Doğal Sağlık

Selülit Tedavisi | Selülit En Çabuk Nasıl Geçer?

28.09.2021
318
Selülit Tedavisi | Selülit En Çabuk Nasıl Geçer?

Selülit tedavisi yapılırken önleyici adımların da unutulmaması gerekir. Selülit ile başa çıkmak için beslenme düzeni, hareketlilik, bakım gibi birçok farklı nokta hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu konuda uzman olan güzellik danışmanlarından ve tıp doktorlarından da istifade edebilirsiniz. Kişilerin dikkat etmesi gereken husus genetik yatkınlıktır. Kadınların hücre yapıları sebebi ile selülite çok daha uygun bir yapılarının olduğu da unutulmamalıdır. Bu nedenle selülit tedavisi kadınlardan çok daha sık talep bulmaktadır.

Evde Selülit Nasıl Yok Edilir?

Selülit tedavisi sırasında kişilerin bu görünümden yüzde yüz oranında kurtulması mümkün olsa da bu pürüzsüz görünümün ne kadar korunacağı soru işareti yaratmaktadır. Evde selülit tedavisi yapmak için öncelikle temel unsurlardan başlamanız gerekir. Evde selülit tedavisi yapılırken at kılı fırça en temel yardımcılarınızdan biri olacaktır. Her sabah kalktığınız zaman at kılı fırça ile yukarıda aşağıya ve aşağıdan yukarı doğru fırçalama adımlarını tamamlamalısınız. Bu bölgede kan akışının hızlanması sebebi ile selülitlerden kurtulmak daha kolay olacaktır. Selülit tedavisinin sadece bir uygulama ile başarıya kavuşmayacağını da bilmelisiniz. Uygulanan tedavi yöntemi ne olursa olsun düzenli uygulanması gerekmektedir. nacak düzenli uygulandığı zaman bir sonuç elde edebilirsiniz.

Selülit Tedavisinde En Etkili Yöntem Hangisi?

Selülit tedavisi sırasında en etkili yöntemlerin başında ozon tedavisi gelmektedir. Yağ dokusunun parçalanmasını kolaylaştırmak için ozon tedavisi tercih edebilirsiniz. Ozon tedavisi almadan önce tansiyon seviyeniz ya da nörolojik rahatsızlıklarınız ile alakalı doktorunuza eksiksiz bilgi vermeniz gerekmektedir. Bu şekilde bilgi vermenizin sonrasında ancak size uygun biri yöntem olup olmadığına karar verilmesi daha kolay bir hal alacaktır.

Selülit tedavisinde en etkili yöntem olarak tanımlanan ozon terapisinin tamamlayıcı unsuru olarak hareketi de hayatınıza katmanız gerekmektedir. Hareket olmadan bedeninizde yer alan selülit dokusunun giderilmesi mümkün olmayacaktır. Tedavi süreci boyunca beslenme düzenine de dikkat edilmelidir. Beslenmeyi yağdan yana ve karbonhidrat bakımından daha zayıf bir liste ile sürdürmeniz gerekir.

Selülit Tedavisi Olan Var Mı?

Selülit tedavisi aracılığı ile cildin çok daha güzel ve göz alıcı görünmesi mümkün kılınmaktadır. Selülit tedavisi ile alakalı en yaygın yanılgıların başında kesinlikle bu durumun kilo ile alakalı olması gelmektedir. Kilolu olmayan kişilerde de yağ dokusunun daha yaygın olması ya da hareket eksikliği gibi hususlar sebebi ile sıklıkla görülebilmektedir.

Vücuttaki Selülitlere Ne İyi Gelir?

Selülit tedavisi sırasında kişilerin bol bol su tüketmesi gerekmektedir. Örneğin yap dokusunu harekete geçirmek için uygulanan lazer tedavilerinin başarıya ulaşabilmesi için kesinlikle hem tedavi sonrasında hareketli bir yaşam tarzı benimsemeniz gerekiri hem de dol bol su tüketilmesi gerekmektedir. Bu durum sadece selülit tedavisinde değil kilo vermek isteyen her kişi için geçerliliğini sürdürmektedir. Vücuttaki selülit giderilirken aynı zamanda kilo kontrolünü de sağlamak için beslenme düzenine yeni bir soluk getirmeniz gerekmektedir. Ancak bu şekilde sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Selülit En Hızlı Nasıl Geçer?

Selülit tedavisi düzenli olarak uygulanmalıdır. Uzmanınız tarafından uygun görüldüğü durumlarda birkaç tedavinin bir arada uygulanması da mümkündür. Örneğin ozon terapisi yapılırken aynı zamanda biberiye yağı ile cildinize masaj yapma fırsatını da elde edebilirsiniz. Selülit en hızlı tedavi yöntemi bütüncül bir bakış açısı ile uygulandığı zaman fırsat vermektedir. Siz de bu bütüncül tedaviyi beslenme ile taçlandırmalısınız.

Selülit Tedavisi; Bacaklardaki Selulitlerden Nasıl Kurtulurum?

Selülit tedavisi sırasında kişilerin hareket seviyesini artırması ile beraber hem daha fit bir görünüme sahip olma hakkı olacaktır hem de tedaviden çok daha nitelikli şekilde fayda görme imkanını elde edebilirsiniz. Bacaklardaki selülitler ile mücadele etme aşamasında kişilerin dikkat etmeleri gereken biri diğer husus da beslenme tipinin yanı sıra günlük alışkanlıkların da gözden geçirilmesidir. Dar kıyafetlerin giyilmesi kan dolaşımında bozukluklara sebebiyet verdiği için vücutta selülit oluşmasını daha kolay bir hale getirmektedir.

Selülit Tedavisi; Selülit İçin Hangi Yağ Kullanılır?

Selülit için yağlar kullanarak masaj ile cildinize hareket kazandırma imkanını elde edebilirsiniz. Özellikle nane yağı ve biberiye yağı gibi dokuya canlılık katacak olan yağlardan yana tercihinizi kullanmanız gerekmektedir. Bu şekilde cildin yeni dokusunun daha güçlü olmasını sağlarken bir hareketlilik kazanmasını da mümkün hale getirebilirsiniz. Selülit için uygun adımların atılmasının sonrasında bu yağlar ile bakımınızın görünüm bakımından da faydasını fark edeceksiniz. Özellikle kıl dönmeleri ve batıklar ile mücadele etmenize de büyük oranda yardımcı olacaktır.

Selülitten Tamamen Kurtulmak Mümkün Mü?

Selülitlerden tamamen kurtulmak için farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Uygulanan bu tedavi yöntemlerinin belirli bir süre boyunca selülitin ortadan kaldırılması için imkan sunduğu görülmektedir. Fakat elde edilen bu pürüzsüz görünümün ne kadar süre kalıcı olacağı ile alakalı bir çalışma bulunmamaktadır. Bunun için beslenme, hareket ve cilt bakımının devamlılık arz etmesi gerekir. Bırakıldığı zaman aynı sorunlar yeniden kendini gösterecektir.

Selülit neden kadınlarda daha sık görülür?

Kadınların hücre yapısının selülit oluşumuna daha yatkın olması sebebi ile kadınlarda çok daha fazla görülmektedir.

Selülit kalıcı olarak tedavi edilebilir mi?

Belirli bir süre tedavilerin sonucunda pürüzsüz bir görünüm elde etseniz de bu görünümün korunmasının mümkün olmayacağının da belirtilmesi gerekir.

Selülit tedavisinde ozon kullanmak tehlikeli midir?

Selülit tedavisi sırasında en tekili yöntemlerin başında ozon kullanımı gelmektedir. yüksek tansiyon sorunu olan kişilerde bazı problemlere neden olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Selülit İçin Doğal Yağlar

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon Tedavisi

Kanal Tedavisi

Prematüre Bebek Fizyoterapi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.