Doğal Ağrı Kesici Yağlar | Hangi Yağ Kas Gevşetir?

25.06.2021
763
Doğal Ağrı Kesici Yağlar | Hangi Yağ Kas Gevşetir?

Doğal ağrı kesici yağlar sık sık tercih edilen yağardır. Çünkü birçok yağın ağrı kesici etkisi söz konusudur ve bu nedenle pek çok insan bu yağları evinde bulundurmaktadır. Ancak herkeste yağlar farklı etki etmektedir. Bu nedenle size en uygun olan ve ağrınızı kesen yağı kendiniz deneyerek bulmanız gerekmektedir.

Doğal Yağlar Ağrı Kesici Etkisine Sahip Midir?

Doğal yağların ağrı kesici etkisi olup olmadığı kişiye göre değişmektedir ve ciddi bir tartışma sebebidir. Ancak pek çok kişi bunu onaylamış durumdadır ve tıp tarafından da kabul edilir hale gelmiştir. Doğal yağları doğru yerlerde ve abartmadan kullanmak durumunda odlukça olumlu etkilerini görebilmek mümkündür.

Doğal ağrı kesici yağları belli bir oranda koklamak ya da koklayabileceğiniz yerlere sürmek ağrıyı azaltmaktadır. Bu bölgesel bir ağrı olabileceği gibi baş ağrısı da olabilmektedir. Aradaki farkı ayırt etmek gerekmektedir. Doğal ağrı kesici yağlardan bazıları baş ağrısını giderirken, ağrıyan bir bölgenize de yağı bizzat sürüp ağrısını alabilmeniz mümkündür. Bu sayede birçok ağırdan kısa sürede kurtulabilmek artık o kadar da zor değildir. Baş ağrısını geçiren doğal yağlar ise özellikle bilek gibi bölgelere sürüldüğünde çok daha fazla etki etmektedir.

En doğal ürünler için tıklayın

İndirimli ürünleri kaçırmayın

Doğal Yağlar Ağrı Kesici Etki İçin Nereye Sürülmelidir?

Doğal yağlar ağrı kesici etkisi olmakla birlikte nereye sürdüğünüz de önemlidir. Bunlardan ilk örnek aslında başınızın ağrımasıdır. Eğer baş ağrısı söz konusu ise başın ortasına ve iki kaş arasına sürülmesi tavsiye edildiği gibi burun altına sürülmesi de önerilmektedir. Bunun dışında bilek de alternatif bir yöntemdir. Özellikle bariz bir biçimde yüzde olmadığı için dışarıda kullanıma da uygundur Diğerleri ise evdeki kullanıma çok daha uygun olmaktadır.

Ancak bölgesel bir ağrı söz konusu ise bu durumda o ağrının üzerine sürülmesi tavsiye edilmektedir. Bu bir bacak ağrısı olabileceği gibi bir kol ağrısı da olabilmektedir. Bu ağrılar için yağları bizzat o bölgeye sürmek oldukça avantajlı olacaktır.

Doğal Yağlar Ne Kadar Sürede Ağrı Kesici Etki Yaratmaktadır?

Ağrı kesici doğal yağlar etkilerini genellikle yarım saat içerisinde göstermelidir. Eğer göstermiyor ise aslında ya o yağ ektili olmamıştır ya da ağrı odlukça ağır bir ağrıdır. Bu durumda ise başka yöntemler denemeniz gerekecektir. Ancak genel olarak oldukça işe yaradıklarını belirtmek gerekmektedir. Ağrı kesici doğal yağlar sık sık kullanılmakta olup sizlere de hiçbir zararı bulunmaz.

Doğal Ağrı Kesici Yağlar Arasından En Sık Tercih Edilenler Hangileridir?

Ağrı kesici doğal yağlar oldukça fazladır. Sizler kokulara ve etkisine bağlı olarak kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bunların başında ise nane yağı gelmektedir. Nane koku bakımından bizzat kendisi de oldukça ektili olup yağ haline geldiğinde kokusu çok daha kalıcıdır. Aynı zamanda rahatsız edici bir kokusu olmamakla birlikte günlük hayatta kullanıma da oldukça uygundur.

Karanfil yağı sık bilinmese de oldukça tercih edilen bir yağdır. Kokusu biraz baskın olarak görülse de aslında çok daha ektilidir. Karanfil tek başına da etkisi olmakla birlikte yağ hali ile sık sık kullanılabilmektedir. Dinginleştirme ve rahatlatma etkisi söz konusudur. Karanfil yağı aynı zamanda iltihaplarda da etkili olup hiçbir zararı yoktur.

Portakal kokusu ile oldukça bilinen yağlardan biridir. Yağ hali de sık sık tercih edilmekte olup portakal yağı bu konuda sık alınan yağlardan biridir. Sizler de en iyi portakal yağını almak istiyorsanız https://www.dogalsaglik.com/shop/ adresine tıklamanız yeterli olacaktır.

Ağrı Kesici Yağlar Ne Kadar Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Eğer baş ağrısı için kullanacaksanız baş ağrısı geçene kadar değil belli biri süre kadar kullanmanız tavsiye edilmektedir. Çünkü bu kokuları sürekli burnunuza yakın tutmanız burnunuzun koku algısını da bozabilmektedir. Bu nedenle bir sefer sürmeli ve birkaç kez koklamalısınız. Ardından kokunun baskınlığı nedeni ile zaten bir süre daha burnunuz sadece bu kokuyu alacaktır. Bu da baş ağrınızın geçmesine yardımcı olacaktır.

Bunun dışında eğer bölgesel bir ağrı var ise doğal ağrı kesici yağlar direk o bölgeye temas edebilir ve sürekli kullanılabilir. Hatta sık sık masaj yaparak yağı yenilemekte fayda vardır. Bu nedenle arada farklılık söz konusudur.

Kemik Ağrılarına Hangi yağ İyi Gelir?

Nane yağı, doğal ağrı kesici olduğu bilinen ve kemik ağrılarına iyi gelen bitkisel yağlardan biridir. Ağrıların hafiflemesi için nane yağının, ağrıyan bölgeye pamuk yardımı ile uygulanması ve bir süre masaj yapılması gerekir. Ağrıların hafiflemesini sağlayan diğer yağlar; hint yağı, badem yağı, kekik yağı, portakal yağı gibi ürünlerdir.

Susam Yağı Kas Ağrılarına İyi Gelir Mi?

Susam yağı genellikle cilt bakımı ve saç bakımı gibi amaçlarla kullanılsa da sindirim sistemine, kemik ağrılarına, kansere, deri hastalıklarına iyi gelir. Kas ağrısı için susam yağı ile ağrıyan bölgelere 5 dakika kadar masaj yapabilirsiniz. Susam yağı, ağrıların hafiflemesine yardımcı olduğu gibi uzun süreli kullanımlarda kas ağrısını tamamen ortadan kaldırır.

Bacak Ağrısına Hangi Bitkisel Yağ İyi Gelir?

Bacak ağrısı için kullanılması gereken yağlar, doğal ağrı kesici olduğu bilinen yağlardır. Nane yağı, kekik yağı ve portakal yağı, vücut ağrılarında kullanabileceğiniz ve uzun süre kullanmanız halinde ağrılarınızı ortadan kaldıracak yağlardır. Bu yağlarla ağrıyan bölgeye 5-10 dakika kadar masaj yapabilirsiniz.

Sırt Ağrısına Hangi Bitkisel Yağ İyi Gelir?

Vücut ağrıları için nane yağı, kekik, yağı, susam yağı, hint yağı ve portakal yağı gibi ağrı kesici etkisi olduğu bilinen yağlar kullanılabilir. Sırt ağrılarında nane yağının ağrıyı kısa süre içerisinde geçirdiği bilinmektedir. Yağlarla sırtınıza bir süre masaj yapmanız ardından yağların etkisi 20 dakika içerisinde görülür.

İlginizi Çekebilir;

Nane Yağı

Regl Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yapılmalıdır?

Baş Ağrısı İçin Doğal Yöntemler

At Kestanesi Yağı Faydaları

Baş Ağrısı Nasıl Geçer | Baş Ağrısına Çözüm

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.