Doğal Yöntemlerle Dudak Renklendirme | Dudaklar Rengi Doğal Yollarla Nasıl Kırmızı Olur?

25.05.2021
810
Doğal Yöntemlerle Dudak Renklendirme | Dudaklar Rengi Doğal Yollarla Nasıl Kırmızı Olur?

Ruj kullanmadan dudakların kendi rengi ile herhangi bir ortamda bulunmak, birçok kişinin hayal ettiği durumdur. Ruj çoğu zaman dudakları soyabilir ya da hoş bir görünüme kavuşturmaz. Ancak doğal olarak dudaklar renklendirildiği takdirde, herhangi bir Kozmetik ürünü kullanmadan istediğiniz alanda bulunabilirsiniz. Doğal yöntemlerle dudak renklendirme adına, çeşitli alternatif çözümler bulunuyor.

Doğal Yöntemlerle Dudak Renklendirme Mümkün Mü?

Dudak renklendirme adına çeşitli ameliyatlı yöntemler bulunur. Dudak pigmentini daha renkli bir hale getirmek adına yapılır. Bu durum günümüzde son teknolojik ürünlerle sağlanıyor. Ancak ameliyat masasına yatmadan, doğal yöntemlerle dudak renklendirme mümkün. Hem daha acısız, hem de daha kolay! Bu yöntemler, evde kullanılan çeşitli ürünlerde sağlanıyor. Salatalarınıza kattığınız limon suyundan, yalnızca bir tatlı kaşığı ayırıp dudaklarınıza her gece uyumadın sürdüğünüzde pigmentlerin renklendirme oranını artırabilirsiniz. Bu durum dudak hücreleri ile sağlanıyor. Aynı zamanda düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde dudaklar daha pembemsi bir hale gelir. Dudak pigmenti herkeste farklıdır.

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

İndirimli doğal sağlık ürünleri için tıklayınız

Hangi Doğal Yöntemlerle Dudak Renklendirilir?

Çoğu kadının pembe dudaklara doğal bir şekilde sahip olması, belirli yöntemlerle sağlanır. Evde bulunan malzemelerle dudaklarınızı kolay yoldan renklendirebilirsiniz. Doğal yöntemlerle dudak renklendirme;

  • Limon suyu
  • Nar çiçeği ile süt karışımı
  • Salatalık suyu
  • Çilek karışımı
  • Bal, badem yağı ve şeker karışımı gibi yöntemlerin, diş fırçası ile dudaklara uygulanması gerekir.

Dudak Renklendirme Doğal Yöntemlerle Nasıl Sağlanır?

Doğal yöntemlerle dudak renklendirme yöntemleri içerisinde, limon suyu ya da salatalık suyu gibi ürünler, dudaktaki kararmayı azalttığı gibi suyun emilmesini sağlar. Yani yalnızca dudaklarınıza parmağınızla birlikte limon suyu, salatalık suyu gibi ürünleri değdirdiğiniz takdirde, pembe dudaklara kavuşabilirsiniz. Bu durum düzenli kullanımda gerçekleşir. Her gün uyumadan en az 5 dakika boyunca masaj şeklinde bu uygulamayı yapmakta fayda var. Belirtilen karışımları ise masajla birlikte uygulamalısınız.

  • Bal, badem yağı ya da şeker, çilek karışımı gibi ürünler, 10 dakika boyunca uygulanmalıdır. Burada yağ renk pigmentinin artırır. Ancak anlık olarak değil, bir ay sonunda gözle görülen bir değişim fark edilir.
Dudakların Kırmızı Olması İçin Ne Yapmalı?

Dudakların kırmızı olması adına içeriğinde doğal asitlerin bulunduğu besinlere yönelmek gerekir. Örneğin portakal bunlar arasında gösterilir ve direk uygulanması uygun görülmez. Sitrik asidin yumuşaması adına içeriğine eşit miktarda yoğurt eklenir. Yoğurt ile portakal suyunun dudaklara teması üzerine rengin kırmızı olması esas alınır.

Güzel Dudaklar İçin Ne Yapılmalı?

Düzenli olarak peeling yapılması en doğrusu olacaktır. Bunun yanı sıra boş bol su tüketilmesi gerekir. Yoğun makyaj ile kalmamak ve her gece temizlemek önemli. Aynı zamanda dudak balzamlarından faydalanarak dudakların yumuşak ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Vazelin Dudak Büyütür Mü?

Vazelin mineral içeriklerinden dolayı faydalıdır. Dudaklara uygulandığı zaman yumuşaklık kazanması kaçınılmaz olacaktır. Sadece yumuşaklık değil ardından büyütmekte dikkate alınabilir. Öyle ki mineral dengesinden dolayı bir süre kadar dudakta kalan vazelin ile dolgunlaşma görülür. Bunun için çoğu zaman geceleri uygulanır ve bir süre kadar bekletilir.

Yumuşak Dudaklar İçin Ne Yapılmalı?

Yumuşak dudaklar için önceliğiniz peeling uygulamalarına yer vermek olmalıdır. Bunun yanı sıra dudak nemlendiricilerine yönelmeniz gerekir. Güneş koruyucular da önemli bir yere sahiptir. Şöyle ki nemlendirmemek kuru ve pul pul olan yapıyı ortaya çıkartır. Bunun için dudak bakım kremlerini ihmal etmemelisiniz. Varsa rujunuzu temizlemeniz ve nemlendirici sürerek uykuya geçmeniz de dudakların yumuşamasında etkili olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Yöntemlerle Dudak Büyütme

Bebek Yağı Faydaları

Nane Yağı

En İyi 10 Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayı Aç Mı Tok Mu İçilir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.