Çatlak Tedavisi | Çatlak En Hızlı Nasıl İyileşir?

31.08.2021
514
Çatlak Tedavisi | Çatlak En Hızlı Nasıl İyileşir?

Çatlak Tedavisi; Elastin ve de kollajen proteinlerinin eksik olması üzerine çatlakların oluşması kaçınılmaz hale gelir. Öyle ki zamanla lifler zayıflamaya ve de kopmaya başlar. Bu gibi durumlarda ciltte gözler görülür uzun ve ince çizgiler oluşabilir. Estetik kaygıya neden olan bu çizgiler için en uygun tedavi metotlarına başvurmak gerekir.

Vücut Çatlakları Geçer Mi?

Çatlaklarından şikayetçi olan kadınların sıklıkla tedavi yöntemlerini değerlendirdiği görülüyor. Bunun gibi vücut çatlakları geçer mi sorgulanır ve en etkili yöntemler üzerinden tedaviye geçilir.

Çatlakların kendiliğinden geçmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Özellikle de ani kilo alışverişlerinden ya da gebelik döneminden dolayı ortaya çıkan çatlakların kaybolduğunu gözlemlemek mümkün değil. Bunun için çatlak tedavisi nasıl olur sorgulamanız ve de uzmanlara başvurmanız en doğrusu olacaktır. Öyle ki uzman kontrolünde çatlaklar azalabilir ve de zamanla son bulabilir.

Çatlaklara Ne İyi Gelir Evde Çözüm

Çatlak tedavisi olarak bitkisel yöntemlere başvuranlar sayıca fazla. Düzenli olarak ele alınan bitkisel çözüm önerileri de fayda sağlayabilir. Örnek vermek gerekirse şeker peelingi kullanarak çatlak sorununa son veren kişiler bulunuyor. Bunun gibi:

  • Aloe Vera yağı ile düzenli olarak masaj yapmak çatlakların ilerlemesine engel oluyor.
  • Yumurta akının gerdirme özelliğinden faydalanarak çözüm bulabilirsiniz.

Çatlaklara evde çözüm olarak kakao yağını da es geçmemek gerekir. Tekrardan kakao yağının da masaj yolu ile çatlakların bulunduğu alanlara iyice yedirilmesi gerekir. Haftada 2 – 3 kere uygulanması üzerine sonuç alınabilir. Buna ek limon suyunun da iyi geldiği belirtilir. Saf limon suyunun çatlak olan bölgelere uygulanması ve de bir süre kadar beklemeniz yeterli olacaktır.

Vücut Çatlakları Nasıl Yok Edilir?

Çatlaklara karşı evde uygulanan bitkisel çözüm önerileri mevcut durumda. Vücut çatlakları için öncelikle bu yöntemleri değerlendirmek olabilir. Aynı zamanda esnetme çalışmalarını da es geçmemeniz faydalı olacaktır. Şöyle ki vücudu esnetmeye yönelik yapılan hafif egzersizlerin de iyi geldiği görülür.

Cildin esnemesine yardımcı olan çeşitli kremler ve de yağlar bulunuyor. Bitkisel formüle sahip olan bu kremlere ve de yağlara başvurulması tavsiye edilir. Çatlak tedavisi sırasında:

  • Yağları ve de kremleri masaj yaparak uygulamanız önem arz eder.
  • Çatlakların bulunduğu bölgelerin masaj ile kan dolaşımını hızlandırmanız gerekir.

Aynı zamanda dengeli beslenme programlarına sahip olmakta dikkate alınmalıdır. Buna ek bol bol su tüketmeye önem vermelisiniz. Öyle ki kuru bir ciltte çatlak problemlerinin önüne geçmek mümkün olmayacaktır.

Beyaz Çatlaklar Geçer Mi?

Çatlak görünümleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Özellikle de çok beyaz renkli olan çatlaklar bir hayli rahatsız edicidir. Bunun üzerine çatlak tedavisi dikkate alınır ve düzenli olarak uygulanır.

Beyaz çatlaklar için %100 bir çözüm önerisinin bulunmadığını belirtmek gerek. Sadece uzmanlar tarafından uygulanan lazer yöntemlerine değinilebilir. Lazer ile çaltak tedavisinde elde edilen sonucun %80’e vardığı gözlemlenir. Bu ciddi bir orandır ve beyaz çatlakların eskisi kadar göze çarpmaması sağlanır. Özellikle de Icon Lazer altında uygulanan tedavi yönteminin beyaz çatlaklara bir hayli iyi geldiği görülüyor.

En İyi Çatlak Tedavisi Hangisi?

En iyi çatlak tedavisi olarak her daim lazer yöntemlerine değinilir. Aynı zamanda hem ışık hem de radyofrekans üzerinden de çatlaklara karşı uygulamalara değinilir. Çatlak tedavisi için uzmanlara başvuranlar:

  • Genel muayene üzerine en uygun çatlak tedavisini değerlendirir.
  • Birkaç seans tedavinin uygulanması halinde sonuç gözler görülür hale gelebilir.

Deriye ve de çatlakların durumuna bağlı olarak ayrı tedavi metotlarına değinilir. Örneğin çatlakların beyaz renkli olması üzerine lazer yöntemlerine yer verilir. Derinin eski haline dönmesi adına ışık tedavisi üzerinden de sonuç alınabilir. Her bir tedavinin ilk seansta sonuç vermesi mümkün olmaz. Bu nedenle cildin durumuna ve de çatlaklara bağlı olarak birkaç seans boyunca tedavinin uygulanması istenir.

Lazerle Çatlak Geçer mi?

Çatlak tedavisi denilince ilk akla gelen lazer uygulamaları oluyor. Çatlakların giderilmesinde bir hayli etkili olan lazer uygulamalarına karşı istenilen sonuçlara ulaşılabiliyor.

Yaygın olarak lazer eşliğinde kollajen ile elastik liflere değinilir. Bu şekilde cildin yenilenmesi ve de çatlakların sona ermesi esas alınır. Aynı zamanda cildin sıkılaşması adına da lazer uygulamalarına geçilir. Sadece çatlaklar için değil varsa yara izlerinde de lazer tedavisine değinilir. Lazerle çatlak tedavisi sayesinde rahatsız edici görünümlerin ortadan kalkması sağlanır.

Baldır Çatlakları Neden Olur?

Baldır çatlakları yaygın olarak hızlı kilo almakta veya vermekten kaynaklı olarak ortaya çıkar. Bunun gibi kasların ani bir şekilde büyümesine neden olan egzersiz programları da çatlakların belirgin hale gelmesini sağlar. Ardından:

  • Esnek olmayan derinin zamanla çatlak görünümlere sahip olması kaçınılmaz olacaktır.
  • Gebelik döneminde de yaygın olarak çatlak problemleri yaşanır.

Çatlak tedavisi üzerine tüm bu sorunların geride kalması sağlanabilir. Özellikle de lazer uygulamalarının birkaç seans boyunca ele alınması estetik kaygının sona ermesinde etkili olabilir.

Çatlakların giderilmesi için hangi vitaminlerin tüketilmesi tavsiye edilir?

Cilde iyi gelen C ile E vitaminlerinin alınması çatlak tedavisine katkı sağlayacaktır.

Cilde fırça ile masaj yapmak çatlaklara iyi gelir mi?

Fırça sayesinde cildin esnemesi mümkün hale gelir ve bu durum çatlakları giderebilir.

Çatlak tedavisinde doğal yöntemler nelerdir?

Vazelin ve de aloe vera gibi yağların cilde nüfus ettirilmesi çatlakların giderilmesinde etkili doğal yöntemler olarak bilinir.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Yöntemlerle Çatlak Tedavisi

Hamilelikte Çatlaklar İçin Doğal Yağlar

Hamilelikte Çatlak Önleyici Doğal Yağlar

Bebek Yağı Faydaları

Leke Tedavisi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.