Doğal Sağlık

Doğal Yöntemlerle Burun Küçültme | Doğal Yollarla Burun Nasıl Küçülür?

22.05.2021
824
Doğal Yöntemlerle Burun Küçültme | Doğal Yollarla Burun Nasıl Küçülür?

Son zamanlarda özellikle kadınların burun güzelliğine dikkat etmesi, çeşitli yöntemleri beraberinde getirmiştir. Burada bıçak altına yatamayanlar için doğal yöntemlerle burun küçültme teknikleri bulunuyor.

Burun Küçültmede Doğal Yöntemler Mümkün Mü?

Günümüzde birçok kişinin en şikayetçi olduğu konu, burun eğriliğidir. Bazılarının ki doğuştan gelse de bazılarının ki ise zamanla burun içinden dolayı oluşabilir. Bu durum yalnızca ameliyatla değil farklı yöntemlerle değiştirilebilir. Evde yapılabilen doğal yöntemler büyük ve hoş görünmeyen burnu, zaman içerisinde küçültülebilir. Bu da daha güzel ve daha hoş bir buruna sahip olmak, doğal yöntemlerle burun küçültme tekniklerini gerektirir. Ağrısız ya da herhangi bir acı yaşamadan uygulanır. Bu durum maliyet açısından da kişiyi zorlayıcı değildir.

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Diş Macunu İle Burun Küçültme

Diş macunu ile burun küçültme, birçok kişinin bildiği yöntemdir. Doğal yöntemlerle burun küçültme teknikleri içerisinde bulunuyor. Bunlar için gerekli olanlar;

  • Bir çay kaşığı kadar diş macunu
  • Bir çay kaşığı kadar öğütülmüş zencefil
  • Ve son olarak bir çay kaşığı elma sirkesi yeterli olur.

Bunların hepsini tamamen kıvamını alıncaya kadar karıştırmamız gerekiyor. Burun ucunda ya da burun üst bölgesinde kemerli bölge varsa, buraya diş macunu yavaş yavaş sürmeniz gerekiyor. Diş macununu, diş fırçası kullanarak sürmek daha etkilidir. Tamamen yavaş yavaş masaj yaparak uyguladıktan sonra elma sirkesi ya da tercihan soğuk bir suyla yıkamanız önemlidir. Bu karışımın cilde zarar veren herhangi bir etkisi bulunmaz. Tahriş etme riski de yer edilmiyor. Bu sebeple korkmadan uygulayabilirsiniz. Ancak alerjik reaksiyon gösteren bir cilt yapınız var ise burada bir uzmana danışmakta fayda var.

Burun Küçültme Egzersizleri

Doğal yöntemlerle burun küçültme taktikleri içerisinde egzersizler ilk sırada gelir. Egzersizlerin yapılması gece ya da gün içerisinde sağlanmalıdır. Burada baş parmağınızda birlikte burnunuzun kemerli bölgesine düzenli olarak masaj yapmak, özellikle gelişim çağında olan çocuklar ya da ergenler için önemlidir. Burun kemikleri henüz büyüdüğü zamanlarda bu mesajı yaptığınız takdirde, daha küçük ve daha istenilen düzeyde bir burun yapısına sahip olabilirsiniz.

Burun Ucu Nasıl Kaldırılır?

Burun ucunun kaldırılmasına ya da küçültülmesine dair ‘top burun’ uygulamalarına değinilir. Ucun istenildiği şekle gelmesi için estetik uygulamaların üzerinde durulur. Açık teknik üzerinden estetik operasyonlara geçilir. Bu şekilde kıkırdak dokunun istenilen şekle gelmesi esas alınır. Bu aşamada burnun yüz ile olan uyumuna göre operasyona yön verilir.

Egzersizle Burun Düzelir Mi?

Egzersiz yolu ile burnun istenilen görünüme sahip olması mümkün değil. Özellikle de burnu kemerli bir yapıya sahip olanlar için bu durum söz konusu olamaz. Aynı şekilde burun problemlerine dair egzersizler etkili değildir. Her birinin uzmanlar tarafından muayene edilmesi üzerine tedavi sürecine geçilmektedir.

Burun Küçültme Masajı Nasıl Yapılır?

Burnun istenilen görünüme sahip olması adına masaj uygulamalarına geçenler sayıca fazla. Şöyle ki burnun üst kısmından kaşa doğru gerdirme yapılabilir. Hem sabahları hem de akşamları uygulanan masajlar üzerine şekilde hafif bir değişiklik göze çarpabilir. Ancak yaygın olarak küçültme operasyonları dikkate alınır.

Diş Macunu Burun Küçültür Mü?

Burunda bulunan ödemin atılmasında diş macunları etkili olabilir. Ödemin son bulması halinde ise burnun bir nebze de olsa küçüldüğü görülür. Bunun için dış macunu uygulamalarına sık sık yer verilir. Daha çok temiz cilt üzerine uygulanması fayda sağlar. Bu nedenle varsa makyajın temizlenmesi ve nemlendiricilere geçilmesi gerekir. Böylece macun ile ödem atma işlemlerine başvurulabilir.

İlginizi Çekebilir;

T-Brush

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler | Ne İyi Gelir?

Burun Akıntısı Nasıl Geçer?

Burun Tıkanıklığı Nasıl Geçer?

Covid-19 Burun Akıntısı Olur Mu?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.