Doğal Sağlık

Aspir Yağı Faydaları | Aspir Yağı Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

16.04.2021
482
Aspir Yağı Faydaları | Aspir Yağı Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?

Doğadan alınan bitkiler, insan vücuduna birçok fayda sağlar. Bu yağ çeşitleri içerisinde şifa kaynağı olarak bulunan aspir yağı, birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Aspir Yağı Nedir?

Aspir bitkisi, belirli üretim aşamalarından geçtikten sonra aspir yağı olarak kullanılır. Aspir bitkisi sarı, kırmızı, turuncu gibi renklerde bulunur ve çok yıllık bitki olarak da adlandırılır. Aspir bitkisinin, aspir yağı olarak kullanılması özellikle insan vücudu açısından birçok fayda sağlaması ile tercih ediliyor. Sporcu takviyelerinde kullanıldığını gibi zengin içeriği ile birlikte 7’den 70’e herkesin faydalanabileceği üründür.

Aspir Yağı Ne İşe Yarar, Faydaları Nedir?

Aspir yağı faydaları, içeriğinde bulunan bileşenlerden dolayı artış gösterir.

  • Çeşitli hastalıkların giderilmesinde ya da belirli cilt problemlerini azaltılmasında kullanılır.
  • Aspir yağı vücuttaki stres oranını zamanla azalttığı gibi buna benzer rahatsızlıklarında giderilmesinde yardımcı olan bir üründür.
  • Depresyon, anksiyete, kaygı bozukluğu gibi ergenlik döneminde yaşanan problemler de kullanılabilir.
  • Aspir yağı düzenli bir şekilde tüketildiğinde sindirim problemlerinde aynı zamanda kilo vermenize de yardımcı olur.
  • Adet döngüsü problemli olanlar ya da düzenli bir adet döngüsü olmayanlar için aspir yağı kullanılabilir.
  • Siyah nokta ve sivilce oluşumunu azaltmada tercih edilen aspir yağı, cilt lekelerinin giderilmesinde de etkilidir.
  • İçeriğin E vitamini bulunur. Bu sebeple saç ya da cilt bakımında da fayda sağlar.

Aspir yağı faydaları, saymakla bitmez. Sindirimi hızlandırdığı gibi metabolizmanın çalışmasını da yüksek seviyede artırır. Kabızlık ya da hazımsızlık gibi problemlerde gözle görülen bir etkisi yer edinir.

Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

Aspir yağı faydaları kişileri birçok açıdan cezbettiği için bunun kullanımı da merak konusu. Aspir yağını herhangi bir aktardan aldığınız takdirde pamuk yardımı ile kullanabilirsiniz. Ancak içerek de tüketilmesi mümkündür. Salatalarınıza, yemeklerinize ilave edebilirsiniz. Bir tabak yoğurt içerisine yalnızca bir iki damla aspir yağı damlatarak, gece uyumadan önce tüketmeniz mümkün. Böylelikle sabaha kadar metabolizmanız hızlanır ve sabah daha dinç, daha zinde uyanabilirsiniz. Gece uyumadan önce cilt bakımı yaparken, Aspir yağını bir pamuk yardımı ile cildinize temas ettirebilirsiniz.

Aspir Yağı Göbek Eritir Mi?
Yapılan bir araştırmaya göre günlük beslenmede aspir yağı kullanan kişiler üzerindeki incelemelerde vücut kitle endeksinin arttığı ve depolanmış ya kütlelerinin azalmaya başladığı görülmüştür. Yapılan klinik araştırmalar Aspir yağının göbek eritmenin de etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Ancak yanlış uygulanması halinde ters etki göstererek kilo almaya neden olur. Bir yemek kaşığı aspir yağı 120 kalori içermektedir bu yüzden kullanımına dikkat etmek gerekir.
Aspir Yağı Ne Zaman İçilmeli?
Şifalı özellikleri sahip olan aspir yağı birçok konuda kullanılmaktadır, günde 2 kez cilde masaj yaparak uygulanır ve bal ile karıştırılarak cilt maskesi haline getirilir. Zayıflamak amacıyla ılık suya katılır ya da sade halde yemeklerden önce aç karına içilir. Saç bakımında kullanılması halinde ise ılık suda bekletilerek saç köklerine fırça yardımı ile uygulanır.
Aspir Çiçeği Yağı Nasıl Kullanılır?
Aspir çiçeği yağı hem içilerek hem de cilde sürülerek uygulanmaktadır. İçilerek yapılan kullanımında bir su bardağına yarım ılık su 1 tatlı kaşığı aspir yağı konarak içilmesi tavsiye edilir. Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında saklanması gereken aspir yağı 40 gün içerisinde tüketilmek zorundadır. Cilde uygulanması halinde ise sorunlu bölgelere günde 2 kez masaj yapılarak sürülür.
Ibrahim Saraçoğlu Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?
Kullanımı hangi amaç için tüketileceğine göre farklılık gösterir, saçlar için avuca dökülerek saç diplerine masaj şeklinde kullanılır. Yatmadan önce temiz bir cilde masaj ile uygulanması halinde cilt dokusuna ulaşarak hem oksijen almasını hem de beslenmesini sağlar. Besin olarak tüketildiğinde ise salatalara eklenir, ısıya dayanıklı olmadığından dolayı soğuk tüketilmesi tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir;

Saç Bakımı İçin Doğal Yağlar

Tatlı Badem Yağı

Vücut Nemlendirici Doğal Yağlar

Alkolün Cinselliğe Etkisi

Bisiklet Sürmenin Cinselliğe Faydaları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.