Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Burun Küçültme

22.05.2021
88
Doğal Yöntemlerle Burun Küçültme
Zayiflama Cayi

Son zamanlarda özellikle kadınların burun güzelliğine dikkat etmesi, çeşitli yöntemleri beraberinde getirmiştir. Burada bıçak altına yatamayanlar için doğal yöntemlerle burun küçültme teknikleri bulunuyor.

Burun Küçültmede Doğal Yöntemler Mümkün Mü?

Günümüzde birçok kişinin en şikayetçi olduğu konu, burun eğriliğidir. Bazılarının ki doğuştan gelse de bazılarının ki ise zamanla burun içinden dolayı oluşabilir. Bu durum yalnızca ameliyatla değil farklı yöntemlerle değiştirilebilir. Evde yapılabilen doğal yöntemler büyük ve hoş görünmeyen burnu, zaman içerisinde küçültülebilir. Bu da daha güzel ve daha hoş bir buruna sahip olmak, doğal yöntemlerle burun küçültme tekniklerini gerektirir. Ağrısız ya da herhangi bir acı yaşamadan uygulanır. Bu durum maliyet açısından da kişiyi zorlayıcı değildir.

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Diş Macunu İle Burun Küçültme

Diş macunu ile burun küçültme, birçok kişinin bildiği yöntemdir. Doğal yöntemlerle burun küçültme teknikleri içerisinde bulunuyor. Bunlar için gerekli olanlar;

  • Bir çay kaşığı kadar diş macunu
  • Bir çay kaşığı kadar öğütülmüş zencefil
  • Ve son olarak bir çay kaşığı elma sirkesi yeterli olur.

Bunların hepsini tamamen kıvamını alıncaya kadar karıştırmamız gerekiyor. Burun ucunda ya da burun üst bölgesinde kemerli bölge varsa, buraya diş macunu yavaş yavaş sürmeniz gerekiyor. Diş macununu, diş fırçası kullanarak sürmek daha etkilidir. Tamamen yavaş yavaş masaj yaparak uyguladıktan sonra elma sirkesi ya da tercihan soğuk bir suyla yıkamanız önemlidir. Bu karışımın cilde zarar veren herhangi bir etkisi bulunmaz. Tahriş etme riski de yer edilmiyor. Bu sebeple korkmadan uygulayabilirsiniz. Ancak alerjik reaksiyon gösteren bir cilt yapınız var ise burada bir uzmana danışmakta fayda var.

Burun Küçültme Egzersizleri

Doğal yöntemlerle burun küçültme taktikleri içerisinde egzersizler ilk sırada gelir. Egzersizlerin yapılması gece ya da gün içerisinde sağlanmalıdır. Burada baş parmağınızda birlikte burnunuzun kemerli bölgesine düzenli olarak masaj yapmak, özellikle gelişim çağında olan çocuklar ya da ergenler için önemlidir. Burun kemikleri henüz büyüdüğü zamanlarda bu mesajı yaptığınız takdirde, daha küçük ve daha istenilen düzeyde bir burun yapısına sahip olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.