Doğal Sağlık

35 Yaş İçin En İyi Göz Kremi | En İyi Göz Altı Kırışıklık Kremi Hangisi?

01.09.2021
564
35 Yaş İçin En İyi Göz Kremi | En İyi Göz Altı Kırışıklık Kremi Hangisi?

35 Yaş İçin En İyi Göz Kremi; Yaş aldıkça insan vücudunda neredeyse her sene değişiklikler meydana gelmektedir. Ancak bunun en derin etkilerini genellikle cildimizde hissediyoruz. 20’li yaşlardan itibaren özellikle kadınların cildinde bazı olumsuzluklar baş göstermeye başlar ve bu olumsuz değişimler 30’lu yaşlara gelindiğinde etkisini iyice hissettirir. Bunlar genellikle kırışıklık ve ciltteki sarkmalar şeklinde karşımıza çıkar. Kırışıklıklar ise özellikle 25 yaşından sonra kendisini gösterir ve 35 yaşımıza ulaştığımızda ise bazılarımız için kabus boyutuna dahi dönebilir.

Göz çevresinde ya da göz altlarında oluşan bu kırışıklık türüne kaz ayağı adı verilmektedir. Kaz ayakları, yukarıda da belirttiğimiz üzere 20’li yaşlardan itibaren kendisini göstermeye başlamakta ve 30’lu yaşlarda da etkili bir şekilde göz çevremizde belirginleşmektedir. Peki, bu göz altı şişlikleri ve kaz ayaklarından kurtulmanın bir yolu yok mu? Hem doğal hem de kozmetik ürünler ile bu kırışıklıkları yok edebilir miyiz?

Aslında tamamen yok edemesek de bunların giderilmesinde etkili olan bazı yöntemlerden bahsedebiliriz. Yazının ilerleyen kısımlarında 35 yaş için en iyi göz kremi ve bakım önerilerinden sizlere bahsedeceğiz.

Göz Kremleri Nedir?

35 yaş için en iyi göz kremi önerilerine geçmeden önce bu kremlerin ne olduğundan ve ne işe yaradıklarından kısaca bahsedelim. Bilindiği üzere hemen hemen hepimizi, cildimizi farklı losyonlar ile temizliyor, peelingler ile bakım yapıyor ve kremler ile de koruyoruz. Fakat kullanılan her bir bakım ürününün farklı bir etkisi var. Dolayısıyla, bu ürünleri kullanarak göz çevresi için kırışıklıkların ya da kaz ayaklarının giderilmesi çok da mümkün değil. Bu yüzden, bu göreve uygun olan göz altı ya da göz çevresi kremi kullanılmalıdır.

Peki, göz kremleri nedir? Göz kremleri; göz çevresine bakım yapan ve kırışıkları önlemek, göz altı torbalarını küçülmek için kullanılan, çeşitli içeriklere sahip krem türleridir. Her bakım kreminin işlevi ayrı olduğu için, normal bakım kremleri, göz çevresinde olan sorunları giderememektedir. Bu yüzden eğer göz altı torbalarınızdan ya da göz çevresi kırışıklıklarınızdan şikayetçi iseniz o zaman uygun ve etkili bir göz kremi kullanmanız şarttır diyebiliriz.

Göz Kremleri Ne İşe Yarar?

Göz çevresi kremlerinin genellikle 30’lu yaşların başında kullanılması tavsiye edilse de, eğer 20’li yaşlarda kaz ayaklarınız belirgin bir hale gelmişse o zaman daha sonrasında durumun kötüye gitmemesi için şimdiden kullanabilirsiniz. Bu bağlamda 35 yaş için en iyi göz kremi önerilerimizden sizler de faydalanabilir ve bunların etkilerini en kısa sürede cildinizde hissetmeye başlayabilirsiniz.

Ancak buna geçmeden önce göz kremlerinin ne işe yaradıklarından da söz edelim. Bilindiği üzere cildimiz yani derimizin üst katmanı, vücudumuzun bazı bölgelerinde daha ince bazı bölgelerinde daha kalın olabilmektedir. İşte yüzümüzün bazı kısımlarından ve özellikle de göz çevremizde bulunan deri, çok daha ince olduğu için haliyle kırışıklıklar çok daha çabuk belli olmaktadır. Kırışıklıklar için gerekli önlemler alındığında yani gerekli bakımlar yapıldığında, aslında botoks uygulamalarına dahi gerek kalmayacağını söyleyebiliriz. Ama önemli olan geç kalmamak ve düzenli bakım rutininden şaşmamaktır.

Peki, göz çevresi kremleri ne işe yaramaktadır?

 • Yukarıda da bahsettiğimiz üzere cildimizde en ince deriye sahip olan göz çevremizin bakımını yapar.
 • İçeriğinde bulunan çeşitli özler sayesinde göz çevresinde bulunan kırışıklıklara iyi gelir ve bunları büyük ölçüde giderir.
 • Eğer kırışıklıklar henüz tam anlamıyla belirginleşmemiş ise, göz çevremizde bu kırışıklıkların meydana gelmesini önler.
 • Gözaltı torbalarını küçültmeyi, hatta çoğu zaman bu sorunun tamamen giderilmesini sağlar.

Göz Çevresi İçin Hangi Kremler Tercih Edilmeli?

Bilindiği üzere, kozmetik dünyasında gözaltı kremleri ve bakım ürünleri üreten pek çok firma bulunmakta. Bu firmaların büyük bir çoğunluğunun ürünlerinin işe yaramadığını hepimiz biliyoruz. Çünkü bunların içerisinde göz çevresinin ihtiyaç duyduğu özler ve bileşenler tam anlamı ile bulunmamaktadır. Baz firmalar ise daha fazla satış yapabilmek adına, etkisinin yalnızca ayrı ayrı kremlerin beraber kullanılması ile hissedilen kremleri piyasaya sürmektedir. Özellikle 35 yaş için en iyi göz kremi çeşitleri içerisinde sıkça karşılaştığımız bu durumda, sayılı markanın gerçekten işe yarayan kremlerinin bulunduğunu da belirtelim.

35 yaş için en iyi göz kremi önerileri içerisinde markalardan bahsetmesek de, sizlere daha hayat kurtarıcı bilgiler vererek kendi kremlerinizi kendinizin seçmesini sağlayacağız. Bu bağlamda da, göz çevresi için hangi bileşenlerin en iyisi olduğundan bahsedecek ve satın alacağınız kremlerde bu bileşenlerin varlığına dikkat etmenize olanak vereceğiz.

35 yaş için en iyi göz kremi önerilerinde yer alan kremlerin içeriğinde dikkat edilmesi gereken en önemli bileşenlerden biri “ Kolajen “ dir. Pek çok kolajen tipi bulunduğu için bizim işimize yarayan ve göz altı için adeta biçilmiş kaftan olan kolajen türü; Kolajen 1’ dir. Kolajen 1; ağız çevresinde oluşan kırışıkla ile göz çevresinde oluşan kırışıklıkları önlemede inanılmaz etkiler sergiler. Bu yüzden tercih edeceğimiz bakım kremleri içerisinde mutlaka kolojenin olmasına dikkat edelim.

Bir diğer önemli bileşen ise; glikolik asittir. Bu asit türü, cildin elastikiyetinin artmasında müthiş faydası bulunan kolojen proteinin üretilmesine katkıda bulunmakta ve bu sayede göz çevresinde oluşan kırışıkların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Göz çevresine bakım yaparak, nemlendirerek her daim ışıltılı bir görünüm elde edilmesini sağlayan glikolik asit, genel itibari ile anti-aging yani yaşlanma karşıtı ürünlerde sık sık kullanılır.

Hyalüronik asit de tıpkı yukarıda bahsettiğimiz bileşenler gibi kırışıkları önleme açısından inanılmaz etkilere sahip bir bileşen. Kırışıkları önlemesinin yanında cildi çok daha dolgun göstermekte ve böylece adeta bir botoks etkisi yaratmaktadır diyebiliriz  bu asit için.

Bunlara ek olarak AHA ( Alfa Hidroksi Asitler ) ve BHA ( Beta Hidroksi Asitler ) bulunduran ürünlerin kullanılması da yaşlanma karşıtı ürünler de sık karşımıza çıkan bir durumdur.

Peki, 35 yaş için en iyi göz kremi içeriğinde daha doğal bileşenlerden söz edecek olursak, bu konuda bize yardımcı olacak vitaminler ya da mineraller var mı? Tabi ki var; pek çok konuda imdada yetişen ve bizi pek çok virüsten koruyarak güçlendiren C vitamini, kırışıklık önleme özelliği ile aynı zamanda cildimizi de korumaktadır.

Buna ek olarak E vitamini de anti- aging ürünlerin vazgeçilmezi bir bileşen diyebiliriz. Çünkü kendisi, güneşin zararlı ışınlarından bizleri korumakta ve cildimizi kırışıklardan arındırmaktadır.

35 Yaş İçin En İyi Göz Kremi; Göz Kremleri Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmalıdır?

35 yaş için en iyi göz kremi önerilerinden söz etsek de aslında bu tür bakımların tamı tamına o yaş için geçerli olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü her insanın cilt yapısı, maruz kaldığı dış etkenler ve bakım rutinleri farklıdır. Bu bağlamda bazı insanların cildi 25 yaşından itibaren kırışıklığa müsait bir hale gelirken bazı insanların 35 yaşında tek bir kırışıklığı mevcut olmayabilir. Bu yüzden 35 yaş için en iyi göz kremi kısmına takılmamalı ve eğer cildimizin bu ürünlere şimdiden ihtiyacı olduğu bariz ise o zaman derhal kullanılmaya başlanmalıdır.

Ki zaten genel itibari ile 25 yaşından itibaren göz çevresi ve yüzdeki kırışıkları önlemek adına ilgili kremlerin bakım ürünlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Çünkü bu yaş dilimlerinde de makyaj, güneşin zararlı etkileri gibi etkenler cilde zarar vermeye başlamakta ve bunun etkileri de kısa süre içerisinde kendisini yavaş yavaş göstermeye başlamaktadır. Bu yüzden tedbiri erken almalı ve daha sonra her şey için geç kalmamaya özen göstermeliyiz.

35 Yaş İçin En İyi Göz Kremi; Göz Çevresi Kremleri Nasıl Kullanılır?

35 yaş kullanımına uygun en iyi göz kremi önerilerinin içeriklerini artık biliyoruz ama peki bu kremleri nasıl ve ne zaman kullanmamız gerekiyor? Bilindiği üzere göz altı kremleri ya da genel anlamda göz çevresi kremleri genellikle sabah kullanılan kremler ve akşam kullanılan kremler olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır.

Bu yüzden genellikle bu tür kremlerin belirtilen zamanlarda kullanım şekline uygun olarak sürülmesi tavsiye edilir. Peki, gece ve gündüz versiyonları bulunan 35 yaş için en iyi göz kremi türleri nasıl uygulanmalıdır?

 • Sabah, güneşin zararlı etkilerinden korumak için gereli olan göz kremleri, uygun hareketler ile göz çevresine uygulanır.
 • Bu uygulama küçük hareketler ile masaj yapar gibi olmalıdır.
 • Gece sürülmesi gereken bakım kremleri için de önce cilt makyajdan arındırılmalıdır.
 • Daha sonrasında uygun maskeler ve nemlendirici kremler ile cilt güzelce temizlenmelidir.
 • Cilt temizlendikten sonra gece yatmadan önce krem, yukarıda bahsettiğimiz üzere küçük hareketler ile masaj yapar bir biçimde uygulanmalıdır.
 • Kremi göz çevresine güzelce dağıtmaya ve yedirmeye özen gösterin.
 • Bu kremleri düzenli olarak her gün kullanmalısınız aksi takdirde etkisini göremezsiniz.
 • Bu yüzden kendinize bir bakım rutini oluşturun ve hem sabah hem de akşam bu rutinleri düzenli olarak yerine getirin.

35 Yaş İçin En İyi Göz Kremi; Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Başka Ne Yapılmalı?

35 yaş için en iyi göz kremi önerilerini kullanmak bu sorunu büyük ölçüde azaltacaktır ancak göz çevresi kırışıklıklarından tamamen kurtulmak için yalnızca kremlerin etkisi yeterli olmayacaktır. Bunun için çeşitli yüz egzersizlerinin yapılması da gerekmektedir.

Bu egzersizler ile birlikte 35 yaş için en iyi göz kremi çeşitlerini kullanmayı da sakın ihmal etmeyin. Peki, hangi egzersizler, bu kırışıklıklardan kurtulmamıza yardımcı olacak?

 • Göz çevresi kırışıklığı için en etkili egzersizi şu şekilde anlatmayı deneyebiliriz. Öncelikle iki elinizin işaret parmağını göz çevrelerinize koyun ve saçlara doğru göz çevrelerinizi hafif yukarı çektirin.
 • Bunu yaparken bir yandan da göz kapaklarınızı kapatmaya yani gözlerinizi kırpmaya çalışın.
 • Ancak bu esnada en çok alt göz kapağını kullanmaya gayret edin.
 • İlk başta yaparken epey zorlanacağınız bu hareket aslında göz kaslarınızı çalıştırarak göz çevresinde kırışıkların engellenmesini sağlayan mükemmel bir egzersizdir diyebiliriz.

Bu egzersizi gün içerisinde 3- 4 kez uygulayabilir ve muhteşem sonuçlarını 2 hafta içerisinde kendiniz de gözlemleyebilirsiniz. Bu kremleri ve yukarıda bahsettiğimiz egzersizleri düzenli olarak uygulamaya özen gösterin. Aksi takdirde her ikisinden de istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz.

Kaz Ayağı İlk Hangi Yaşlarda Oluşmaya Başlar?

Bu kişiden kişiye göre değişir çünkü herkesin cilt yapısı ve cildinin maruz kaldığı dış etkiler farklıdır. Erken yaşlarda görülebileceği gibi geç yaşlarda da kaz ayakları görülebilmektedir.

Kaz Ayağı Neden Olur?

Kaz ayakları genellikle, gözlerin çeşitli sebepler ile kısılması ile meydana gelmektedir. Bu sebepler içerisinde gülmek ve gözleri ışıktan sakınmak gibi nedenler ön plandadır.

Kremleri Kullandığımızda Kaz Ayakları Tamamen Geçer mi?

Bu sorunun yanıtı da kişiden kişiye göre değişir. Eğer kırışıklar normalden çok daha fazla ise o zaman kremlerin düzenli kullanılması da bir etki göstermeyebilir.

İlginizi Çekebilir;

Göz Çevresi Kremi

Göz Çevresi Kırışıkları İçin Doğal Yağlar

Göz Çevresi İçin Doğal Yağlar

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Yağlar

Bitkisel Göz Altı Kremi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.