Doğal Sağlık

Selülit İçin Doğal Yağlar

15.06.2021
58
Selülit İçin Doğal Yağlar
Zayiflama Cayi

Selülit özellikle kadınların cildinde görülen, estetiği büyük derecede bozan ancak çözümü de doğal yollar ile var olan ciltteki portakal kabuğu görünümüdür. Doğru masaj tekniği ve duşta uygulanacak yöntemlerin yanında selülit için doğal yağlar da bulunuyor. Bu yağlar hem masaj esnasında hem de özel olarak uygulanabilir.

Selülit Masajı İçin Hangi Doğal Yağlar Kullanılabilir?

Selülitin ortadan kaldırılmasına en büyük yardımcı masaj uygulamasıdır. Ancak yalnızca masaj uygulaması gerçekleştirmek beklenen etkinin alınma süresini uzatacaktır. Kimi durumlarda kişiler beklenen etkiye ulaşamadan vazgeçer. Etkili bir masaj sırasında kullanılabilecek selülit için doğal yağlar şunlardır;

 • Sedir ağacı yağı: Sıvı tutma ve kandaki toksini arındırmada etkiye sahip bu yağ selülit görünümünüzü azaltmanıza yardımcı olur.
 • Biberiye yağı: Biberiye yağı lenfatik tıkanmanın azalmasına yardımcı olarak selülitin ana nedenini kaldırır.
 • Limon yağı: Kan dolaşımını artıran yapısı ile selülite iyi gelir.
 • Greyfurt yağı: Sahip olduğu içerik sayesinde selülite en iyi gelen yağ olarak kabul edilir.
 • Lavanta yağı: Cildin yeni hücreler üretmesine yardımcı olan bu yağ selülitin görünümünü de azaltır.

Doğal Yağlar İle Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit için doğal yağlar kullanılarak estetik görünüm yeniden kazandırılmak isteniyorsa kişilerin önce uygulama alanını temizlemesi gerekir. Bu temizleme işleminin ardından tercih edilen yağ ya da yağ karışımı alana uygulanır. Aşağıdan yukarıya doğru uygulanarak yapılan bu masajın ardından kişi alanı streç film ile sarmalıdır.

Bu işlemin ardından en az 1 saat beklemek gerekir. Bekleme süresince yürüyüş yapmanız tavsiye edilir. Süre bittiği zaman ise kişinin duşa girerek yağ karışımını yıkaması gerekir. Yıkama işlemi sırasında aşağıdan yukarıya önce ellerinizle daha sonra da sert bir lif ya da fırça ile masaj yapın. Her gün bu karışımı kullanmaya özen gösterin.

Selüliti Ortadan Kaldıracak Özel Yağ Karışımı Nasıl Yapılır?

Çeşitli selülit için doğal yağlar bir araya getirilerek etkili bir formül elde edilebilir. Bunun için;

 • İhtiyacınız olan baz yağlar badem yağı, argan yağı, hardal tohumu yağı ya da jojoba yağıdır. Bu yağlardan en az bir tanesini seçmeniz gerekir.
 • Baz yağların yanına uçucu yağlardan da eklemeniz gerekiyor. Bu yağlar greyfurt, biberiye ve selvi yağlarından en az biri olmalıdır.

Tüm bu yağları koyu renkli bir sprey kabında bir araya getirmeniz gerekir. Kullanacağınız ölçüler ise baz yağlardan 30 ml, uçucu yağlardan ise 7 damla şeklinde uygulayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı buzdolabında saklamanız gerekir. Karışım için gerekli tüm doğal yağlar ise https://www.dogalsaglik.com/shop/ adresinde sizleri bekliyor!

Selülit İçin Kozmetik Ürünler Mi Yoksa Doğal Yağlar Mı?

Selülitlerin giderilmesi için kullanılan ya da önerilen farklı kozmetik krem karışımları bulunuyor. Ancak kozmetik ürünlerin tüm içeriği doğal değildir ve beklenen etkiyi yaratması güç olabilir. Özellikle kozmetik ürünlerin içerisinde bulunan silikon ve benzeri ürünler cilt yenilenmesini zorlaştırarak selülitlerinizin gitmesine engel olur.

Doğal yağlar ise tamamen doğal ürünlerden üretilmiş yağlardır. Bu yağların içeriğinde cildinize ya da sağlığınıza zarar verebilecek bir etken olmaz. Güvenle tercih edilebilecek en iyi yöntemdir. Doğru uygulama ile düzenli kullanımda gözle görülür sonuçlar doğurur.

Evde Selülit Doğal Yağlarla Nasıl Geçer?

Selülit probleminiz bulunuyorsa bu hoşunuza gitmeyen görüntüyü evde doğal yollar ile ortadan kaldırabilirsiniz.

 • Her gün duşa girdiğinizde sert bir lif ya da vücut fırçası ile bacaklarınızda selülit bulunan bölgeyi aşağıdan yukarı olacak şekilde yıkayın.
 • Duştan çıkmadan önce soğuk su ile selütlerinizin bulunduğu bölgeyi yıkamalısınız. Soğuk su damarlarınızın ve cildinizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.
 • Cildinizi nemlendirmeyi unutmamalısınız. Bebek yağı ya da cilt nemlendirici doğal yağları tercih edebilirsiniz.
 • Doğal yağlar ile masaj yapmayı her gün unutmamalısınız. Haftada en az 3 gün bu masaj ve yağları kullanmalısınız. Böylece selülitlerinizin kaybolmasına yardımcı olursunuz.
 • Beslenme tarzınıza dikkat etmelisiniz. Yeterli miktarda su içmek, kafein ve sigaradan uzak durmak gerekir. Fastfood ya da düzensiz beslenmek selülitlerinizin artmasına neden olacaktır.
 • Taze beslenmeye özen göstermelisiniz. Sebze ve meyve tüketmek sizin için öncelik haline gelmelidir.
 • Limon yağı, çörek otu yağı gibi doğal yağlar su ile karıştırılarak tüketildiğinde de hem zayıflamaya yardımcı olur hem de selülit görünümünü azaltır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.