç bakımı konusunda da oldukça önemli bir yere sahiptir. Saçları güçlendiren ve dökülmelere karşı etkisi ile bilinen badem yağı, kimyasal saç ürünlerine göre çok daha etkilidir. İçerdiği E vitamini ve mineraller sayesinde saç derisinin yeterli desteği almasını sağlar.

Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Badem yağı saç bakımı amacıyla kullanıldığında saçlara büyük faydası olan esansiyel bir yağdır. Tatlı badem yağı antioksidan özelliğe sahiptir, bu sebeple saç derisindeki toksinlerin arındırılmasını sağlar ve ölü hücreleri canlandırır. Dolayısıyla saç derisinin canlanmasını sağlar. Saçlar parlaklaşır ve güçlenir. Cilt üzerine uygulandığında pürüzsüz etki yaratır ve saç derisinde de ölü hücrelerin temizlenerek saç derisinin nefes almasına yardımcı olur. Saç boylarında yer alan katmanlardan saçın içine işleyerek saçların vitamin desteği almasını sağlar ve saçlar güçlenir. Badem yağı ile saç bakımı ile ilgili olarak saç dökülmesine karşı da etkilidir. Özellikle saçların döküldüğü bölgeye uygulandığında saç derisi uyarılır ve yeni saçların çıkması sağlanır. Hatta badem yağı her gün kaş ve kirpiklere uygulandığında kirpiklerin uzamasını ve gürleşmesini sağlar.

Arifoglu Badem Yagi

Arifoglu Badem Yagi

Tatlı Badem Yağı Saç Bakımı; Önemi Nedir?

Badem yağı ile saç bakımı için oldukça önemlidir. saç içerisinde egzama denilen cilt rahatsızlığı olması durumunda da egzamayı yumuşatma ve düzenli kullanıldığında egzamayı yok etme etkisi bulunur. bunun haricinde eğer kuru bir saç yapısına sahipseniz saçlarınızın doğal nem dengesini sağlamak için mutlaka tatlı badem yağı kullanmalısınız. Tatlı badem yağı sayesinde saç telleri yeniden canlanacak ve parlaklığına kavuşacaktır.

Tatlı Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Badem yağı banyo yapmadan önce saç diplerine uygulanmalı ve yarım saat beklenmelidir. Tatlı badem yağı saç için genellikle saç yıkanması esnasında da kullanılır. Saçlar ıslatıldıktan sonra avuç içerisine bir miktar badem yağı dökülür. Saç diplerine ve saç uçlarına uygulanarak 10 dakika bekletilir. Tüm saçlara ve saç diplerine badem yağı ulaştığından emin olunmalıdır. Sonrasında ılık su ve şampuanla yıkanıp temizlenmelidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.