Et Beni Nasıl Geçer | Et Beni En Hızlı Nasıl Geçer?

23.03.2021
904
Et Beni Nasıl Geçer | Et Beni En Hızlı Nasıl Geçer?

Et benleri vücut üzerinde özellikle kollarda, bacaklarda, sırtta ve boyun bölgesinde, hatta yüzde bile çıkan, fazlaca rahatsız edici oluşumlardır. Görüntü itibariyle oldukça rahatsızlık verici olan bu et benleri bazen kaşıntılı ve ağrılı bir hale gelerek fiziksel rahatsızlıklara da neden olmaktadır. Et beni nasıl geçer, hangi yöntemlerle et benleri yok olur şeklinde sorulan sorular için, et benleri öncelikle uzman bir hekime başvurarak tedavi ettirilmelidir. Fakat yine de doğal yöntemlerle et benlerinden kurtulmak mümkündür.

Et Beni Neden Çıkar?

Et beni farklı sebeplerden dolayı oluşabilir. Özellikle kolların üst kısımlarında, boyun bölgesinde ve göz kapaklarında çıkan benler kozmetik açıdan oldukça kötü görünmektedir. Cilt üzerinde yağlı tabaka bulunur ve bu tabaka üzerinde kolajenler birikir. Bu şekilde et benleri oluşur. Bazen kolajen birikmesi sebebi ile et beni oluşurken bazen de sürtünmeden dolayı da et benleri oluşabilir. Et beni nasıl geçer, doğal yollardan da et benlerini yok edebilirsiniz.

Çay Ağacı Esansı Et Benlerini Geçirir Mi?

Et beni nasıl düzelir sorusunun cevabı için ilk akla gelen yöntem çay ağacı esansıdır. Çay ağacı esansı tamamen antibiyotik etkilidir ve aynı zamanda antiviral etkiye de sahiptir. Cilt rahatsızlıklarına sebep olan patojenlerin yok olmasına yardımcı olur. 3 damla çay ağacı esansı, su ve pamuk kullanarak et benlerinizi yok edebilirsiniz. Öncelikle pamuk suyla ıslatılır ve et beni olan bölge temizlenir. Et beni olan bölgenin üzerine 2 ya da 3 damla çay ağacı esansı damlatın ve durulamayın. Günde 2 ya da 3 kez bu uygulamayı yapın ve et beni kaybolana kadar her gün tekrarlayın.

Et Beni Nasıl Geçer; Elma Sirkesi İle Et Benleri Yok Edilir Mi?

Et beni nasıl geçer sorusunun bir diğer cevabı ise elma sirkesidir. Sirke her derde deva olması ile ünlü bir mucizedir. Özellikle içerdiği asit sayesinde hem siğilleri hem de et benlerini yok etmekte bir numaradır. Bunun için 1 yemek kaşığı hakiki elma sirkesi, 1 kürdan ve bir miktar pamuk ile birlikte yara bandı yeterlidir. Et beni ve etrafı temizlendikten sonra kürdan ile et beni biraz kaşınır ve sirkeye batırılmış pamuk üzerine bastırılarak yara bandı ile sabitlenir. Sabaha kadar bu şekilde tutulur ve her gece yatmadan önce tekrarlanır.

Et beni nasıl yok edilir?
Vücutta bulunan et beni, bölgenin tamamen temizlenip, ardından kürdan yardımıyla kaşınması ile birlikte uygulanmalıdır. Pamuğu alınan elma sirkesi, ben üzerine batırılıp yara bandı ile yapıştırılmalı. Bir gece boyunca bu şekilde bekletilmeli. Sabah olunca yara bandı, et benin üzerinden çıkartılıp bölge tamamen ılık suyla durulanmalı. Bir iki kez bu durum yapıldığı takdirde et beni kendiliğinden kaybolur.
Et beni nasıl geçer evde?
Evde doğal yöntemlerle et beni geçirilebilir. Et beni, sirke ile zamanla kaybolan bir yapıya sahiptir. Tıbbi tedavilerle de, geçirilmesi mümkün. Ancak her gece sirkenin et beni üzerine yara bandı ile yapıştırılıp kendiliğinden geçmesinin bekletilmesi, daha doğru olur.
Et beni koparsa ne olur?
Et beninin koparılması, oldukça tehlikelidir. Et beni koparıldıktan sonra kanser riski oluşturuyor. Ya da daha fazla artmasına sebep gösterilir. Bundan dolayı kesinlikle ip bağlayıp asılma ya da kopmasını bekleme gibi yöntemlere başvurulmamalı. Bu riskli olduğu gibi istenilmeyen sonuçlarda ortaya çıkarır.
Et benini ne kurutur?
Et benini, elma sirkesi kurutur. Elma sirkesi her gece et beni üzerine masaj yaparak pamukla uygulandığı takdirde zamanla kurumaya başladığı görülür. Kuruduktan sonra kendiliğinden kopar.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Yöntemlerle Et Beni Yok Etme

Yara İyileşmesine İyi Gelen Yiyecekler

Covid-19 Yeni Belirtileri

Çay Ağacı Yağı

Doğal Yöntemlerle Ben Yok Etme

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.