Saç Bakımı Zeytinyağı Yumurta Bal | Yumurta Ve Zeytinyağı Saç Maskesi Ne İşe Yarar?

12.03.2021
856
Saç Bakımı Zeytinyağı Yumurta Bal | Yumurta Ve Zeytinyağı Saç Maskesi Ne İşe Yarar?

Dünyanın her yerinde yumurta ve zeytinyağı saç bakımında kullanılan en temel malzemelerdendir. Özellikle piyasada saç bakımı ile ilgili çok sayıda ürün bulunur. fakat bunların birçoğunun içerisinde zeytinyağı, bal ve yumurta gibi doğal besinler bulunur. Saç bakımı zeytinyağı yumurta bal kullanılarak yapıldığında çok daha etkili olmaktadır. Her üç besin de hem cilde hem saçlara oldukça büyük fayda sağlar. İçerdiği A, E, C vitaminleri ile birlikte magnezyum ve çinko ile saçlar çok daha güçlü ve parlak görünüme kavuşur.

Yumurtanın Saça Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı yumurta bal karışımı ile birlikte yapıldığında saçların daha sağlıklı uzaması sağlanır. Yumurta içerisinde A, D ve E vitaminleri bulunur. ayrıca protein ve yağ asitleri içermesi açısından da oldukça faydalıdır. Eğer saçlarınız kuru ise yumurtanın sadece sarısını, saçlarınız yağlı ise sadece beyazını, normal ise yumurtanın tamamını kullanmalısınız. Saçlarınız kuru ve cansız ise yumurta saçınızın nemlenmesini sağlayacak ve parlaklık kazandıracaktır. Maşa ve saç düzleştiricinin saçlara verdiği hasar sonucu oluşan saç kırıklarının onarılmasına yardımcı olur. ayrıca yumurta bol miktarda protein içermesi sebebiyle de saç köklerini besler ve saç dökülmesi problemini de yok eder. Yumurta B12 vitamini içerir ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Saç Bakımı Zeytinyağı Yumurta Bal; Balın Saça Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağı yumurta bal karışımı saçları köklerinden itibaren besleyerek yıpranmış saçların onarılmasını sağlar. Balın içerisinde bol miktarda kalsiyum, demir, glikoz ve potasyum bulunur. Antibakteriyel ve antiseptik yapısı ile saç köklerinin temizlenmesini, gözeneklerin açılarak cildin nefes almasını sağlar. Saçlarınızın güçlü ve hacimli olması için düzenli aralıklarla saçın bakımı zeytinyağı- yumurta – bal ile yapılmalıdır.

Ballı Yumurtalı Zeytinyağlı Maske Nasıl Yapılır?

Maskenin uygulanması için ihtiyacınız olan şey ise yalnızca 1 yumurta, 1 kaşık zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı bal. Öncelikle yumurta bir kap içerisinde çırpıldıktan sonra diğer malzemeler de eklenir. İyice çırpılarak balın tamamen karışıma özümsenmesi sağlanmalıdır. Karışım öncelikle saç diplerine olmak üzere tüm saça uygulanmalıdır. Saç derisine 15 dakika kadar masaj yaparak bekletilmelidir. Ilık su ve şampuan ile yıkanmalı ve haftada 2 defa bu uygulama yapılmalıdır.

Saç için yumurta maskesi nasıl yapılır?
Saç için yumurta maskesi belirli yöntemlere göre yapılır. Bunun için 2 adet yumurta sarısı, 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı küçük bir kase içerisinde tamamen karıştırılmalıdır. Karıştırıldıktan sonra su ilave edilerek saçlara dipten uca doğru uygulanmalı. Tamamen saçlara yedirildikten sonra 20 dakika boyunca beklenip, saçlar durulanmalı. İki haftada 1 yumurta maskesi yapıldığı takdirde saç dökülmesi önlenir.
Zeytinyağı yumurta saç bakımı nasıl yapılır?
Yumurta saç bakımı maskesi yapılırken, içeriğine zeytinyağı da ilave edilebilir. Bunun için yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı zeytinyağı tamamen karıştırmalı. Karışım kuru saçlara eşit bir şekilde uygulanmalı. Tamamen saçlarınıza zeytinyağı yumurta saç bakımı maskesi uygulandıktan sonra ılık su ile durulanmalı.
Saç için yumurta maskesi ne işe yarar?
Yumurta maskesi, saçlara birçok konuda işe yarar. İlk olarak yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Saçta dökülme olduğu takdirde 2 haftada bir düzenli yapılırsa saçta ki dökülmeyi engeller. Saç derisini besler ve aynı zamanda güçlendirir. Yumurta içeriğinde B12 vitamini olduğu için kolay uzamayan saçlar da bu doğrultuda uzamaya başlar.
Yumurta ve zeytinyağı saç maskesi saçı düzleştirir mi?
Yumurta ve zeytinyağı saç maskesi, saç düzleştirme konusunda tam anlamıyla etkili değildir. Ancak sürekli olarak yapıldığı takdirde istenmeyen sonuç oluşturulabilir. Bunun için doğru maske yapılmalı. İki haftada bir ya da her hafta yalnızca bir kez yapıldığı takdirde saçlara yumuşatma kazandırıldığı gibi düzleştirmesi de görülür.

İlginizi Çekebilir;

Saç Bakımı Saç Dökülmesi

Saç Bakımı Çörek Otu Yağı

Saç Bakımı Zeytinyağı Sarımsak

Sirkeyle Saç Bakımı

Saç Bakımı Hindistan Cevizi Yağı Yumurta

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.