Doğal Sağlık

Adaçayı Yağı Faydaları | Ada Çayı Yağı Yüze Sürülür Mü?

03.05.2021
715
Adaçayı Yağı Faydaları | Ada Çayı Yağı Yüze Sürülür Mü?

Sayısız şifa sağlayan Adaçayı yağı, eşsiz bir kokuya sahiptir. İçeriğinde binlerce faydalı bitki çeşitleri bulunur. Bunlar adaçayının gerek vücut için tüketilmesine fayda sağladığı gibi Adaçayı yağı olarak da kullanılıyor. Günümüzde de birçok kişinin sıklıkla tercih ettiği Adaçayı yağı, popüler bitkisel yağ çeşitleri içerisindedir.

Adaçayı Yağı Nedir?

Adaçayı yağı isminden de anlaşıldığı gibi Adaçayı kullanılarak yapılan yağ çeşididir. Adaçayı yağının içeriğinde yalnızca Adaçayı bitkisi değil, farklı bitki çeşitleri de bulunur. Tercihen tek başına bitki haliyle kullanılırken, günümüzde yağı olarak da sağlık açısından tercih edilir. Adaçayı bitkisinin kökünde bulunan önemli mineraller, vitaminler ve beraberindeki şifa kaynaklarıyla oluşturuluyor. Bu da tüketicilere sunuluyor. Adaçayı yağı faydaları, yediden yetmişe herkesin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Adaçayı Yağı Ne İşe Yarar, Faydaları Nedir?

Adaçayı yağı faydaları içerisinde, cilt bakımı açısından kesinlikle önemli bir yardımcı ürün. Ciltte bulunan sivilce ya da siyah nokta gibi problemlerin giderilmesinde, kullanılabilir.

  • Adaçayı yağı faydaları arasında, günümüzde iltihap giderici özelliği ile kullanılıyor.
  • Kendinize uygulayabileceğiniz gibi cildinizde bulunan iltihaplı yaralar içinde tercih edebilirsiniz.
  • Ağrı kesici etkisi bulunduğu için bel ağrısı, kol ağrısı ya da boyun ağrısı gibi bölgelerde Adaçayı yağı içeriğindeki muhteşem bitki özleriyle, ağrılarınızı zamanla azaltır.
  • Yapılan araştırmalara ve incelemelere göre Adaçayı yağının faydaları içerisinde mantar önleyici özellik olduğu da yer ediniyor.
  • Öksürük, balgam sökücü ve bunun gibi birçok ağrı sorununda da sıklıkla kullanılan Adaçayı yağı, birçok ilaç içerisinde de yer edinir.

Adaçayı yağı, çocuk ya da yetişkin fark etmeden 7’den 70’e herkesin kullanabileceği faydalı bir üründür.

Adaçayı Yağı Nasıl Kullanılır?

Adaçayı yağı düzenli bir kullanımı gerektirir. Ciltte problemi yaşadığınız takdirde, gece uyumadan önce pamuk yardımı ile adaçayını kullanabilirsiniz. Adaçayı yağı faydaları düzenli kullanımda kişiye etki sağlar. Burada bir pamukta olabilir ya da tercihen baş parmağınıza alacağınız hafif bir damlayla da istenilen bölgeye uygulayabilirsiniz. Adaçayı yağının kullanımı direkt olarak vücuda yapıldığı takdirde herhangi bir risk içermez. Ancak oldukça hassas cildi olanlar pamukla, masaj yaparak uygulayabilir.

Adaçayı yağı nasıl kullanılır?
Adaçayının en sık kullanım nedenleri cilt ve ağız bakımıdır. Eğer cilt bakımı için adaçayı yağı kullanmak istiyorsanız bir ölçü adaçayı yağı ile bir ölçü Hindistan cevizi yağını karıştırın. Daha sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. Eğer ağız bakımı için adaçayı yağını kullanmak istiyorsanız 100 ml (yarım su bardağı) suyun içerisine 2 damla adaçayı yağı ekleyin. Daha sonra bu su ile gargara yapın.
Adaçayı Acı elma yağı ne işe yarar?
Acı elma yapı temel olarak hücre yenileyici bir formüle sahiptir. Ciltte oluşan kırışıklıkların iyileşmesi ve cildin gençleşmesi için kullanılır. Adaçayı yağı ile beraber kullanıldığında hem nemlenme hem de yenilenme için oldukça etkili bir formül oluşturur. Gözenek sıkılaştırıcı bu formül ile cildiniz çok daha sıkı bir hal alır.
Adaçayı yağı gribe iyi gelir mi?
Adaçayı yağı grip tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir. Bunun için kişilerin ilk olarak 100 ml su (yarım su bardağı) içerisine birkaç damla adaçayı yağı damlatması gerekir. Yapılan bu karışım gargara yapılarak tükürülmelidir. İçerdiği antibakteriyel yapısı ile grip rahatsızlığınızın dindirilmesine ve giderilmesine yardımcı olur. Ancak bu karışımı yutmanız tavsiye edilmez.
Adaçayı yağı bebeklerde ne ise yarar?
Bebeklerde en büyük problemlerden biri gaz olmasıdır. Bebek gazının çıkarılması ise özellikle bazı bebekler için oldukça zorlu olabilir. Adaçayı yağı ile masaj yapmak bebeğinizin gaz probleminin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bebeğin rahatlamasına ve çok daha kolay bir uyku çekmesine destek olur.

İlginizi Çekebilir;

Faranjit Nasıl Geçer Doğal Yöntemler

Faranjite İyi Gelen Yiyecekler | Nasıl Geçer?

Diş İltihabı Nasıl Geçer?

Alerjik Astıma İyi Gelen Yiyecekler | Ne Yenmelidir?

Östrojen Eksikliğine İyi Gelen Yiyecekler | Ne Tüketilir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.