Doğal Sağlık

Bebek Yağı Faydaları | Bebek Yağı Yüze İyi Gelir Mi?

09.05.2021
486
Bebek Yağı Faydaları | Bebek Yağı Yüze İyi Gelir Mi?

Cildi nemlendirme ve stresi azaltmak için bebek yağı faydaları, özel minerallerle ciltteki gözeneklerin nefes almasını sağlamaktadır. Bebeklerin ciltlerine özel hassas cilt özellikleri için kullanılsa da yetişkinlere de oldukça faydalı, cilt sağlığı için değerli bir üründür. Cildinize bir iyilik yapmak için düzenli kullanımda etkilerini görebileceğiniz zengin içeriği bulunmaktadır.

Bebek Yağı Ne İşe Yarar?

Genellikle bebek yağı faydaları sadece cilt nemlendirme ve yaz aylarında güneşte bronzlaşmak için kullanımıyla anılmaktadır. Ancak bebek yağı, temizlik, cilt sağlığı ve stres azaltmak için de oldukça faydaları bulunan kozmetik ürünler arasında yer almaktadır. Cildinizin sağlıklı, parlak ve zinde kalması için düzenli kullanımda neler sağlayacağına inanamayacaksınız.

  • Yağlı yüzler için E ve A vitamini kaynağıdır. Yüzünüze düzenli olarak kullanabilirsiniz.
  • Cilt kuruluğunda ve çatlamalarında etkilidir.
  • Dudak çatlaklarına iyi gelmektedir.
  • Boyalı saçların parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır.
  • Kuru ve yıpranmış saçların tedavisinde kullanılabilir.
  • Yüz gözeneklerini açmaktadır.
  • Cildin yağ ve nem dengesini sağlar.

Organik ve doğal yapıya sahiptir.

Bebek Yağı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek yağı faydaları bebekler üzerinde oldukça etkiliyken, yetişkinlerde çatlakların giderilmesinde etkili olmaktadır. Kirli cilt üzerinde kullanılması gözeneklerin daha fazla kirle dolmasına neden olmaktadır. Bu nedenle duş sonrası kullanılması önerilmektedir. Duştan çıktıktan sonra havluyla kurulanmadan bebek yağı kullanmanız daha etkili olacaktır.

Kan dolaşımını hızlandırdığı için vücudunuzdaki stresin azalmasına da neden olacak bebek yağı, dudak ve cilt üzerinde kullanımlarınızda farklı kürler hazırlayarak kullanabileceğiniz özel karışımlarla daha etkili olacaktır.

Bebek yağı dudak kürü; dudağınız için bebek yağı, limon suyu ve bir çay kaşığı ucuyla şeker karışımını kullanabilirsiniz. Yatmadan önce dudaklarınıza sürerek tedavi olmasını sağlamış olursunuz.

Bebek Yağı İçinde Bulunan Kimyasallar

Bebek yağı faydaları içinde kimyasal bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Tamamen yağ karışımlarıyla oluşturulmuş olan yağ, E vitamini için zengin kaynaklardan biridir. Heliantus yağı, papatya yapı, zeytinyağı ve buğday tohum yağı ile birleşenlerden oluşan bitkisel yağların tamamını içermektedir. Cilt üzerinde mineral yağları sağlayan ve uzun süre çatlakların giderilmesinde etkili olan doğal formüller arasında yer almaktadır.

Bebek yağı yetişkinlerde ne ise yarar?
Bebek yağının yetişkinlerde en temel kullanım nedeni kurumuş cildin yeniden canlandırılması ve cildin alması gereken günlük nemin sağlanmasıdır. Bebek yağı yetişkinlerde özellikle kadınlarda tercih edilir; hamilelik döneminde kullanıldığında çatlakların oluşmasına engel olur. Ayrıca makyaj temizleme işlemi için de hem sağlıklı hem etkilidir. Cilt kuruluğu çeken kişiler için günlük olarak kullanılabilir.
Bebek yağının cilde ne faydası var?
Bebek yağı içerdiği doğal içerik ile cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar. Yetişkinlerde ya da bebeklerde kullanımı duştan sonra nemli vücuda uygulanır. Suyun verdiğini nemi de içerisine hapsederek cildin kurumasının önüne geçer. Bebeğin cildinde kızarıklık, pullanmaya ya da çatlak gibi cilt problemleri görülmesinde tedaviye yardımcı olur. Ayrıca masaj ile cilde uygulandığı için kan dolaşımının hızlanmasına cildin çok daha sağlıklı hale gelmesini sağlar.
Bebek yağı kimler kullanabilir?
Bebek yağını kullanmak isteyen herkes güvenle kullanabilir. Özellikle hamileler hamilelik döneminde çatlakların oluşmasını önlemek için, cilt kuruluğu problemi yaşayan kişiler cildinin yoğun nemlendirilmesi ve doğal bir günlük rutin uygulanması için, kadınlar tarafından ise yüz makyajının kolaylıkla çıkarılabilmesi için kullanılır. Bunun dışında bebeklerde de cilt kuruluğunun oluşmaması ve bebek cildinin sağlıklı olması için mutlaka kullanılmalıdır.
Yüze bebek yağı sürmek zarar verir mi?
Bebek yağı uygulaması vücutta istenen tüm alanlara uygulanabilir. Kullandığınız bebek yağı cildinize zarar vermektense cildinizin hem temizlenmesini hem de nemlenmesine yardımcı olur. Bebeklerde göz dışında tüm yüz bölgelerine uygulanabilir. Yetişkinlerde de göze kaçmamasına dikkat edilerek tüm makyaj çıkarma ve nemlendirme işlemleri için tercih edilebilir.

İlginizi Çekebilir;

Çatlak Tedavisi

Hamilelikte Çatlaklar İçin Doğal Yağlar

Bebeklerde Öksürüğe İyi Gelen Yiyecekler

5 Aylık Prematüre Bebek Kaç Kilo Olmalı?

E Vitamini Yağı Faydaları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.