Doğal Sağlık

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Yağlar

14.06.2021
60
Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Yağlar
Zayiflama Cayi

Gülmek, ağlamak hatta konuşmak zamanla kişilerin göz çevresindeki kasların kırışıklık şeklinde belirginleşmesine neden olur. Gelişimi yaşa ve yer çekimine bağlı olarak oluşan bu kırışıklıkların ise doğal çözümler ile ortadan kaldırılması ya da engellenmesi mümkündür. Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yağlar ile oluşturulan serumlar ya da yağlar doğrudan uygulanabilir.

Doğal Yağlar Kırışıklıklar İçin Nasıl Etki Gösterir?

Göz çevresinde kırışıklıkların oluşmasının iki temel nedeni kuruluk ve ciltteki kolejenin zamanla azalmasıdır. Göz çevresi normal kullanılan yüz kremleri ile nemlendirilemez. Kişilerin mutlaka özel bir nemlendirici ile göz çevresini nemlendirmesi gerekir. Ancak kozmetik ürünleri göz gibi hassas bir bölgede kullanmak yerine doğal yağları tercih etmek daha sağlıklı olacaktır.

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yağlar uygulandığında;

  • Göz çevreniz sağlıklı bir şekilde nemlenir. Yeterince nemli yapıda olan cildiniz elastik yapıda olacaktır. Bu da kırışık oluşumunu azaltır.
  • Doğal yağların birçoğu cilt yenileyici etkiye sahiptir. Kırışıklıkların olduğu bölgeye uygulandığında ölü cildi kaldırarak cildin yenilenmesine ve genç görünüme sahip olmasında yardımcı olur.

Göz Çevresine Yağlar Nasıl Uygulanır?

Göz çevrenize uygulayacağınız yağlarda önce yapacağınız seçim önemlidir. Seçtiğiniz yağın taşıyıcı yağ özelliğine sahip olması gerekir. Çiçek ve meyvelerden elde edilen yağlar esansiyel yağ özelliğine sahiptir.

Uygulama için kolaylık olması amacıyla yağ kullanımına özel bir fırça, pamuk ya da benzeri ürün tercih etmelisiniz. Ancak dilerseniz ellerinizi de kullanarak uygulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yağlarınızı göz çevrenize uygulamadan önce mutlaka su ve uygun ürünler ile cildinizi temizlemeniz gerekir. Derinlemesine temiz bir cilde uygulama yapmak sonucu çok etkileyecektir. Temizleme işleminin ardından fırça ya da yağın damlalığı ile 2 – 3 damlayı almalısınız. Fazlasını almak gereğinden fazla kullanmak olacaktır ve ekstra bir sonuç sunmaz.

Aldığınız damlaları göz kenarınızdan kulağınız ve saç diplerinize doğru masaj yaparak uygulayın. Uygulamada yağı olabildiğince cildinize yedirmeye çalışarak masaj sürenizi 3 ila 5 dakika arasında tutun. İşlem bittikten sonra cildinizin yağı normal bir şekilde emmesini bekleyin.

Göz Çevresi Kırışıklarında Doğal Hangi Yağlar Kullanılmalıdır?

Göz çevreniz için cilt yenileyici ve kırışık önleyici nitelikte farklı yağlar bulunuyor. Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yağlar tercihinizde şu yağlardan yararlanabilirsiniz;

  • Hint yağı: Hint yağı içerisinde bulunan omega 3 ile cildi yatıştırır ve yenilenmesine yardımcı olur. Antioksidan içeriği ile yoğun yağlandırma yaparak cildinizin sıkı ve parlak görünmesini sağlar.
  • Karanfil yağı: Karanfil yağı anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri ile göz altındaki ince kırışıklıkların ortadan kalmasına yardımcı olur.
  • Badem yağı: E-vitamini içerikli olan bu yağ hem kırışıkların engellenmesi hem de göz altındaki koyulukların azaltılması için yardımcıdır.
  • Lavanta yağı: Lavanta yağı içeriği ile hem koyu halkaların hem de ince kırışıklıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Cildin sıkı ve parlak görünmesini sağlar.
  • Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi yağı çok iyi bir nemlendiricidir. Cilde elastikiyet ve gerginlik kazandırır.

Göz çevreniz ve tüm cildiniz için iyi gelecek en doğal yağların hepsi https://www.dogalsaglik.com/shop/ ile bir arada!

Doğal Yağlar İle Kırışıklık Karşıtı Serum Nasıl Yapılır?

Göz çevresi kırışıklıkları için doğal yağlar bir araya getirilerek etkili bir serum elde edilebilir. Bunun için gerekli malzemeler;

  • Taşıyıcı yağ: badem yağı, Hindistan cevizi yağı ya da jojoba yağından biri / hepsini kullanmalısınız.
  • Esansiyel yağ: Limon yağı, aleovera yağı ya da nane yağı gibi en az bir adet esansiyel yağ kullanmalısınız.
  • Bunların yanında e vitamini gibi vitaminler de ekleyebilirsiniz. Ancak bunun yerine badem yağı kullanmak daha yararlı olacaktır.

Kırışıkları Önlemek İçin Kullanılabilecek Yöntemler Nelerdir?

Kırışıklıklar yaşla beraber kendini gösterir ancak bu kırışıklıkları görme süresi uzağa ertelenebilir. Özellikle sağlıklı beslenmek, yeterince su içmek ve yeterli düzeyde uyumak bunun ilk adımıdır. Ayrıca her zaman düzenli olarak güneş kremi kullanarak cildi güneşten korumak gerekir.

Bunların yanında doğal yağları göz çevrenize ve yüzünüze düzenli olarak uygulamak sizi hem kozmetiklerin yükünden korur hem de cildinizi sağlıklı tutar. Uygulama sırasında masaj yapmak ise kan dolaşımınızı hızlandırarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Kafein, nikotin ya da şekerden uzak kalmak ise anahtarınız olmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.