Doğal Sağlık

Doğal Epilasyon Yöntemleri | Evde Doğal Epilasyon Nasıl Yapılır?

01.05.2021
257
Doğal Epilasyon Yöntemleri | Evde Doğal Epilasyon Nasıl Yapılır?

Doğal epilasyon yöntemleri oldukça çeşitlidir ve herhangi bir ağda, lazer ya da jilet kullanmadan tüylerinizden kurtulmanız için doğal besinleri kullanmanızı sağlar. Pek çok insanda işe yarayan pek çok yöntem vardır ve kulaktan kulağa duyduğumuz yöntemler de buna eşlik eder. Doğal epilasyon yöntemleri kısa sürede etkili değildir ve bunu bilerek başlamak gerekmektedir. Etkisini bir süre sonra ve düzenli kullanımdan sonra etkisini görebilirsiniz ancak garantisi olmadığını da bilmek gerekmektedir. Doğru epilasyon yöntemleri uygulayarak tüy probleminizden kurtulabilir veya en aza indirebilirsiniz.

Doğal Epilasyon Yöntemleri Tüm Bölgelerde İşe Yarar Mı?

Evde epilasyon yöntemleri ile ilgili en merak edilen sorulardan biri tüm bölgelerde işe yarar mı ve hangi bölgelerde ile yarar sorusudur. Çünkü insanlar bir etki görecekler ise tüm vücutta etki görmek isterler ancak bu mümkün değildir. Genital bölge ve koltuk altı daha nemli bölgeler olduğu için burada tüyü bitirmek daha zordur ancak kol, bacak gibi bölgelerde tüyü bitirmek oldukça kolaydır. Aradaki farkları bilerek vücudunuza da buna göre bir süre tanımanız önemlidir.

Doğal Epilasyon Yöntemleri Sayesinde Tüy Problemi Tamamen Biter Mi?

Bitkisel epilasyon yöntemleri ile tüm tüy probleminiz bitebileceği gibi sadece azalma ile de sonuçlanabilir. Ancak her ne olursa olsun olumlu etkileri görülecektir. Bu önemli bir faktördür. Bu nedenle pek çok insan ne olursa olsun doğal epilasyon yöntemlerini denemeyi tercih etmektedir. Bitkisel epilasyon yöntemleri ile öncelikle bölgesel çalışmak iyi bir tercih olacaktır. Böylelikle etkilerini daha rahat bir biçimde görebilirsiniz.

Doğal Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

  • Kaya tuzu ve limonun bu konuda ektili olduğu bilinmektedir. Tüylerinizin üstüne bu karışımı sürün. Bunun etki edebilmesi için 3 gün boyunca uygulanmalıdır ve haftalarca yapılmalıdır. Vücudunuza zarar verip vermeyeceğini test etmek için öncelikle ufak bir yere uygulayabilirsiniz.
  • Hamam otunu su ile karıştırıp onu tüylü bölgeye sürün ancak orada 2 veya 3 dakikadan fazla bırakmayın. Hassas bir cildiniz varsa olumsuz etkileri olabilir bu nedenle küçük bir bölgede deneyin.
  • Bakla kabuğu suyu tüylü bölgeye sürüldüğünde uzun sürede olumlu bir etkisi olmaktadır.
Tüy Köklerini Ne Öldürür?
İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en etkili yöntemlerin başında limon kürü gelir. Limon ve tuz ile karıştırılarak yapılan kür kıl köklerinin zayıflamasına ve tüylerin azalmasına yardımcı olur. Kıl köklerini nüfus eder limon ve tuz karışımı kür kıl köklerini zayıflatır. Ağda yapılmasının ardından uygulanan limon kürü tatbik edildikten sonra 3 ila 4 saat arasında sürülen bölgede bekletilmeli ardından ılık su ile temizlenmelidir.
Doğal Yollarla Tüylerden Nasıl Kurtuluruz?
Ağda, krem ya da epilasyon aleti kullanmadan istenmeyen tüylerden kurtulmanın planlayanların tercihi doğal yöntemleri kullanmak olmaktadır. Yalnız yöntem tercihi yaparken kişi alerjik ya da diğer yan etkileri dikkate almalı ve uzman görüşüne uygun hareket etmelidir. Evde tatbik edilebilecek yöntemler içerisinde zerdeçal ile gül suyu, bal limon ve şeker üçlüsü, mercimek ve patates püresi tüylerden kurtulmayı sağlar.
Tüylerden Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü?
İstenmeyen tüylerden kalıcı şekilde kurtulmak mümkündür. Tüyleri kökünden almayı sağlayan ağda ya da cımbız gibi geleneksel yöntemler 3 ila 4 haftaya kadar pürüzsüz bir cilt elde etmeyi sağlar ancak kalıcı çözüm değildir. Kalıcı yöntem IPL ve lazer epilasyondur. Kıl köklerine yüksek enerjiye sahip Işık uygulanarak gerçekleştirilen epilasyon tüylerde kalıcı azalma sağlar.
Tüy Dökücü Evde Nasıl Yapılır?
İstenmeyen tüylerden kurtulmak için evde en sık uygulanan yöntemlerden olan tuz ve limon yöntemidir. Bir tane limonun suyu sıkılarak 1,5 lira 2 çay kaşığı kadar tuz eklenmesi şeklinde oluşturulan kür cilde sürüldükten sonra 2 ila 3 saat arasında bekletilmelidir. Düzenli uygulanıldığında belirgin bir azalma gözlemlenir ancak kür kaşıntı ve yanma gibi yan etkiye sahiptir.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Yöntemlerle Epilasyon

Doğal Nemlendirici Yağlar

Doğal Yöntemlerle Sakal Çıkarma

Hera Çayı Zayıflatır Mı | Hera Çayı ile Kilo Verme

Romatizma Ağrısı Nasıl Geçer?


BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.