Beyaz Saçları Kapatmak İçin Doğal Yöntemler | Evde Beyaz Saçlar Nasıl Kapatılır?

29.04.2021
1.771
Beyaz Saçları Kapatmak İçin Doğal Yöntemler | Evde Beyaz Saçlar Nasıl Kapatılır?

Beyaz saçları kapatmak için birçok teknik bulunmaktadır. Bunlar sayesinde saçlarınızı daha uzun süreler boyatmak zorunda kalmazsınız ve beyazlarınız kendi saç renginize döner. Bu sayede bir süre daha beyazlık problemi çekmeden saçlarınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle pek çok kadın için beyaz saç ciddi bir sıkıntıdır ancak günümüzde erkekler de beyazları nedeni ile saçlarını boyatmaktadır ve herkes sık sık saç boyatmaktan yorulmuş haldedir. Ancak endişelenmeye gerek yoktur çünkü beyaz saçları kapatmak için doğal yöntemler mevcuttur.

Beyaz Saçlar Sadece Boya ile Mi Kapatılır?

Beyaz saçlar boya ile kapanır ancak boya akar ve 3 haftanın sonunda beyazlarınızı görebilmeniz mümkündür. Hatta saçınız tamamen beyaz çıkıyor ise diplerden gelen saçlarınız beyaz olacağı için boyanan saç ile dipten gelen beyaz saç iyi bir görüntü oluşturmayabilir. Pek çok insan da zaten bu durumdan rahatsız olmaktadır. Boya en kesin çözüm olsa da bu süreci uzatmak ve sizleri daha az boya yaptırmaya yönlendirmek adına birtakım yöntemler uygulanabilir. Beyaz saçları kapatmak için doğal yöntemler söz konusudur.

Beyaz Saçları Kapatmak İçin Doğal Yöntemler Kalıcı Olur Mu?

Beyaz saçlar doğal yöntemler ile kapatıldığında belli bir süre kadar kalıcılık elde eder ancak unutulmamalıdır ki kökten çıkan yani başınızdan çıkan saç yine beyaz olacağı için aslında boya dışında deneyeceğiniz doğal yöntemleri de birden fazla kez denemeniz gerekmektedir. Özellikle sağlıklı bir birey iseniz normal olarak saçınız da hızlı uzayacaktır. Beyaz saçları renklendirmek için doğal yöntemler uygulamak da kalıcı değildir.

Beyaz Saçlar Doğal Yöntemler ile Nasıl Kapatılır?

  • Ceviz dövülmüş halde
  • Kırmızı soğan kabuğu 3 adet
  • 1 tutam defne yaprağı
  • 1 adet kırmızı elma kabuğu
  • 1 tatlı kaşığı karanfil
  • 1 çorba kaşık siyah çay

Bu besinler toparlanır ve suda haşlanır. Toplam bir buçuk litre suda kaynamalıdır. 3 günde bir bunun yenisini yapmak gerekir ve saçınız azsa bu kadar yapmanıza gerek yoktur ve sarı saçlar da denememelidir. Suna Dumankaya’nın maskesi olarak bilinen maskeyi sizler de deneyebilirsiniz. Beyaz saçları yok etmek için doğal yöntemler arasında en bilinendir.

Beyaz Saç Kendi Rengine Döner Mi?
Saç folikülleri protein keratinler ile birleştirilen pigmentleri oluşturabilmek için Meral’in kullanan hücrede bir barındırır. Saçtaki melanin kaybı genellikle 30’lu yaşlardan sonra doğal olarak ortaya çıkar, oranını belirleyen büyük ölçüde genlerdir. Ürün pazarlamacıları tarafından iddia edilmiş olmasına rağmen genetik nedenlerden oluşan beyaz saçların yeniden eskiye dönmesi mümkün değildir çünkü saç folikülleri melanini kendi başına üretemez.
Hangi Saç Boyası Beyazları Kapatır?
Saç boyalarında beyazları kapatma başarısı özellikle kadınlar açısından önemlidir, saçların yoğun ve hızlı şekilde beyazlamaya başladığı zamanlarda en çok tercih edilen renkler genellikle küllü kumral, sarı ve sarı tonlarıdır. Özellikle açık sarı ile birlikte sarının tonları beyazların kapatılması konusunda oldukça iyidir. Yeni çıkan beyaz saçları ve diplerdeki beyazlıkları en az gösteren renk tonudur.
Hint Kınası Beyaz Saçları Kapatır Mı?
Saç boyası ile beyazları tam anlamı ile kapatmak çoğu zaman söz konusu değildir bu durum karşısında Hint kınası ile saç boyama alternatif olarak tercih ediliyor. Kına kullanımı yıllardan bu yana kadınlar için önemli bir güzellik malzemesi olarak öne çıkar, en çok tercih edilen ürün haline gelen Hint kınasıdır. Saçı besleyerek beyaz kapama özelliği ürünü tercih edilir hale getirmektedir.
Kına Beyaz Saçları Kapatır Mı?
Beyaz saçları kapatmak için kullanılan kınanın bilinçsiz uygulanması halinde istenmeyen renk tonu ile karşılaşma söz konusudur. İnatçı beyazları dahi kapatacak kadar güçlü olan kına doğru uygulandığında dipte çıkan yeni saçlar dışında beyaz saçlar üzerinde uzun süreli kullanım sağlar. Eklenebilen ceviz, çay ya da rastık gibi malzemeler ile istenen renk tonunun yakalanması mümkündür.

İlginizi Çekebilir;

Doğal Yöntemlerle Ben Yok Etme

Yanmış Sarı Saç Bakımı

Sarı Kantaron Yağı

Ceviz Yaprağı İle Saç Bakımı

Keratin Saç Bakımı

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.