Doğal Sağlık

Elma Yağı Faydaları | Elma Yağı Nasıl Kullanılır?

17.05.2021
716
Elma Yağı Faydaları | Elma Yağı Nasıl Kullanılır?

Tatlı elma yağı, cilt kusurlarının ortadan kalkması ve sağlıklı bir görünüm kazanması için kullanılması tavsiye edilen yağlar arasında yer almaktadır. Elma yağı faydaları, ciltteki yağ dengesini sağlamak ve saç rahatsızlıklarının önüne geçmek için düzenli kullanılabilir. Antibakteriyel etkisiyle de, acı elma yağı cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılarak, nem dengesinin sağlanmasında etkili olacaktır.

Tatlı Elma Yağı Faydaları Nelerdir?

Tatlı elma yağı faydaları, normal hayatta yiyerek tükettiğimiz elmadan elde edilen ve özellikle cilt sağlığı için tavsiye edilmekte olan yağlar arasında yer almaktadır. Kuru ve yağlı ciltlerin dengede kalmasını sağlayacak tatlı elma yağı, içerek tüketiminde de sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkili olacaktır.

  • Cilt sağlığı için kullanılması önerilmektedir.
  • Saçları besler ve ciltteki yağlanmaları azaltır.
  • Cilt lekelerinin tedavisinde kullanılmaktadır.
  • Tatlı elma yağı C ve E vitamini desteğiyle cildin kırışıklıklarını azaltır.
  • Ciltte nemlilik sağlar ve kuru havalardaki çatlakların tedavisinde kullanılır.
  • Saç köklerini besler ve saç derisini rahatlatır.
  • Doğal nemlendirici olarak ve parfüm olarak kullanılabilir.
İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Acı Elma Yağı faydaları Nelerdir?

Acı elma yağı, elmanın çekirdekleri ve yapraklarından elde edilmektedir. Doğal antibakteriyel olarak, mikropların azalması, iltihapların giderilmesi ve enfeksiyonların tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Elma yağı faydaları, gaz giderici olarak tatlı elma ve antiseptik olarak da acı elma yağı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Elma yağı nasıl kullanılır; kronik hastalık durumlarında mutlaka doktora başvurulmalıdır. Tatlı elma yağı için kullanım cilde masaj yaparak veya bir su bardağına damlatılarak tüketilmesidir. Acı elma yağının içilmesi önerilmez daha çok cilt üzerinde uygulanması veya buharlama yöntemiyle kullanılması tavsiye edilmektedir.

Elma Yağı Bebeklerde Kullanılır Mı?

Bebeklerin cilt sağlıkları ve gaz sancılarının azaltılması için tatlı elma yağını vücutlarına sürebilirsiniz. Elma yağı faydaları özellikle, sindirim sistemi üzerinden etkili olduğu için bebeklerin ciltlerindeki nem oranının da dengelenmesini sağlayacaktır.

Yetişkinlerde de elma yağının su ile tüketilmesi ya da karın bölgesine masaj yaparak uygulanması gaz problemlerinin hafiflemesini sağlamaktadır. Elma meyvesinden elde edilen yağın güzel bir kokusu olduğu için şampuanınıza da bir damla ekleyerek saçlarınız için kullanabilirsiniz.

Elma Yağı Gaz İçin Nasıl Kullanılır?

Sadece elma değil yaygın olarak acı elma yağı şeklinde anılır. Yağın cilde olan faydaları oldukça fazladır. Özellikle de ölü hücrelerin yok olması adına sıklıkla tercih edilir. Pamuk yardımı ile cilde nüfus ettirilmesi uygun görülür. Bu şekilde varsa sivilce problemlerinin dahi son bulmasında etkili olur.

Acı Elma Yağı Neye İyi Gelir?

Elma yağının sadece cilde değil saça uygulanması da uygun görülür. Parlak ve canlı görünümlere sahip olmak adına fayda sağlar. Bunun için ayaklarda ortaya çıkan mantarın iyileşmesi adına kullanılır. Ardından mide problemlerine dair tavsiye edilir. Özellikle de sık sık şişkinlik ya da hazımsızlık yaşayan kişilerin kullanması önerilir.

Elma Yağı Hamilelikte Zararlı Mı?

Hamilelerin kullanmaması gereken doğal yağlar arasında gösterilir. Nitekim rahim kasılmalarına neden olduğu bilinir. Bunun yanı sıra hafif ağrı ve sancı hissine neden olabilir. Tüketmek yerine saçlar ya da cilt için kullanılması da önerilmez. Hamilelerin gebelik sürecinde uzak durması uygun görülür.

Acı Elma Yağı Zararlı Mı?

Son derece kuvvetli bir doğal yağ olmasından kaynaklı dikkatli kullanılması önem arz eder. Örneğin diyabet hastalarının çok fazla tüketmesi önerilmez. Çünkü kan şekerinin hızlı bir şekilde düşmesine neden olur. Bunun yanı sıra kronik hastalıklara sahip olanlar da dikkatli bir şekilde kullanmalıdır. Nitekim kronik hastalıkları düzenli kullanım neticesinde tetikleyici bir özelliğe sahiptir.

İlginizi Çekebilir;

Tatlı Badem Yağı

Tatlı Badem Yağı Saç Bakımı

Zayıflama Çayı Elma Limon

Acı Badem Yağı Faydaları

Fındık Yağı Saç Bakımı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.