Doğal Sağlık

Açık Saç Modelleri | Salık Saç Modelleri

05.02.2021
854
Açık Saç Modelleri | Salık Saç Modelleri

Açık saç modelleri son dönemlerin trendleri arasında bulunuyor. Hem davetlerde hem de günlük hayatınızda kullanabileceğiniz açık saç modellerini sizin için derledik! Modelleri uygularken daha güzel bir görünüm elde etmek adına saç bakım ipuçlarına ve hazırlık püf noktalarına göz atmak isterseniz doğru yerdesiniz! Verdiğimiz ipuçları ile kuaföre gitmeden de harika bir görünüm kazanmak mümkün olacak!

Düz Fön: Bir Klasiğin Yeniden Doğuşu!

Açık saç modelleri arasında en sevilen fakat son dönemlerde popülerliği eskisi kadar yüksek olmayan düz föne bir şans vermelisiniz. Düz fön ile günlük hayatınızda ve davetlerde şıklığın odak noktası olacaksınız!

 • Açık modeller arasında uygulaması belki de en kolay seçenek olan düz fönün muntazam bir görünüm sunması için saçın olabildiğince kırıksız olması gerekir.
 • Açık saç modelleri kapsamında net ve keskin bir hat yakalamak için kırıklarınızı düzenli olarak kestirmeli ya da kesmelisiniz. Evde de bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz.
 • Açık modeller denildiği zaman akla gelen ilk seçenek olan fönün bir de kalıcı versiyonu vardır: Brezilya fönü! Bu fön sayesinde kalıcı bir düzlük elde edecek ve sürekli olarak fön çekmek zorunda kalmayacaksınız!

Açık modeller uygulanırken saçın yıpranmaması için çaba sarf edilmesi gerekiri. Örneğin birkaç gün üst üste fön çekmeniz durumunda bir iki gün ara vermenizi tavsiye edilir. Bu ara verdiğiniz dönemde Hindistan cevizi yapı ya da Dax Gro ürünü ile saçınıza bakım yapmalısınız. Bu şekilde model verme aşamasında saçınıza verdiğiniz hasarı minimum seviyeye indirmek mümkün olacaktır!

Açık Saç Modelleri

Dalgalı Saç: Asi ve Göz Alıcı!

Açık saç modelleri arasında dalgalı saçın yerinin de oldukça özel olduğu görülüyor. Dalgalı saçı dilerseniz muntazam maşa izlerini taşıyan dilerseniz de daha dağılmış bir şekilde uygulayabilirsiniz. Aslına bakılırsa bu aşamada kendi tarzınıza uygun bir seçim yapmanız gerekir.

 • Açık saç modelleri arasında favori olan dalgalı saçlarda maşa kullanımının muntazam olması gerekir. Maşa kullanırken saç derinizi yakmamalısınız.
 • Açık modelleri hazırlarken maşayı direkt olarak saç dibinden değil, bir iki parmak dipten pay bırakarak uygulamak sonucu daha nitelikli bir hale getirecektir!
 • Açık modeller arasında maşa ile uygulanan tüm modellerde saçın yanmamasına dikkat edilmelidir. Yeni nesil saç maşalarında derece ayarı vardır. Bu derece ayarının maksimum seviyeye çıkarılmaması ve daha ortalama bir seçim yapılması çok daha verimli olacaktır.

Açık modeller arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız ve birkaç gün üst üste bozulmadan kullanabileceğiniz bir model arayışındaysanız maşa sizin için harika bir tercih olacaktır. Maşanın ilk günü dalgaların tam olarak belli olduğu modelden istifade ederken daha sonrasında maşanın düşmesi ile su dalgası görünümü yakalayacaksınız.

Dalganın Kalıcı Olması İçin Ne Kullanılmalı?

Açık saç modelleri hazırlanırken dalganın daha kalıcı olması adına spreylerden istifade edebilirsiniz. Özerlikle çok kalın telli olan saçlarda maşanın uygulanması daha zor bir hal almaktadır. Taft, Syoss, Isana ve Urban Care markalarının saç spreylerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Saç spreyi türünü seçerken elde etmek istediğiniz sertli derecesine göre seçim yapmanız gerekir. Bu ürünlerin çok sert versiyonları da doğala yakın bir sertlik veren alternatifleri de mevcuttur.

Açık modeller kapsamında spreylerin kullanımı ile alakalı dikkate alınması gereken bir diğer unsur da kesinlikle saçın temizliğidir. Saç spreylerinin saç diplerinde kalıntı bırakma olasılığı oldukla yüksektir. Bu nedenle spreylerin saçtan arındırılması için saç peelinglerinin kullanılması öneriliyor. Urban Care markasının kafein içeren peelingi bu konuda oldukça etkilidir. Hatta ürünün saç uzamasını net şekilde hızlandırıcı bir etkisi olduğu da görülüyor!

Açık ve Örgülü Modeller!

Açık saç modelleri arasında örgü kullanımı şıklığı artıran en temel kıstaslar arasındadır. Örgü kullanımı ile açık saç modellerini daha klas bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

 • Açık saç modelleri ve örgünün birleştirildiği en sevilen alternatiflerin başında taç örgü gelmektedir. Alın kısmınızdan iki parmak kalınlığında bir saçın alınması ve daha sonrasında bir kulak hizasından diğer kulak hizasına kadar balıksırtı biçimde örülmesi ile oluşturulur.
 • Taç kısmının arkasında kalan alanı ise dilerseniz düz dilerseniz de dalgalı biçimde kullanma hakkınız vardır.
 • Açık modeller ve örgünün kombinasyonlarından biri de alt örgüdür. Saçın yüzde 20lik bir kısmının alt taraftan örülmesi ile hem dağınık hem de salaş bir görünüm elde edilecektir. Bu aşamada saçın ortadan değil yandan ayrılmasına ve saçın az olan tarafında örgü yapılmasına dikkat edilmelidir. Bu şekilde okula giderken ya da daha salaş bir tarz belirlediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir model oluşturacaksınız!

Açık modeller ve örgünün bir araya getirilmesi daha özenli bir hava katacaktır. Örgü hem kolay hem de şık bir dokunuş katmanızı sağlayacak!

Açık Saç Modelleri

Açık Saç Modelleri; Yarım At Kuyruğu ile Eşsiz Görünüm!

Açık saç modelleri arasında yarım at kuyruğu en sık tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Yarım at kuyruğu sayesinde hem hoş bir görünüm kazanacak hem de sportif tarzınızdan ödün vermeyeceksiniz!

 • Açık modeller kategorisinin yıldızı olan bu seçenek dakikalar içerisinde hazırlanmanızı sağlayacak.
 • Öncelikle saçınızın alın kısmından başlayarak saçın ortasına kadar ayırmalısınız.
 • Ayırma çizgisinin zikzaklı olmamasına ve muntazam düz bir çizgi oluşturulmasına dikkat edilmesi gerekir.
 • Saha sonrasında saçınızın rengine yakın bir toka ile üst kısımda ayırdığınız tutamı bağlamalısınız.
 • Sıkı bir şekilde bağlayarak gözlerinizde çekik bir etki de bırakabilirsiniz!

Açık saç modelleri hazırlanırken yarım at kuyruğu çabasız şıklıktan yana tercihini kullanan kişiler için harika bir fırsat sunuyor!

Açık Saç Modelleri; Islak ve Açık Saçlar Dikkat Çekiyor!

Açık saç modelleri kapsamında ıslak bir görünüme sahip olan alternatiflerin severek kullanıldığı fark ediliyor. Tabi ki ıslak görünümün verilmesi için özel bir ürün kullanmalısınız. Dax bu ürünlerden sadece bir tanesidir. Saçınıza hem ıslak hem de yapışması daha kolay bir etki sunacaktır. Aynı zamanda saçınızı beslemeyi de mümkün kılar! Bu şekilde saçı ıslak bir görünüme kavuşturduktan sonra arkaya doğru muntazam şekilde taramalısınız. Tarak izlerinin çıkması da istenen görünümün bir parçasıdır!

Açık Saç Modelleri; Aksesuarlara Dikkat!

Açık saç modelleri kapsamında izi göz alıcı hale getirecek olan unsurların başında kesinlikle aksesuarlar geliyor. Kullanmış olduğunuz aksesuarların şıklığı tarzınızın tamamlayıcı parçası olacaktır. Son dönemlerde inci görünümlü tokların sıklıkla tercih edildiği görülüyor. Aynı zamanda taçların da trendler arasında tercih edildiği ve günlük hayatta dahi şıklığı tek bir dokunuş ile kazanmanızı mümkün kıldığı aşikar!

Kullandığınız Tarağa Dikkat!

Açık saç modelleri hazırlarken kullanmış olduğunuz tarağa dikkat etmelisiniz. Özellikle saçı yıpratmayacak ürünlerden yana tercihinizi kullanmalısınız. Açık modeller hazırlanırken kullanılan ve günlük hayatınızda da severek kullanabileceğiniz Tangle Teezer markasına bir göz atabilirsiniz. Bu tarak markası açılması en zor olan saçların dahi kolaylıkla acı vermeden açılması için fırsat vermektedir. Fiyat bakımından standartlara göre yüksek olsa da kullanan çoğu kişinin performansından memnun kaldığı fark ediliyor. Son dönemlerde Nascita markasının bu tarağın bir muadilini çıkardığı da belirtilmeli! Açık modeller hazırlanırken taraktan aksesuara kadar birçok farklı aşamada özenli olursanız elde edilecek olan sonuç çok daha göz alıcı olacaktır!

Saç Örgüsü modelleri neler?
Saç örgüsü modelleri balık sırtı, mısır, ters örgü olarak bilinir. Saç örgü modelleri kişinin saç uzunluğuna göre değişkenlik göz etmektedir. Uzun saçlı kişiler için genel olarak balıksırtı ya da mısır uygulanır. Kısa saçlı olan kişiler için ise iki yana ayrılmış balıksırtı tercih edilir.
Açık saç nasıl yapılır?
Herhangi bir davette ya da organizasyonda bulunacağınız takdirle saçlara açık yaptırmak istediğiniz zaman su dalgasını tercih edebilirsiniz. Su dalgası cool ve havalı bir görünüm oluşturur. Aynı zamanda hangi kıyafeti giyersiniz, rahat edebileceğiniz bir modeldir.
Tatilde saç örgüsü modelleri neler?
Tatilde genel olarak balık sırtı saç örgü modeli tercih edilir. Balıksırtı modern bir görünüm oluşturur. Aynı zamanda saçlarınzdaı boya bulunduğu takdirde örgülü bölümlerde boya yer edilirse arkadan da hoş bir görünüm oluşması mümkündür. Tatilde saç örgü modelleri içerisinde balıksırtı uygulanabildiği gibi tercihan mısır örgüde at kuyruğu yapıldığı takdirde tercih edilir.
Pratik saç modelleri nasıl uygulanır?
Pratik saç modelleri, maşalı modellerdir. Maşalı modeller at kuyruğu ya da açık olarak bırakıldığı takdirde rahat bir görünüm oluşturur. Tercihen düzleştirici ile yapacağınız su dalgaları da pratiktir. Ancak herhangi bir ısıtıcıya gerek kalmadan pratik saç modeli yapmak istediğiniz takdirde örgülü modeller sizin açınızdan rahat olur.

İlginizi Çekebilir;

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.