Doğal Sağlık

Beyaz Saçları Kapatmak İçin Doğal Yöntemler

29.04.2021
115
Beyaz Saçları Kapatmak İçin Doğal Yöntemler
Zayiflama Cayi

Beyaz saçları kapatmak için birçok teknik bulunmaktadır. Bunlar sayesinde saçlarınızı daha uzun süreler boyatmak zorunda kalmazsınız ve beyazlarınız kendi saç renginize döner. Bu sayede bir süre daha beyazlık problemi çekmeden saçlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle pek çok kadın için beyaz saç ciddi bir sıkıntıdır ancak günümüzde erkekler de beyazları nedeni ile saçlarını boyatmaktadır ve herkes sık sık saç boyatmaktan yorulmuş haldedir. Ancak endişelenmeye gerek yoktur çünkü beyaz saçları kapatmak için doğal yöntemler mevcuttur.

Beyaz Saçlar Sadece Boya ile Mi Kapatılır?

Beyaz saçlar boya ile kapanır ancak boya akar ve 3 haftanın sonunda beyazlarınızı görebilmeniz mümkündür. Hatta saçınız tamamen beyaz çıkıyor ise diplerden gelen saçlarınız beyaz olacağı için boyanan saç ile dipten gelen beyaz saç iyi bir görüntü oluşturmayabilir. Pek çok insan da zaten bu durumdan rahatsız olmaktadır. Boya en kesin çözüm olsa da bu süreci uzatmak ve sizleri daha az boya yaptırmaya yönlendirmek adına birtakım yöntemler uygulanabilir. Beyaz saçları kapatmak için doğal yöntemler söz konusudur.

Beyaz Saçları Kapatmak İçin Doğal Yöntemler Kalıcı Olur Mu?

Beyaz saçlar doğal yöntemler ile kapatıldığında belli bir süre kadar kalıcılık elde eder ancak unutulmamalıdır ki kökten çıkan yani başınızdan çıkan saç yine beyaz olacağı için aslında boya dışında deneyeceğiniz doğal yöntemleri de birden fazla kez denemeniz gerekmektedir. Özellikle sağlıklı bir birey iseniz normal olarak saçınız da hızlı uzayacaktır. Beyaz saçları renklendirmek için doğal yöntemler uygulamak da kalıcı değildir.

Beyaz Saçlar Doğal Yöntemler ile Nasıl Kapatılır?

  • Ceviz dövülmüş halde
  • Kırmızı soğan kabuğu 3 adet
  • 1 tutam defne yaprağı
  • 1 adet kırmızı elma kabuğu
  • 1 tatlı kaşığı karanfil
  • 1 çorba kaşık siyah çay

Bu besinler toparlanır ve suda haşlanır. Toplam bir buçuk litre suda kaynamalıdır. 3 günde bir bunun yenisini yapmak gerekir ve saçınız azsa bu kadar yapmanıza gerek yoktur ve sarı saçlar da denememelidir. Suna Dumankaya’nın maskesi olarak bilinen maskeyi sizler de deneyebilirsiniz. Beyaz saçları yok etmek için doğal yöntemler arasında en bilinendir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.