Doğal Sağlık

Keratin Saç Bakımı | Keratin Bakımı Fiyatı Ne Kadar?

19.03.2021
578
Keratin Saç Bakımı | Keratin Bakımı Fiyatı Ne Kadar?

Saç bakımı, özellikle kadınların oldukça dikkat ettiği bir konudur. Saç bakımında kullanılan bazı kürler ve tonikler ile saçın beslenmesini ve parlamasını sağlanmaktadır. Evde de kolay bir şekilde yapılması mümkün olan keratin saç bakımı, sanal ortamlarda tarifi verilen bazı kürler ile yapılmaktadır.

Keratin, saça pek çok faydası bulunan doğal bir yağdır. Düzenli kullanımı sonucunda, eskisinden daha canlı ve sağlıklı saçlara kavuşulması mümkün olacaktır.

Keratin Saç Bakımı Nedir?

Keratinle saç bakımı, saça ihtiyaç duyduğu nemi ve parlaklığı kolay bir şekilde vermektedir. İçerisinde kimyasal maddeler yer almadığından dolayı, saça herhangi bir zarar yoktur. Kuaförlerde de sık sık uygulanan keratinle saç bakımı, evde de kolayca uygulanması mümkün bir bakım kürüdür.

Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Genellikle keratinle saç bakımı, yıpranmış ve canlılığını yitirmiş mat saçlar için tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, boyalı saçlar için de oldukça işe yaramaktadır. Keratinle saç bakımı, saçı düzleştirme etkisi bulunan bir bakım türüdür. Keratinle saç bakımı, düzenli kullanıldığında saçta gözle görülür pek çok etki yaratır ve yıpranmalara karşı saçı korur.

Evde keratin saç bakımı yapmak için pek çok yöntem bulunmaktadır.

Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde yapılması oldukça hızlı ve kolay olan keratinle saç bakımı, saçınızın sağlıklı görünmesi ve parlaması için iyi bir seçenek olacaktır. Keratin saç bakımını evde kolay bir şekilde yapmak için;

  • Öncelikle saçınızı her zaman ki şampuanınız ile yıkamanız gerekmektedir.
  • Nemli olarak bıraktığınız saçlarınıza, satın aldığınız ve doğallığından emin olduğunuz keratin şampuanını, eşit bir şekilde sürünüz.
  • Genellikle 20 ila 25 dakika arası bekleme süresi olan bu saç bakım kürü, yavaş bir şekilde saç diplerinize nüfus edecektir.
  • Süre dolduğunda ise saçlarınızı tekrar yıkamanız gerekmektedir.

Sonrasında ise, kurumuş olan saçınızı saç düzleştirme cihazınız ile çok dikkatli bir şekilde düzleştirmeniz gerekecektir. Bu adımı yapmak istemeyen kullanıcılar için, keratin saç bakımı kısa sürecektir. Düzleştirici adımı ise, saçın bakımdan sonra düz ve parlak görünmesine yardımcı olacaktır.

Keratin şampuanı ile tamamlandığınız adımdan sonraki adım ise; keratin serumu olacaktır. Doğal keratin serumunu, saç uçları ve boylarına kadar sürmeniz gerekmektedir. Serum sonrası saçlarınızı taramanız ve bir süre beklemeniz gerekecek. Keratin serumunun saçınızda kuruması adına, bir saç kurutma makinesinden yardım alarak düşük ısı ayarında saçınızı kurutun. Son olarak doğal keratin kremi ile saçlarınızı nemlendirin ve keratin saç bakımı rutininizi sonlandırın. Bu adımlardan sonra saçlarınız, eskisinden oldukça parlak ve canlı görünecektir.

Keratin bakımı kaç TL?
Keratin bakımı saçlar için düzenli olarak uygulanmalıdır. Saçın daha parlak, daha canlı ve hoş bir görünüme kavuşması adına tercih edilir. Keratin bakım fiyatları farklılık gözetir. Teknik keratin şeklinde deneme olarak satılır. 200 TL’den başlayıp 2 bin TL’ye kadar keratin bakımı bulunur. Burada kuaföre ya da keratin bakımının yapıldığı yere göre de değişkenlik gözetir.
Keratin bakımı işe yarıyor mu?
Boya, ısıtıcı ya da çeşitli kimyasallardan yıpranmış saçların onarımı için Keratin bakımı oldukça faydalıdır. Saçlara daha parlak ve daha dolgun bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda uzun süreli bir etkiye sahiptir. Yaklaşık 3 ay boyunca keratin bakımının etkileri görülebilir. İncelmiş saç telleri, keratin bakımıyla birlikte kalınlaşır. Kırılma, kopma ya da saçın sağlıklı bir şekilde uzaması adına işe yarar.
Keratin saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Keratin saç bakımı için saçlar tamamen kurutulur. Kurutulan saçlara sıvı keratin serumu ile masaj yaparak uygulanır. Burada tercihen elinize alabilirsiniz. Tercihen de sprey şişe yardımı ile saçın her tarafına keratin serumu yedirilir. Keratin serumunu yedirdikten sonra saç diplerinden uçlarına doğru masaj yapılır. Yarım saat kadar saç keratin serumu uygulandıktan sonra iki defa sıcak su ile durulama yapılır. Sonrasında saça herhangi bir kimyasal müdahale kesinlikle gerçekleşmez.
Keratinli Saça saç kremi kullanılır mı?
Keratinli saça uygulanan krem kimyasal bir içerik taşımamalı. Kimyasal ürünler saçın keratinli yapısını bozar. Burada ısı ya da boya gibi işlemlerde önemlidir. Keratinli saç duştan sonra taranıp olduğu haliyle bırakılmalı. Keratin oldukça yoğun bir bakım olduğu için istediğiniz şekli de rahatlıkla verebilmeniz adına önemlidir. Bu sebeple saç kremi genellikle önerilmez.

İlginizi Çekebilir;

Röfleli Saç Bakımı Evde Nasıl Yapılır?

Ceviz Suyu Saç Bakımı

Argan Yağı Saç Bakımı | Argan Yağının Faydaları Nelerdir ?

Kuru Saç Bakımı

Tatlı Badem Yağı Saç Bakımı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
Sitemizde yer alan içeriklerin izinsiz kullanılması yasaktır.