At Kestanesi Yağı Faydaları | At Kestanesi Nerelere Sürülür?

05.05.2021
612
At Kestanesi Yağı Faydaları | At Kestanesi Nerelere Sürülür?

At kestanesi yağı, mucizevi ağrı kesici olarak adlandırılır. Çeşitli ilaçların içerisinde de sıklıkla kullanılan At kestanesi yağı, insan sağlığı açısından birçok faydasıyla da biliniyor. At kestanesi yağı faydaları, özellikle cilt bakımında tercih edilir.

At Kestanesi Yağı Nedir?

At kestanesi olarak adlandırılan bitki sarı, pembe ya da beyaz renkli çiçeklerle bulunur. Bu bitki içerisinde oldukça yararlı bileşenler yer edinir. Bu yararlı bileşenler insan vücudu açısından birçok faydayı sağlar. At kestanesi yağı faydaları, at kestanesi olarak kullanıldığı takdirde cilt bakımından geçmişten günümüze kadar kullanılan önemli bir yağ çeşididir.

At Kestanesi Yağı Ne İşe Yarar Ve Faydaları Nedir?

Günümüzde birçok insanın tercihinde olan at kestanesi yağı faydaları, sağlık açısından önemli bir konumdadır.

  • İçeriğinde bulundurduğu yararlı bileşenler ağrı kesici etkisi ile ön plana çıkıyor.
  • Baş ya da boyun ağrısı, eklem ağrıları, bel ağrısı gibi problemlerde at kestanesi yağını kullanabilirsiniz.
  • Vücuttaki kan dolaşımını destekleyici özelliği %100 olarak bulunan at kestanesi yağı, oluşabilecek damar hastalıklarının da önüne geçiyor.
  • İltihaplı cilt problemlerinin enfeksiyon kapmaması adına yardımcı bir üründür.
  • Ciltte bulunan sedef ve egzama ya da leke gibi problemlerde gözle görülen etkisiyle bulunur.
  • At kestanesi yağı faydaları içerisinde, damar hastalıklarını tedavi amacıyla kullanılmasında etkilidir.
  • Ürününü tercihen şampuanın içerisine ilave ettiğiniz takdirde saçlarınızın daha parlak, daha canlı olması için kullanabilirsiniz.
  • Kepek problemi yaşayanlar da at kestanesi yağını tercih edebilir.

İçeriğindeki bitkinin bileşenleri, insan sağlığı açısından oldukça faydalı olduğu için herhangi bir risk içermez.

At Kestanesi Yağı Nasıl Kullanılır?

At kestanesi yağının kullanımı, uygulanan bölgeye göre farklılık gösteriyor. Örneğin sabah ya da akşam kullanmak istediğinizde birkaç damla yağı su bardağı içerisine damlatırsınız. Böylelikle cildinizin belirli bölgelerine, masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Hassas bölgenize uygulamak istediğiniz de pamukta kullanmakta fayda var. Pamuk ya da pamuklu çubuklar, genel olarak oldukça hassas ciltler için tercih edilir. Bu ürünü abartmadan kullanmaya özen göstermelisiniz. Yoğun bir şekilde kullanıldığı takdirde istenmeyen sonuçlar elde edilir. Bu sebeple ince bir katman halinde yüzeye uygulayabilirsiniz.

At kestanesi yağı yüze nasıl uygulanır?
At kestanesi yağı doğrudan cildin üzerine uygulanabilir. Özellikle gece uyumadan önce yağı yüzünüze sürmek tüm gece boyunca yağın yüzünüze etki etmesine neden olacaktır. Bu yağdan maksimum verim almak için at kestanesi, susam ve zeytinyağını karıştırmanız gerekir. Ellerinizi ve yüzünüzü temizledikten sonra yağ karışımınızı cildinize iyice masaj yaparak yedirin. Bu işlemi gece uyumadan yarım ila 1 saat önce yapmalısınız.
At kestanesi yağı ne işe yarar nasıl kullanılır?
At kestanesi yağı cilde oldukça yararlıdır. Sivilce, leke, kırışıklık ve yara izlerinin giderilmesinde son derece etkilidir. Bunun yanında bu yağı saç bakımınız için de kullanabilirsiniz. İçerdiği zengin besinler ile saçlarınızın kısa sürede ve sağlıkla uzamasına yardımcı olur. Varis ve basur gibi problemleriniz varsa tedaviye ek olarak kullanılabilir. Kullanımı için doğrudan uygulayacağınız alana sürebilirsiniz.
At kestanesinin faydaları ve nasıl kullanılır?
At kestanesi özellikle cilde yararlı bir bitkidir. Kırışıklığı önleyerek cildin genç görünmesini sağlar. Alın, ayak tabanı ve şah damarının bulunduğu bölgelere at kestanesi uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır ve sinirlerin daha iyi çalışmasını sağlar. Eklem ağrılarına, romatizmaya ve iltihaplanmalarda ortaya çıkan ağrılarda ağrı kesici ve tedavi edici nitelik taşır.
At kestanesinin faydaları ve nasıl kullanılır?
At kestanesi özellikle cilde yararlı bir bitkidir. Kırışıklığı önleyerek cildin genç görünmesini sağlar. Alın, ayak tabanı ve şah damarının bulunduğu bölgelere at kestanesi uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır ve sinirlerin daha iyi çalışmasını sağlar. Eklem ağrılarına, romatizmaya ve iltihaplanmalarda ortaya çıkan ağrılarda ağrı kesici ve tedavi edici nitelik taşır.
At kestanesi nasıl kullanılır?
At kestanesinin en popüler kullanım yöntemleri at kestanesi kremi ve yağıdır. Bu iki ürüne de çeşitli yerlerden ulaşabilmeniz mümkündür. Bazı kozmetik ürünlerin de içerisinde doğrudan at kestanesi özü yer alır. At kestanesi kremi ya da yağını uygulama yapacağınız alana doğrudan ya da şampuan ve benzeri ürünlerinizin içerisine katarak masaj yolu ile yedirmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Yöntemle Varis Tedavisi

Doğal Ağrı Kesici Yağlar

Damar Tıkanıklığına İyi Gelen Yiyecekler

Yüksek Tansiyona İyi Gelen Yiyecekler

Açık Saç Modelleri | Salık Saç Modelleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.